Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drenkelingen in Maas bij Venlo mogelijk getraceerd

Drenkelingen in Maas bij Venlo mogelijk getraceerd

VENLO (ANP) - Een sonarboot van de politie heeft zondagnamiddag mogelijk een of beide drenkelingen getraceerd naar wie sinds de ochtend in de Maas bij Venlo gezocht wordt. Het tweetal sprong rond 06.45 uur aan de Maaskade bij Venlo in het water en wordt sindsdien vermist. De politie is rond 17.30 uur begonnen met dreggen op de plek waar de sonarboot mogelijk een of beide mannen heeft getraceerd.

Dat maakte de politie bekend. Omstanders meldden rond 06.45 uur dat drie mannen de Maas in waren gesprongen. De drie waren in de haven, toen de telefoon van een van hen in het water viel. De eigenaar van de telefoon sprong daarop in het water. "De tweede man sprong 30 meter verder in het water om zijn vriend te helpen", aldus de politie. "De derde man sprong wederom enkele tientallen meters verder in het water om hulp te bieden aan zijn vrienden."

De drie mannen werden door de sterke stroming snel meegevoerd. De derde persoon, een 36-jarige man uit Venlo, wist de oever te bereiken en kon op eigen kracht uit het water komen. De andere twee, 21 en 22 jaar oud en woonachtig in Duitsland, zijn nog vermist. De 36-jarige man is niet gewond geraakt. Hij is onderzocht door ambulancepersoneel.

De brandweer en politie zijn na de melding rond 06.45 uur direct gaan zoeken. De brandweer, die twee duikteams inzette, is daarmee om 09.15 uur gestopt omdat ze niets kon vinden. Een gespecialiseerd team van de politie zocht nog tot 17.30 uur verder met de sonarboot.

Meer uit Binnenland

Nederlandse kapitein Madleen naar vliegveld voor uitzetting

JERUSALEM (ANP) - De Nederlander Mark van Rennes, kapitein van het schip Madleen, is samen met vijf andere activisten onderweg naar een vliegveld in Israƫl. Ze worden donderdag of vrijdagochtend vroeg uitgezet, meldt de Arabisch-Israƫlische mensenrechtenorganisatie Adalah.

50 minuten geleden
Amsterdam stopt direct met beboeten dakloze buitenslapers

AMSTERDAM (ANP) - Dak- en thuislozen die in Amsterdam buiten slapen, worden daarvoor niet meer beboet. In een brief aan de gemeenteraad schrijft burgemeester Femke Halsema er per direct mee te stoppen, omdat het volgens haar "niet daadwerkelijk helpt".

51 minuten geleden
Oplichter Palm Invest maakt afspraken met OM

ZWOLLE (ANP) - De 56-jarige Remco V., eerder veroordeeld voor oplichting van miljoenen euro's in de zaak rond Palm Invest, heeft met het Openbaar Ministerie zogenoemde procesafspraken gemaakt. In ruil voor een strafeis van twee jaar cel, waarvan de helft voorwaardelijk, voert zijn advocaat geen verweer tegen de oplichting.

1 uur geleden
Minderjarige deed valse melding van wapen bij school Barneveld

BARNEVELD (ANP) - De politie heeft een minderjarige verdachte aangehouden voor het doen van een valse melding van een dreigende situatie met een pistool bij middelbare school De Meerwaarde in Barneveld. Vanwege de melding rond 10.00 uur schaalde de politie groot op met onder meer specialistische teams van de Dienst Speciale Interventies en een politiehelikopter. De school aan de Rietberglaan werd ontruimd.

1 uur geleden
Festivals zetten speciale bussen in tijdens NS-staking

HILVARENBEEK (ANP) - Best Kept Secret en Oerol zetten allebei speciale pendelbussen in voor bezoekers van de festivals die vrijdag beginnen. Best Kept Secret in Hilvarenbeek laat bussen rijden vanaf de NS-stations in Oss, Breda en Zaltbommel.

1 uur geleden
Hoogleraar: zet je schrap voor digitale dreiging bij NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet zich schrap zetten voor digitale dreiging tijdens de NAVO-top. Dat zegt Paul Ducheine, hoogleraar Cyber Warfare aan de Nederlandse Defensie Academie. Hoewel volgens hem niet valt te voorspellen of er iets gebeurt tijdens de top eind juni, adviseert hij organisaties zich goed voor te bereiden op mogelijke aanvallen.

2 uur geleden
Ziekenhuis AVL: waar mogelijk telefonische afspraken bij NAVO-top

AMSTERDAM (ANP) - Het Antoni van Leeuwenhoek doet in de dagen rondom de NAVO-top "waar mogelijk" poliafspraken telefonisch. Wegafsluitingen hebben impact op de bereikbaarheid van het ziekenhuis in Amsterdam. "We verwachten dat onze zorg zo veel mogelijk door kan gaan zoals normaal", laat het AVL weten. Medewerkers die mogelijk niet op tijd op hun werk kunnen komen door de verkeershinder kunnen overnachten in het ziekenhuis.

3 uur geleden