Drenkeling Maas bij Maastricht overleden, andere uit water gered
MAASTRICHT (ANP) - Een drenkeling is zondagmiddag op de Maas bij Maastricht om het leven gekomen. Het slachtoffer zat op een bootje, dat rond 13.10 uur ter hoogte van de Sluisdijk was omgeslagen. Twee mensen vielen daardoor in het snelstromende water van de Maas. De brandweer heeft de andere drenkeling weten te redden. Deze is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht, maar was aanspreekbaar. Dat heeft de Veiligheidsregio Zuid-Limburg laten weten.
De slachtoffers dreven snel af door de sterke stroming van het water van de Maas, dat na de aanhoudende regen van de afgelopen dagen hoog staat. De hulpdiensten sloegen groot alarm. Onder meer een helikopter van de politie en een Duitse traumahelikopter werden ingezet. Ook zette de brandweer boten in. De helikopters vlogen over het water op zoek naar de drenkelingen. ook de Belgische politie en brandweer boden ondersteuning.
Nadat de eerste drenkeling uit het water was gehaald, vonden de hulpdiensten de tweede ter hoogte van Itteren, ten noorden van Maastricht. Pogingen het slachtoffer te reanimeren, mislukten. Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren, wordt onderzocht.
Afvoer
De afvoer van de Maas bij Maastricht bedroeg zondagmiddag zo'n duizend kuub per seconde. "Gigantisch", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. "Daar kun je niet tegen op varen met zo'n bootje."
Volgens de woordvoerder van de veiligheidsregio waren de twee op hun bootje aan het vissen op de Maas. Maar door het snelstromende water raakten ze vermoedelijk de controle over het vaartuig kwijt. Het bootje werd door een afzetting van boeien geduwd, en vloog enkele honderden meters verderop door de stuw heen. Een opvarende bleef daarbij aan de voorkant van de stuw hangen en kon worden gered. De ander klapte met de boot naar beneden om meters lager in het kolkende water terecht te komen, waar hij vermoedelijk is verdronken, aldus de woordvoerder.
De woordvoerster van de politie kon zondag nog niets zeggen over de identiteit van de slachtoffers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
17 uur geleden