Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drenkeling Maas bij Maastricht overleden, andere uit water gered

Drenkeling Maas bij Maastricht overleden, andere uit water gered

MAASTRICHT (ANP) - Een drenkeling is zondagmiddag op de Maas bij Maastricht om het leven gekomen. Het slachtoffer zat op een bootje, dat rond 13.10 uur ter hoogte van de Sluisdijk was omgeslagen. Twee mensen vielen daardoor in het snelstromende water van de Maas. De brandweer heeft de andere drenkeling weten te redden. Deze is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht, maar was aanspreekbaar. Dat heeft de Veiligheidsregio Zuid-Limburg laten weten.

De slachtoffers dreven snel af door de sterke stroming van het water van de Maas, dat na de aanhoudende regen van de afgelopen dagen hoog staat. De hulpdiensten sloegen groot alarm. Onder meer een helikopter van de politie en een Duitse traumahelikopter werden ingezet. Ook zette de brandweer boten in. De helikopters vlogen over het water op zoek naar de drenkelingen. ook de Belgische politie en brandweer boden ondersteuning.

Nadat de eerste drenkeling uit het water was gehaald, vonden de hulpdiensten de tweede ter hoogte van Itteren, ten noorden van Maastricht. Pogingen het slachtoffer te reanimeren, mislukten. Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren, wordt onderzocht.

Afvoer

De afvoer van de Maas bij Maastricht bedroeg zondagmiddag zo'n duizend kuub per seconde. "Gigantisch", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. "Daar kun je niet tegen op varen met zo'n bootje."

Volgens de woordvoerder van de veiligheidsregio waren de twee op hun bootje aan het vissen op de Maas. Maar door het snelstromende water raakten ze vermoedelijk de controle over het vaartuig kwijt. Het bootje werd door een afzetting van boeien geduwd, en vloog enkele honderden meters verderop door de stuw heen. Een opvarende bleef daarbij aan de voorkant van de stuw hangen en kon worden gered. De ander klapte met de boot naar beneden om meters lager in het kolkende water terecht te komen, waar hij vermoedelijk is verdronken, aldus de woordvoerder.

De woordvoerster van de politie kon zondag nog niets zeggen over de identiteit van de slachtoffers.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

2 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

3 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

3 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

3 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

3 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

5 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

5 uur geleden