Drempel voor negatieve rente bij ABN AMRO naar half miljoen euro
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse klanten van ABN AMRO, zowel zakelijke als particuliere, die per volgend jaar een totaalsaldo van meer dan 500.000 euro op hun rekening hebben, gaan over het bedrag boven die drempel een rente van 0,5 procent betalen. In april voerde de bank de negatieve spaarrente al in voor klanten met meer dan 1 miljoen euro op de rekening. Nu wordt die drempel dus verlaagd.
Voor saldi onder de half miljoen euro blijft de rente ongewijzigd op 0 procent. Volgens de bank blijft hierdoor zo'n 98 procent van de klanten gevrijwaard van negatieve rente. Rabobank en ING verlaagden eerder al de drempel voor negatieve spaarrente per 1 januari van 1 miljoen euro naar 250.000 euro.
Ondanks het lage renteklimaat van de afgelopen periode, blijven mensen meer sparen. ABN AMRO betaalt een rentevergoeding over het spaargeld dat de bank bij de Europese Centrale Bank (ECB) stalt. Een deel van de kosten hiervoor neemt de bank zelf voor zijn rekening en een deel van de kosten berekent de bank door aan klanten.
Voor beleggingsklanten van ABN AMRO geldt een overgangsregeling, omdat voor hen recent de tarieven zijn gewijzigd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
9 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
12 uur geleden