Drempel voor negatieve rente bij ABN AMRO naar half miljoen euro
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse klanten van ABN AMRO, zowel zakelijke als particuliere, die per volgend jaar een totaalsaldo van meer dan 500.000 euro op hun rekening hebben, gaan over het bedrag boven die drempel een rente van 0,5 procent betalen. In april voerde de bank de negatieve spaarrente al in voor klanten met meer dan 1 miljoen euro op de rekening. Nu wordt die drempel dus verlaagd.
Voor saldi onder de half miljoen euro blijft de rente ongewijzigd op 0 procent. Volgens de bank blijft hierdoor zo'n 98 procent van de klanten gevrijwaard van negatieve rente. Rabobank en ING verlaagden eerder al de drempel voor negatieve spaarrente per 1 januari van 1 miljoen euro naar 250.000 euro.
Ondanks het lage renteklimaat van de afgelopen periode, blijven mensen meer sparen. ABN AMRO betaalt een rentevergoeding over het spaargeld dat de bank bij de Europese Centrale Bank (ECB) stalt. Een deel van de kosten hiervoor neemt de bank zelf voor zijn rekening en een deel van de kosten berekent de bank door aan klanten.
Voor beleggingsklanten van ABN AMRO geldt een overgangsregeling, omdat voor hen recent de tarieven zijn gewijzigd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".
44 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
2 uur geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.
3 uur geledenWOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.
4 uur geleden