Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dreigende importtarieven drukken op koersen chipbedrijven in AEX

Dreigende importtarieven drukken op koersen chipbedrijven in AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven op het Damrak zijn woensdag onderin de AEX-index geëindigd. Aanleiding lijken de zorgen onder beleggers over een mogelijke handelsoorlog, nadat de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met het verhogen van importtarieven. Die kunnen de vraag naar chips mogelijk drukken.

ASML, Besi en ASMI eindigden met minnen tot 2,2 procent. Mede als gevolg van die koersverliezen eindigde de Amsterdamse hoofdindex in het rood: de AEX noteerde aan het einde van de handelsdag 0,1 procent lager op 874,48 punten. De MidKap steeg 0,1 procent tot 862,54 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,7 procent, Londen sloot 0,2 procent hoger.

Sterkste stijgers in de AEX waren supermarktconcern Ahold Delhaize en levensmiddelenconcern Unilever. Deze ondernemingen klommen beide 1 procent.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway zag de openingswinst van eerder op de dag verdampen en eindigde 2,4 procent lager in de MidKap. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl heeft bekendgemaakt op 27 december van de beurs in Londen te verdwijnen. Daarmee hoopt het bedrijf kosten te besparen. Londense beleggers kunnen hun stukken omzetten naar aandelen die in Amsterdam genoteerd zijn.

Air France-KLM verloor 3,1 procent. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie zou gesprekken voeren over de aankoop van een belang van 20 procent in de Spaanse maatschappij Air Europa. Dat meldde de Spaanse zakenkrant El Economista. Eerder deed IAG, het moederconcern van British Airways, al een overnamepoging, maar die werd afgeblazen na weerstand van Europese mededingingsautoriteiten.

EasyJet

EasyJet, eveneens genoteerd in Londen, daalde 0,4 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij ging omlaag nadat beleggers eerder op de dag nog enthousiast hadden gereageerdd op de resultaten. Zo ging er in het afgelopen boekjaar een flink hogere winst in de boeken door meer passagiers, hogere ticketprijzen en een toegenomen verkoop van vakantiepakketten.

De euro was 1,0563 dollar waard, tegen 1,0495 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 68,72 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper en kostte 72,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Musk: Tesla gaat in 2027 robots verkopen aan particulieren

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.

37 minuten geleden
AEX sluit weer boven 1000 punten na opluchting over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdindex aan de Amsterdamse beurs is donderdag weer boven de 1000 punten gesloten. Daarmee overheerst de opluchting bij beleggers dat de geopolitieke rel tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland weer wat tot bedaren lijkt te komen. Vorige week kwam de AEX-index al boven de grens van 1000 punten, maar daarna zakte de graadmeter door de angst voor nieuwe Amerikaanse heffingen en de mogelijkheid van een gewapend conflict.

1 uur geleden
ECB kritisch over Nederlandse uitzonderingen voor acceptatie cash

FRANKFURT (ANP) - Een Nederlands plan met uitzonderingen op de verplichte acceptatie van contant geld gaat veel te ver. Dat stelt de Europese Centrale Bank (ECB) in een kritisch adviesrapport, waarin de centrale bank zegt "zeer bezorgd" te zijn omdat het plan de status van wettig betaalmiddel van eurocontanten dreigt te ondermijnen.

2 uur geleden
Wall Street verder omhoog door opluchting over Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.

3 uur geleden
Amerikaanse economie sterker gegroeid dan eerder berekend

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.

3 uur geleden
Aandeel zonnebrillenmaker fors hoger na optreden Macron in Davos

PARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.

4 uur geleden
Trump dreigt terug te slaan als Europa bezittingen VS verkoopt

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.

4 uur geleden