Dreigende importtarieven drukken op koersen chipbedrijven in AEX
AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven op het Damrak zijn woensdag onderin de AEX-index geëindigd. Aanleiding lijken de zorgen onder beleggers over een mogelijke handelsoorlog, nadat de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met het verhogen van importtarieven. Die kunnen de vraag naar chips mogelijk drukken.
ASML, Besi en ASMI eindigden met minnen tot 2,2 procent. Mede als gevolg van die koersverliezen eindigde de Amsterdamse hoofdindex in het rood: de AEX noteerde aan het einde van de handelsdag 0,1 procent lager op 874,48 punten. De MidKap steeg 0,1 procent tot 862,54 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,7 procent, Londen sloot 0,2 procent hoger.
Sterkste stijgers in de AEX waren supermarktconcern Ahold Delhaize en levensmiddelenconcern Unilever. Deze ondernemingen klommen beide 1 procent.
Just Eat Takeaway
Just Eat Takeaway zag de openingswinst van eerder op de dag verdampen en eindigde 2,4 procent lager in de MidKap. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl heeft bekendgemaakt op 27 december van de beurs in Londen te verdwijnen. Daarmee hoopt het bedrijf kosten te besparen. Londense beleggers kunnen hun stukken omzetten naar aandelen die in Amsterdam genoteerd zijn.
Air France-KLM verloor 3,1 procent. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie zou gesprekken voeren over de aankoop van een belang van 20 procent in de Spaanse maatschappij Air Europa. Dat meldde de Spaanse zakenkrant El Economista. Eerder deed IAG, het moederconcern van British Airways, al een overnamepoging, maar die werd afgeblazen na weerstand van Europese mededingingsautoriteiten.
EasyJet
EasyJet, eveneens genoteerd in Londen, daalde 0,4 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij ging omlaag nadat beleggers eerder op de dag nog enthousiast hadden gereageerdd op de resultaten. Zo ging er in het afgelopen boekjaar een flink hogere winst in de boeken door meer passagiers, hogere ticketprijzen en een toegenomen verkoop van vakantiepakketten.
De euro was 1,0563 dollar waard, tegen 1,0495 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 68,72 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper en kostte 72,72 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
37 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
39 minuten geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.
3 uur geleden