Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dreigend TikTok-verbod VS raakt Nederlandse marketeers niet

Dreigend TikTok-verbod VS raakt Nederlandse marketeers niet

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse marketingbedrijven verwachten weinig te merken als TikTok in de Verenigde Staten verboden wordt. Marketingbureau FlikFlak Agency, gespecialiseerd in TikTok-reclame, voorziet geen directe gevolgen voor de Nederlandse markt. Het TikTok-marketingbedrijf Prappers verwacht ook geen gevolgen, omdat er in Nederland niets verandert.

In de VS is vorig jaar een wet aangenomen die het Chinese bedrijf achter TikTok, ByteDance, verplicht de Amerikaanse tak van de videoapp te verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan dreigt een verbod. De wet gaat op 19 januari in. Als TikTok in de VS wordt verboden, kunnen mensen de app nog wel gebruiken, maar niet meer downloaden uit de appwinkels van Google en Apple.

Veel trends op het socialemediaplatform die ook in Nederland populair zijn, ontstaan in Amerikaanse filmpjes, legt Joey Scheufler, eigenaar van het in Amsterdam gevestigde Prappers, uit. Als die wegvallen, moeten Europese contentmakers zelf creatiever worden. "En dat is denk ik alleen maar leuk en goed."

Trends

"Over het algemeen is TikTok in Nederland een soort spiegel van de Verenigde Staten", legt Scheufler uit. "Er ontstaan veel trends op TikTok in de VS die we hier kopiëren." TikTok heeft 170 miljoen Amerikaanse gebruikers, tegenover 5 miljoen in Nederland. Vorig jaar was volgens Scheufler iets minder dan de helft van de content die in Nederland bekeken werd Amerikaans.

Uiteindelijk gaat het platform wel steeds minder content opleveren en kan het zijn dat een nieuwe app de vraag naar korte filmpjes opvangt, volgens Thomas Vermeer, die bij FlikFlak het team aanstuurt dat filmpjes maakt. "In het begin zal Nederlandse content door het algoritme zeker meer naar voren worden geschoven", meent Vermeer. "Het is echt koffiedik kijken of dat op de lange termijn voldoende is voor de Nederlandse kijker om geboeid te blijven of dat die op zoek gaat naar andere vormen."

TikTok speelt volgens de marketingbedrijven een groeiende rol in de advertentiemarkt. Bedrijven gebruikten TikTok eerder vooral om de jongere generaties aan een merk te binden met grappige en leuke filmpjes, legt Vermeer uit. Maar het platform zou het afgelopen jaar steeds meer gebruikt worden om consumenten tot aankopen te verleiden, iets wat eerder vooral met advertenties via Google en Facebook gebeurde. Het platform zou de laatste jaren bovendien steeds oudere gebruikers trekken.

Meer uit Financieel

Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

1 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

2 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

3 uur geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

3 uur geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

4 uur geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

4 uur geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

4 uur geleden