Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dreigend TikTok-verbod VS raakt Nederlandse marketeers niet

Dreigend TikTok-verbod VS raakt Nederlandse marketeers niet

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse marketingbedrijven verwachten weinig te merken als TikTok in de Verenigde Staten verboden wordt. Marketingbureau FlikFlak Agency, gespecialiseerd in TikTok-reclame, voorziet geen directe gevolgen voor de Nederlandse markt. Het TikTok-marketingbedrijf Prappers verwacht ook geen gevolgen, omdat er in Nederland niets verandert.

In de VS is vorig jaar een wet aangenomen die het Chinese bedrijf achter TikTok, ByteDance, verplicht de Amerikaanse tak van de videoapp te verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan dreigt een verbod. De wet gaat op 19 januari in. Als TikTok in de VS wordt verboden, kunnen mensen de app nog wel gebruiken, maar niet meer downloaden uit de appwinkels van Google en Apple.

Veel trends op het socialemediaplatform die ook in Nederland populair zijn, ontstaan in Amerikaanse filmpjes, legt Joey Scheufler, eigenaar van het in Amsterdam gevestigde Prappers, uit. Als die wegvallen, moeten Europese contentmakers zelf creatiever worden. "En dat is denk ik alleen maar leuk en goed."

Trends

"Over het algemeen is TikTok in Nederland een soort spiegel van de Verenigde Staten", legt Scheufler uit. "Er ontstaan veel trends op TikTok in de VS die we hier kopiëren." TikTok heeft 170 miljoen Amerikaanse gebruikers, tegenover 5 miljoen in Nederland. Vorig jaar was volgens Scheufler iets minder dan de helft van de content die in Nederland bekeken werd Amerikaans.

Uiteindelijk gaat het platform wel steeds minder content opleveren en kan het zijn dat een nieuwe app de vraag naar korte filmpjes opvangt, volgens Thomas Vermeer, die bij FlikFlak het team aanstuurt dat filmpjes maakt. "In het begin zal Nederlandse content door het algoritme zeker meer naar voren worden geschoven", meent Vermeer. "Het is echt koffiedik kijken of dat op de lange termijn voldoende is voor de Nederlandse kijker om geboeid te blijven of dat die op zoek gaat naar andere vormen."

TikTok speelt volgens de marketingbedrijven een groeiende rol in de advertentiemarkt. Bedrijven gebruikten TikTok eerder vooral om de jongere generaties aan een merk te binden met grappige en leuke filmpjes, legt Vermeer uit. Maar het platform zou het afgelopen jaar steeds meer gebruikt worden om consumenten tot aankopen te verleiden, iets wat eerder vooral met advertenties via Google en Facebook gebeurde. Het platform zou de laatste jaren bovendien steeds oudere gebruikers trekken.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

8 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

10 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

10 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

11 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

13 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

13 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

13 uur geleden