Dreigend bankroet Northvolt kan forse schadepost Duitsland worden
BERLIJN (ANP/DPA) - De financiële problemen van de Zweedse batterijfabrikant Northvolt kunnen de Duitse federale regering en de noordelijke deelstaat Sleeswijk-Holstein duur komen te staan. Northvolt bouwt voor 600 miljoen euro een batterijfabriek in de Duitse stad Heide. De Duitse regering en de deelstaatregering van Sleeswijk-Holstein staan garant voor dat bedrag.
Northvolt vroeg vorige maand in de Verenigde Staten een vorm van uitstel van betaling aan. Hierdoor is het bedrijf tijdelijk beschermd tegen schuldeisers, terwijl het bestuur een oplossing voor de financiële problemen probeert te vinden.
Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken zijn de leningen aan Northvolt strikt gekoppeld aan de bouw van de fabriek, waardoor het Zweedse moederbedrijf daar geen beroep op kan doen. Als Northvolt een oplossing voor zijn schulden vindt, zal het bedrag van 600 miljoen euro plus bijkomende kosten worden terugbetaald.
Northvolt heeft het al langer moeilijk door hevige concurrentie van Chinese fabrikanten en autofabrikanten die hun productie van elektrische auto's afbouwen. Het concern kondigde eerder dit jaar aan 1600 van de ongeveer 6500 banen te schrappen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.
4 uur geleden