DRC: bijna duizend doden door ebola-uitbraak
KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebola-gevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 2423, waarvan 967 met dodelijke afloop. Dat heeft de Congolese regering maandag bekendgemaakt.
Het instituut voor volksgezondheid van het Afrikaanse land meldde in zijn laatste rapport dat er zondag 79 nieuwe gevallen zijn vastgesteld in de oostelijke provincies Ituri en Noord-Kivu.
Vorige week berichtten de autoriteiten nog dat er 754 doden waren geteld. De Wereldgezondheidsorganisatie waarschuwde toen dat de uitbraak mogelijk "twee tot vier keer groter is" dan bekend. Pogingen om de verspreiding tegen te gaan lijken vooralsnog weinig effect te sorteren. Ook bestaat de vrees dat ebola Zuid-Soedan kan bereiken.
Meer uit Buitenland
PORT VILA (ANP/AFP) - De autoriteiten van eilandstaat Vanuatu werken aan een grootscheepse zoektocht naar dertig opvarenden van een gezonken veerboot. De boot zonk in een ruwe zee tussen twee eilanden. Vijftien passagiers wisten te ontkomen. Reddingswerkers hebben één lichaam geborgen.
32 minuten geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - Tijdens een herdenking van de slachtoffers van de dictatuur van Augusto Pinochet, zijn vrijdag in Chili bijna driehonderd mensen gearresteerd. Dat maakten de Chileense autoriteiten zaterdag bekend.
39 minuten geledenSHARURA (ANP/AFP/DPA) - De Houthi's hebben met drones en raketten een militaire basis in het zuiden van Saudi-Arabië aangevallen. Volgens een militaire woordvoerder van de door Iran gesteunde groepering was de aanval gericht op wapendepots en commandocentra.
43 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Een Indonesisch passagiersschip met 243 mensen aan boord is in problemen geraakt tijdens slecht weer op de Javazee. Volgens reddingsdiensten zijn met behulp van boten in de omgeving 103 opvarenden geëvacueerd. Eén passagier zou het niet overleefd hebben.
46 minuten geledenROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
11 uur geleden