Drastische vermindering schade tijdens jaarwisseling
DEN HAAG (ANP) - De particulier verzekerde schade aan woningen en auto's tijdens de afgelopen jaarwisseling is met 6 miljoen euro fors minder dan een jaar eerder. Het schadebedrag is 60 procent lager dan tijdens de jaarwisseling 2019/2020, toen voor circa 14 miljoen euro schade aan particulier bezit werd aangericht, meldt het Verbond van Verzekeraars op basis van de eerste berekeningen.
Het aantal vuurwerk-gerelateerde schades valt aanzienlijk lager uit. Zo speelde vuurwerk een rol in 20 procent van het totale aantal branden tijdens de jaarwisseling. Vorig jaar was dit nog 50 procent, aldus de verzekeraars.
De Stichting Salvage, die verzekerden namens de gezamenlijke brandverzekeraars eerste hulp biedt na een brand, heeft 56 procent minder meldingen ontvangen dan de jaarwisseling ervoor.
Werkelijke schade hoger
Volgens het Verbond van Verzekeraars ligt de werkelijke schade overigens hoger, omdat medische kosten en claims op zakelijke verzekeringen niet zijn inbegrepen.
De verzekeraars verwachten dit jaar ongeveer 4,5 miljoen euro uit te keren voor schades aan woningen en inboedels en 1,5 miljoen euro wegens schade aan auto's.
Schade aan auto's
Volgens Richard Weurding, algemeen directeur van het Verbond van Verzekeraars, zijn de lockdownmaatregelen van invloed op de schadevermindering. "Door de huidige coronasituatie waren er deze jaarwisseling minder incidenten, zoals woningbranden en autobranden. Als verzekeraars ondersteunen we alle maatregelen die kunnen leiden tot een veiliger jaarwisseling: het is immers in ieders belang dat veiligheid voorop staat."
De claims wegens schade aan auto's liggen circa 40 procent lager dan in andere jaren. Niet alle autobranden leiden volgens Weurding tot een claim bij de verzekering. "Omdat autobrand alleen gedekt is bij allrisk en beperkt casco, zien verzekeraars alleen deze claims en niet van voertuigen die WA-verzekerd zijn."
Schadebedragen voor de zakelijke markt zijn nog niet bekend, aldus de verzekeraars.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT (ANP) - Vijf F-35-vliegtuigen en een Chinook zijn zondagmiddag over het circuit van Zandvoort gevlogen voorafgaand aan de Formule 1-race die daar plaatsvindt. Onder de Chinook hing een grote Nederlandse vlag, van dertien bij twintig meter. De helikopter cirkelde volgens een ANP-verslaggever sinds 14.15 uur boven de badplaats. De F-35's kwamen rond 14.45 uur overgevlogen.
9 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De NS vervoerde tot 13.00 uur op zondag al "een kleine 58.000 mensen" naar Zandvoort. Dat meldt de vervoerder. De grootste stroom fans is inmiddels aangekomen in de badplaats.
11 uur geledenZANDVOORT (ANP) - David Moolenburgh, de burgemeester van Zandvoort, heeft op de ochtend van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix een dubbel gevoel. "Ik denk dat het een hele mooie dag wordt, maar wel met een verdrietig randje." Dat de koning er ook bij zal zijn zondag, noemt hij bijzonder.
15 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het is zondagochtend op station Haarlem alweer vroeg druk in de treinen richting Zandvoort, ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de laatste dag van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert net als de afgelopen dagen een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
16 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
1 dag geleden