Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drankensector vraagt overheid om hulp in coronacrisis

Drankensector vraagt overheid om hulp in coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in de drankensector vragen de overheid om hulp om de coronacrisis door te komen. De bedrijven roepen staatssecretaris Hans Vijlbrief (Belastingdienst) in een brief op om de jaarlijkse alcoholaccijnzen en zogeheten verbruiksbelasting uit te stellen. Voor horecaondernemers zette de fiscus afgelopen week het innen stil van onder meer de inkomsten- en vennootschapsbelasting, btw en loonheffingen.

Restaurants en cafés zijn dicht tot en met begin april. Producenten en distributeurs van (non-)alcoholische dranken merken de grote gevolgen daarvan. Naar schatting wordt een derde van alle drank verkocht via de horeca. Bedrijven betalen jaarlijks ruim 1,3 miljard euro in de vorm van accijnzen op alcoholhoudende dranken en verbruiksbelasting op alcoholvrije dranken. De betaling hiervan vergroot de druk op de branche, die al in zwaar weer verkeert.

De brief is opgesteld door de Nederlandse Brouwers, Koninklijke Vereniging van Nederlandse Wijnhandelaren (KVNW), SpiritsNL (branchevereniging van importeurs en producenten van gedistilleerde dranken), Nederlandse Vereniging Frisdranken, Waters, Sappen (FWS) en de Vereniging voor de Groothandel in Dranken en Horecabenodigdheden (GDH).

Meer uit Financieel

Eerste Russische diesel uit akkoord onderweg naar VS

PRIMORSK (ANP/RTR/AFP) - De eerste Russische diesel uit het akkoord tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump is onderweg naar de Verenigde Staten. De bijna 300.000 vaten werden donderdag in de Russische havenstad Primorsk op een middelgrote tanker geladen en zijn vrijdag onderweg naar New York, blijkt uit gegevens van databureaus Kpler en LSEG. De verwachting is dat de olie op 7 november in de VS aankomt.

20 minuten geleden
Signalen misbruik PHP komen niet uit Nederland, zegt NCSC

DEN HAAG (ANP) - De signalen van mogelijk misbruik van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP komen niet uit Nederland. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ontving die signalen uit zijn internationale netwerk en onderzoekt die nu. Volgens een woordvoerder zijn er in Nederland zelf nog geen incidenten gemeld.

22 minuten geleden
Heineken roept Britse horeca op in te spelen op afslankmedicijnen

LONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.

1 uur geleden
Bedrijvigheid in eurozone vertraagt door onrust in Frankrijk

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober sterker afgezwakt dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit door een stijging van de kosten van bedrijven door de hogere energieprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Een hernieuwde krimp van de economische activiteit in Frankrijk door de politieke onrust in de op een na grootste economie van het eurogebied, drukte ook op de bedrijvigheid.

1 uur geleden
Boodschappenbezorging Albert Heijn hervat

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.

2 uur geleden
Verlichtingsbedrijf Signify flink hoger op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.

3 uur geleden
Consumentenbond ziet opnieuw fouten op kassabon supermarkt

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft opnieuw fouten ontdekt bij prijskaartjes in supermarkten. De prijzen die op papieren kaartjes of borden voor aanbiedingen stonden, kwamen in filialen van Vomar, Jumbo en DekaMarkt niet altijd overeen met de prijs op de kassabon. Ketens met vrijwel alleen maar elektronische prijskaartjes, zoals Albert Heijn en Lidl, gingen bijna nooit in de fout.

3 uur geleden