Drankenbedrijf Diageo schrapt groeidoel om dreigende heffingen VS
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Britse Diageo, 's werelds grootste drankenonderneming, heeft zijn groeiverwachting geschrapt. Volgens de maker van Guinness-bier, Johnnie Walker-whisky en Smirnoff-wodka komt dit mede door de dreigende Amerikaanse importheffingen, die de belangrijkste markt van het concern kunnen verstoren.
Diageo laat zijn eerdere omzetdoelstelling van 5 tot 7 procent groei op de middellange termijn los. Volgens topvrouw Debra Crew zorgen economische en politieke onzekerheden in meerdere kernmarkten voor druk op de resultaten. De dreigende invoertarieven in de Verenigde Staten op producten uit Mexico en Canada kunnen de verkoop van Diageo's tequilamerken en Canadese whisky raken.
Diageo verwacht dat zijn operationele winst in het huidige boekjaar met ongeveer 200 miljoen dollar wordt gedrukt als de Verenigde Staten in maart importheffingen op producten uit Mexico en Canada invoeren, zei financieel directeur Nik Jhangiani dinsdag. Het bedrijf haalt ongeveer 45 procent van zijn omzet in de Verenigde Staten uit producten die uitsluitend in Mexico of Canada worden gemaakt. Het betreft onder meer Don Julio-tequila en Crown Royal Canadese whisky.
De Amerikaanse president Donald Trump dreigde vanaf dinsdag invoertarieven van 25 procent op beide landen te heffen, maar schortte die op het laatste moment op tot 1 maart. Diageo zegt al maatregelen genomen te hebben op het gebied van "voorraadbeheer", aldus Jhangiani. Zo worden producten eerder verzonden, voordat de invoerheffingen van kracht worden.
Het drankenconcern heeft al langer last van zwakkere consumentenbestedingen in belangrijke markten zoals de VS, Latijns-Amerika en China.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
9 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
14 uur geleden