Drankenbedrijf Diageo schrapt groeidoel om dreigende heffingen VS
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Britse Diageo, 's werelds grootste drankenonderneming, heeft zijn groeiverwachting geschrapt. Volgens de maker van Guinness-bier, Johnnie Walker-whisky en Smirnoff-wodka komt dit mede door de dreigende Amerikaanse importheffingen, die de belangrijkste markt van het concern kunnen verstoren.
Diageo laat zijn eerdere omzetdoelstelling van 5 tot 7 procent groei op de middellange termijn los. Volgens topvrouw Debra Crew zorgen economische en politieke onzekerheden in meerdere kernmarkten voor druk op de resultaten. De dreigende invoertarieven in de Verenigde Staten op producten uit Mexico en Canada kunnen de verkoop van Diageo's tequilamerken en Canadese whisky raken.
Diageo verwacht dat zijn operationele winst in het huidige boekjaar met ongeveer 200 miljoen dollar wordt gedrukt als de Verenigde Staten in maart importheffingen op producten uit Mexico en Canada invoeren, zei financieel directeur Nik Jhangiani dinsdag. Het bedrijf haalt ongeveer 45 procent van zijn omzet in de Verenigde Staten uit producten die uitsluitend in Mexico of Canada worden gemaakt. Het betreft onder meer Don Julio-tequila en Crown Royal Canadese whisky.
De Amerikaanse president Donald Trump dreigde vanaf dinsdag invoertarieven van 25 procent op beide landen te heffen, maar schortte die op het laatste moment op tot 1 maart. Diageo zegt al maatregelen genomen te hebben op het gebied van "voorraadbeheer", aldus Jhangiani. Zo worden producten eerder verzonden, voordat de invoerheffingen van kracht worden.
Het drankenconcern heeft al langer last van zwakkere consumentenbestedingen in belangrijke markten zoals de VS, Latijns-Amerika en China.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
53 minuten geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
7 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
7 uur geleden