Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'DPG Media wint wel strijd om RTL België'

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische mediabedrijf DPG Media, de uitgever van onder meer het AD, de Volkskrant, NU.nl en verschillende regionale kranten, neemt RTL België over. Dat meldt althans de Belgische krant De Tijd. DPG trok met de overname op met de Franstalige branchegenoot Rossel, dat de krant Le Soir uitgeeft. Aan RTL België zou een prijskaartje van 250 miljoen euro hangen. De deal wordt naar verwachting later op zaterdag wereldkundig gemaakt.

Berichten over een overname van RTL België door DPG deden al langer de ronde, nadat de Europese radio- en televisiegroep RTL de Belgische en Nederlandse activiteiten drie maanden geleden in de etalage had gezet. DPG werd eerder ook gelinkt aan een overname van RTL Nederland. Maar hier greep het mediaconcern mis. De Nederlandse tak van RTL ging uiteindelijk samen met mediabedrijf Talpa van mediamagnaat John de Mol.

RTL België is onder andere de Franstalige marktleider in televisie en radio. De tv-zenders van de groep hadden vorig jaar een gecombineerd marktaandeel van 36,1 procent. Rossel was tot eind vorig jaar minderheidsaandeelhouder van RTL België, maar verkocht dat belang aan moederbedrijf RTL. DPG ziet met de overname van RTL België zijn kans schoon om een nationale dekking te krijgen en een sterkere positie uit te bouwen bij adverteerders. DPG heeft in België al de televisiezenders van VTM in zijn bezit.

Meer uit Financieel

Storing op Schiphol verholpen, honderden reizigers misten vlucht

SCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.

3 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.

4 uur geleden
Krant: Microsoft trekt zich terug als klant van Brits datacenter

LOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.

5 uur geleden
Lange rijen op Schiphol door storing elektrische paspoortcontrole

SCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.

6 uur geleden
Aantal Europese landen sluit vrijhandelsakkoord met Vietnam

HANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).

7 uur geleden
Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

1 dag geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

1 dag geleden