Dow staakt verliesreeks op Wall Street in afwachting rentebesluit
NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex toonde woensdag een voorzichtig herstel op Wall Street. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven lijkt daarmee de lange verliesreeks te doorbreken. De Dow sloot dinsdag voor de negende dag op rij lager. De laatste keer dat de Dow een dergelijke verliesreeks liet zien was in februari 1978. Ondanks de lange verliesreeks staat de hoofdindex slechts minder dan 4 procent onder de hoogste stand ooit, die recent werd bereikt.
De beurshandel in New York staat in het teken van het laatste rentebesluit van de Federal Reserve dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank later op de dag de rente voor de derde keer op rij gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen. De Dow noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 43.522 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,1 procent op 6042 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 20.064 punten.
Aangezien de renteverlaging al is ingeprijsd op de markten, zijn beleggers benieuwd naar wat Fed-voorzitter Jerome Powell gaat zeggen over de rentestappen in het nieuwe jaar. Powell gaf onlangs aan dat de Fed "het zich kan veroorloven om iets voorzichtiger te zijn" met renteverlagingen in de toekomst, gezien de nog altijd goed draaiende Amerikaanse economie. Ook de hardnekkige inflatie en de beloofde plannen van aankomend president Donald Trump om de groei aan te jagen, zorgen er volgens economen voor dat de Fed terughoudend zal zijn met het verder verlagen van de leenkosten.
Nvidia veerde op en klom 2,4 procent. De bij beleggers populaire verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) stond de afgelopen dagen flink onder druk en zakte dinsdag naar het laagste niveau in twee maanden.
Aan de opmars van Tesla kwam een einde. Het aandeel zakte 3,1 procent. De fabrikant van elektrische auto's steeg in de afgelopen drie handelssessies ruim 14 procent en sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.
Birkenstock won 10,1 procent. De verkoper van sandalen en instappers zag de omzet afgelopen kwartaal met 22 procent stijgen, dankzij een sterke vraag naar zijn duurdere modellen. Ook voorziet het bedrijf voor 2025 een verdere omzetgroei.
De euro was 1,0491 dollar waard, tegen 1,0507 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 70,94 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer, op 73,89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.
43 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.
3 uur geleden