Dow staakt verliesreeks op Wall Street in afwachting rentebesluit
NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex toonde woensdag een voorzichtig herstel op Wall Street. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven lijkt daarmee de lange verliesreeks te doorbreken. De Dow sloot dinsdag voor de negende dag op rij lager. De laatste keer dat de Dow een dergelijke verliesreeks liet zien was in februari 1978. Ondanks de lange verliesreeks staat de hoofdindex slechts minder dan 4 procent onder de hoogste stand ooit, die recent werd bereikt.
De beurshandel in New York staat in het teken van het laatste rentebesluit van de Federal Reserve dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank later op de dag de rente voor de derde keer op rij gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen. De Dow noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 43.522 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,1 procent op 6042 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 20.064 punten.
Aangezien de renteverlaging al is ingeprijsd op de markten, zijn beleggers benieuwd naar wat Fed-voorzitter Jerome Powell gaat zeggen over de rentestappen in het nieuwe jaar. Powell gaf onlangs aan dat de Fed "het zich kan veroorloven om iets voorzichtiger te zijn" met renteverlagingen in de toekomst, gezien de nog altijd goed draaiende Amerikaanse economie. Ook de hardnekkige inflatie en de beloofde plannen van aankomend president Donald Trump om de groei aan te jagen, zorgen er volgens economen voor dat de Fed terughoudend zal zijn met het verder verlagen van de leenkosten.
Nvidia veerde op en klom 2,4 procent. De bij beleggers populaire verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) stond de afgelopen dagen flink onder druk en zakte dinsdag naar het laagste niveau in twee maanden.
Aan de opmars van Tesla kwam een einde. Het aandeel zakte 3,1 procent. De fabrikant van elektrische auto's steeg in de afgelopen drie handelssessies ruim 14 procent en sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.
Birkenstock won 10,1 procent. De verkoper van sandalen en instappers zag de omzet afgelopen kwartaal met 22 procent stijgen, dankzij een sterke vraag naar zijn duurdere modellen. Ook voorziet het bedrijf voor 2025 een verdere omzetgroei.
De euro was 1,0491 dollar waard, tegen 1,0507 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 70,94 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer, op 73,89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
7 uur geleden