Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dow staakt verliesreeks op Wall Street in afwachting rentebesluit

Dow staakt verliesreeks op Wall Street in afwachting rentebesluit

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex toonde woensdag een voorzichtig herstel op Wall Street. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven lijkt daarmee de lange verliesreeks te doorbreken. De Dow sloot dinsdag voor de negende dag op rij lager. De laatste keer dat de Dow een dergelijke verliesreeks liet zien was in februari 1978. Ondanks de lange verliesreeks staat de hoofdindex slechts minder dan 4 procent onder de hoogste stand ooit, die recent werd bereikt.

De beurshandel in New York staat in het teken van het laatste rentebesluit van de Federal Reserve dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank later op de dag de rente voor de derde keer op rij gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen. De Dow noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 43.522 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,1 procent op 6042 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 20.064 punten.

Aangezien de renteverlaging al is ingeprijsd op de markten, zijn beleggers benieuwd naar wat Fed-voorzitter Jerome Powell gaat zeggen over de rentestappen in het nieuwe jaar. Powell gaf onlangs aan dat de Fed "het zich kan veroorloven om iets voorzichtiger te zijn" met renteverlagingen in de toekomst, gezien de nog altijd goed draaiende Amerikaanse economie. Ook de hardnekkige inflatie en de beloofde plannen van aankomend president Donald Trump om de groei aan te jagen, zorgen er volgens economen voor dat de Fed terughoudend zal zijn met het verder verlagen van de leenkosten.

Nvidia veerde op en klom 2,4 procent. De bij beleggers populaire verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) stond de afgelopen dagen flink onder druk en zakte dinsdag naar het laagste niveau in twee maanden.

Aan de opmars van Tesla kwam een einde. Het aandeel zakte 3,1 procent. De fabrikant van elektrische auto's steeg in de afgelopen drie handelssessies ruim 14 procent en sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.

Birkenstock won 10,1 procent. De verkoper van sandalen en instappers zag de omzet afgelopen kwartaal met 22 procent stijgen, dankzij een sterke vraag naar zijn duurdere modellen. Ook voorziet het bedrijf voor 2025 een verdere omzetgroei.

De euro was 1,0491 dollar waard, tegen 1,0507 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 70,94 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer, op 73,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

49 minuten geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

3 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

19 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

21 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

22 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

1 dag geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

1 dag geleden