Dow staakt verliesreeks op Wall Street in afwachting rentebesluit
NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex toonde woensdag een voorzichtig herstel op Wall Street. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven lijkt daarmee de lange verliesreeks te doorbreken. De Dow sloot dinsdag voor de negende dag op rij lager. De laatste keer dat de Dow een dergelijke verliesreeks liet zien was in februari 1978. Ondanks de lange verliesreeks staat de hoofdindex slechts minder dan 4 procent onder de hoogste stand ooit, die recent werd bereikt.
De beurshandel in New York staat in het teken van het laatste rentebesluit van de Federal Reserve dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank later op de dag de rente voor de derde keer op rij gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen. De Dow noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 43.522 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,1 procent op 6042 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 20.064 punten.
Aangezien de renteverlaging al is ingeprijsd op de markten, zijn beleggers benieuwd naar wat Fed-voorzitter Jerome Powell gaat zeggen over de rentestappen in het nieuwe jaar. Powell gaf onlangs aan dat de Fed "het zich kan veroorloven om iets voorzichtiger te zijn" met renteverlagingen in de toekomst, gezien de nog altijd goed draaiende Amerikaanse economie. Ook de hardnekkige inflatie en de beloofde plannen van aankomend president Donald Trump om de groei aan te jagen, zorgen er volgens economen voor dat de Fed terughoudend zal zijn met het verder verlagen van de leenkosten.
Nvidia veerde op en klom 2,4 procent. De bij beleggers populaire verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) stond de afgelopen dagen flink onder druk en zakte dinsdag naar het laagste niveau in twee maanden.
Aan de opmars van Tesla kwam een einde. Het aandeel zakte 3,1 procent. De fabrikant van elektrische auto's steeg in de afgelopen drie handelssessies ruim 14 procent en sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.
Birkenstock won 10,1 procent. De verkoper van sandalen en instappers zag de omzet afgelopen kwartaal met 22 procent stijgen, dankzij een sterke vraag naar zijn duurdere modellen. Ook voorziet het bedrijf voor 2025 een verdere omzetgroei.
De euro was 1,0491 dollar waard, tegen 1,0507 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 70,94 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer, op 73,89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.
5 uur geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
10 uur geleden