Dow licht hoger op Wall Street na grootste verlies in jaar tijd
NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex toonde vrijdag op Wall Street een voorzichtig herstel, na het forse koersverlies een dag eerder. De stemming op de New Yorkse beursvloeren bleef terughoudend door de vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente langer hoog zal houden om de hardnekkige inflatie te bestrijden. Ook maken beleggers zich op voor een lang weekeinde. Maandag zijn de Amerikaanse beurzen gesloten door Memorial Day.
De Dow noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 39.141 punten. De hoofdindex zakte een dag eerder 1,5 procent en leed daarmee het grootste dagverlies sinds maart vorig jaar. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5286 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,4 procent tot 16.798 punten.
Verscheidene beleidsmakers van de Fed benadrukten deze week dat de centrale bank geduldig moet blijven en meer bewijs nodig heeft dat de inflatie richting de doelstelling beweegt, voordat de rente kan worden verlaagd. Ook kwam uit de vergaderingsnotulen van de Fed naar voren dat sommige beleidsmakers twijfelden of de rentes wel hoog genoeg waren om de inflatie onder controle te krijgen. Beleggers hadden juist gehoopt dat de Fed de rente spoedig zou verlagen.
Nvidia won 0,5 procent. De belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) steeg een dag eerder ruim 9 procent, na beter dan verwachte kwartaalresultaten.
Intuit zakte 8 procent. De producent van bedrijfssoftware presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar gaf teleurstellende vooruitzichten af voor het huidige kwartaal. Ook branchegenoot Workday wist niet te overtuigen met zijn resultaten en ging 10 procent omlaag. De kwartaalcijfers van kledingketen Ross Stores werden wel goed ontvangen. Dat aandeel werd 8,5 procent hoger gezet.
Cryptobeurs Coinbase klom 1,5 procent. De Amerikaanse toezichthouder SEC heeft een voorstel van beursuitbaters voor op de beurs verhandelde etherfondsen goedgekeurd. Via die fondsen kunnen beleggers rechtstreeks in de cryptomunt investeren. Investeringsmaatschappijen die deze fondsen willen aanbieden, hebben nog wel afzonderlijk goedkeuring nodig van de SEC voordat ze op de markt kunnen worden gebracht.
Boeing steeg 0,9 procent. De vliegtuigfabrikant verloor een dag eerder 7,6 procent. Volgens de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft Boeing "een lange weg" te gaan om de veiligheidsproblemen bij het concern op te lossen.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
3 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.
6 uur geleden