Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dow licht hoger op Wall Street na grootste verlies in jaar tijd

Dow licht hoger op Wall Street na grootste verlies in jaar tijd

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex toonde vrijdag op Wall Street een voorzichtig herstel, na het forse koersverlies een dag eerder. De stemming op de New Yorkse beursvloeren bleef terughoudend door de vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente langer hoog zal houden om de hardnekkige inflatie te bestrijden. Ook maken beleggers zich op voor een lang weekeinde. Maandag zijn de Amerikaanse beurzen gesloten door Memorial Day.

De Dow noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 39.141 punten. De hoofdindex zakte een dag eerder 1,5 procent en leed daarmee het grootste dagverlies sinds maart vorig jaar. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5286 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,4 procent tot 16.798 punten.

Verscheidene beleidsmakers van de Fed benadrukten deze week dat de centrale bank geduldig moet blijven en meer bewijs nodig heeft dat de inflatie richting de doelstelling beweegt, voordat de rente kan worden verlaagd. Ook kwam uit de vergaderingsnotulen van de Fed naar voren dat sommige beleidsmakers twijfelden of de rentes wel hoog genoeg waren om de inflatie onder controle te krijgen. Beleggers hadden juist gehoopt dat de Fed de rente spoedig zou verlagen.

Nvidia won 0,5 procent. De belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) steeg een dag eerder ruim 9 procent, na beter dan verwachte kwartaalresultaten.

Intuit zakte 8 procent. De producent van bedrijfssoftware presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar gaf teleurstellende vooruitzichten af voor het huidige kwartaal. Ook branchegenoot Workday wist niet te overtuigen met zijn resultaten en ging 10 procent omlaag. De kwartaalcijfers van kledingketen Ross Stores werden wel goed ontvangen. Dat aandeel werd 8,5 procent hoger gezet.

Cryptobeurs Coinbase klom 1,5 procent. De Amerikaanse toezichthouder SEC heeft een voorstel van beursuitbaters voor op de beurs verhandelde etherfondsen goedgekeurd. Via die fondsen kunnen beleggers rechtstreeks in de cryptomunt investeren. Investeringsmaatschappijen die deze fondsen willen aanbieden, hebben nog wel afzonderlijk goedkeuring nodig van de SEC voordat ze op de markt kunnen worden gebracht.

Boeing steeg 0,9 procent. De vliegtuigfabrikant verloor een dag eerder 7,6 procent. Volgens de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft Boeing "een lange weg" te gaan om de veiligheidsproblemen bij het concern op te lossen.

Meer uit Financieel

Luchtvaart waarschuwt voor wachttijden door EU-registratiesysteem

BRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.

1 uur geleden
Frauderende cryptobaas Bankman-Fried wil nieuw proces

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.

2 uur geleden
Gemengd slot op beurzen New York, Coca-Cola bij dalers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.

2 uur geleden
Alfen gaat bedrijf transformeren en wil naar winstgevende groei

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.

5 uur geleden
Lufthansa-personeel opgeroepen tot staking op donderdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.

5 uur geleden
Meta-dochter moet Duitse telecomprovider miljoenen betalen

DÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.

5 uur geleden
Philips wint in hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.

7 uur geleden