Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dow licht hoger op Wall Street na grootste verlies in jaar tijd

Dow licht hoger op Wall Street na grootste verlies in jaar tijd

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex toonde vrijdag op Wall Street een voorzichtig herstel, na het forse koersverlies een dag eerder. De stemming op de New Yorkse beursvloeren bleef terughoudend door de vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente langer hoog zal houden om de hardnekkige inflatie te bestrijden. Ook maken beleggers zich op voor een lang weekeinde. Maandag zijn de Amerikaanse beurzen gesloten door Memorial Day.

De Dow noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 39.141 punten. De hoofdindex zakte een dag eerder 1,5 procent en leed daarmee het grootste dagverlies sinds maart vorig jaar. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5286 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,4 procent tot 16.798 punten.

Verscheidene beleidsmakers van de Fed benadrukten deze week dat de centrale bank geduldig moet blijven en meer bewijs nodig heeft dat de inflatie richting de doelstelling beweegt, voordat de rente kan worden verlaagd. Ook kwam uit de vergaderingsnotulen van de Fed naar voren dat sommige beleidsmakers twijfelden of de rentes wel hoog genoeg waren om de inflatie onder controle te krijgen. Beleggers hadden juist gehoopt dat de Fed de rente spoedig zou verlagen.

Nvidia won 0,5 procent. De belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) steeg een dag eerder ruim 9 procent, na beter dan verwachte kwartaalresultaten.

Intuit zakte 8 procent. De producent van bedrijfssoftware presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar gaf teleurstellende vooruitzichten af voor het huidige kwartaal. Ook branchegenoot Workday wist niet te overtuigen met zijn resultaten en ging 10 procent omlaag. De kwartaalcijfers van kledingketen Ross Stores werden wel goed ontvangen. Dat aandeel werd 8,5 procent hoger gezet.

Cryptobeurs Coinbase klom 1,5 procent. De Amerikaanse toezichthouder SEC heeft een voorstel van beursuitbaters voor op de beurs verhandelde etherfondsen goedgekeurd. Via die fondsen kunnen beleggers rechtstreeks in de cryptomunt investeren. Investeringsmaatschappijen die deze fondsen willen aanbieden, hebben nog wel afzonderlijk goedkeuring nodig van de SEC voordat ze op de markt kunnen worden gebracht.

Boeing steeg 0,9 procent. De vliegtuigfabrikant verloor een dag eerder 7,6 procent. Volgens de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft Boeing "een lange weg" te gaan om de veiligheidsproblemen bij het concern op te lossen.

Meer uit Financieel

Olieprijs koerst af op grootste weekstijging sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.

8 minuten geleden
Etihad hervat deel van vluchten naar Europa

ABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.

1 uur geleden
Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

9 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

10 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

10 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

11 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

12 uur geleden