Dow licht hoger op Wall Street na grootste verlies in jaar tijd
NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex toonde vrijdag op Wall Street een voorzichtig herstel, na het forse koersverlies een dag eerder. De stemming op de New Yorkse beursvloeren bleef terughoudend door de vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente langer hoog zal houden om de hardnekkige inflatie te bestrijden. Ook maken beleggers zich op voor een lang weekeinde. Maandag zijn de Amerikaanse beurzen gesloten door Memorial Day.
De Dow noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 39.141 punten. De hoofdindex zakte een dag eerder 1,5 procent en leed daarmee het grootste dagverlies sinds maart vorig jaar. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5286 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,4 procent tot 16.798 punten.
Verscheidene beleidsmakers van de Fed benadrukten deze week dat de centrale bank geduldig moet blijven en meer bewijs nodig heeft dat de inflatie richting de doelstelling beweegt, voordat de rente kan worden verlaagd. Ook kwam uit de vergaderingsnotulen van de Fed naar voren dat sommige beleidsmakers twijfelden of de rentes wel hoog genoeg waren om de inflatie onder controle te krijgen. Beleggers hadden juist gehoopt dat de Fed de rente spoedig zou verlagen.
Nvidia won 0,5 procent. De belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) steeg een dag eerder ruim 9 procent, na beter dan verwachte kwartaalresultaten.
Intuit zakte 8 procent. De producent van bedrijfssoftware presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar gaf teleurstellende vooruitzichten af voor het huidige kwartaal. Ook branchegenoot Workday wist niet te overtuigen met zijn resultaten en ging 10 procent omlaag. De kwartaalcijfers van kledingketen Ross Stores werden wel goed ontvangen. Dat aandeel werd 8,5 procent hoger gezet.
Cryptobeurs Coinbase klom 1,5 procent. De Amerikaanse toezichthouder SEC heeft een voorstel van beursuitbaters voor op de beurs verhandelde etherfondsen goedgekeurd. Via die fondsen kunnen beleggers rechtstreeks in de cryptomunt investeren. Investeringsmaatschappijen die deze fondsen willen aanbieden, hebben nog wel afzonderlijk goedkeuring nodig van de SEC voordat ze op de markt kunnen worden gebracht.
Boeing steeg 0,9 procent. De vliegtuigfabrikant verloor een dag eerder 7,6 procent. Volgens de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft Boeing "een lange weg" te gaan om de veiligheidsproblemen bij het concern op te lossen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De aanvallen waren gericht op een militaire locatie die volgens de Amerikanen een bedreiging vormde voor hun troepen en het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Iran meldde daarnaast een Amerikaanse luchtmachtbasis te hebben aangevallen. De olieprijzen gingen omhoog door de afnemende hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
8 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.
2 uur geleden