Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dow Jonesindex voor het eerst door grens 30.000 punten

Dow Jonesindex voor het eerst door grens 30.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst boven de 30.000 punten uitgekomen. De bekende Amerikaanse beursgraadmeter stond dinsdag na twee uur handelen 1,4 procent hoger. Ondanks de coronacrisis worden op Wall Street telkens records verbroken. Positief vaccinnieuws en opluchting over de machtsoverdracht van president Donald Trump aan zijn Democratische opvolger Joe Biden zorgden voor de meest recente rally.

Omstreeks 17.29 uur uur (Nederlandse tijd) stond de Dow-Jonesindex, waarin dertig grote Amerikaanse bedrijven zijn opgenomen, op meer dan 30.001 punten. De Dow sloot begin 2017 voor het eerst boven de 20.000 punten. In januari 2018 werd de grens van 25.000 punten doorbroken. Voor het uitbreken van de coronapandemie was de Dow ook hard op weg naar de 30.000 punten. Door de crisis zakte de graadmeter terug tot onder de 20.000 punten.

Dat de aandelenbeurzen stijgen te midden van een recessie, heeft er deels mee te maken dat de rentestanden historisch laag zijn. Om toch rendement te behalen zijn bij beleggers aandelen in trek. De rentestanden bleven na het uitbreken van de coronacrisis laag door alle stimuleringsmaatregelen die centrale banken namen, zoals het massaal opkopen van obligaties.

Vaccins

De hoop dat er spoedig werkende en betrouwbare vaccins komen die een einde maken aan de wereldwijde virusuitbraak, zorgt er de laatste weken bovendien voor dat beleggers meer risico durven te nemen. De waarde van goud, dat doorgaans als veilige belegging in onzekere tijden wordt gezien, daalt sinds zijn piek in juli weer gestaag. Een troy ounce van het edelmetaal noteerde dinsdag bijna 2 procent lager op iets meer dan 1804 dollar.

Ook op de markt voor olie werd dinsdag een symbolisch succes gevierd. Een vat Amerikaanse olie was kortstondig meer dan 45 dollar waard. Dat was sinds begin maart, toen olieprijzen door corona hard begonnen te dalen, niet meer gebeurd. Door de hoop op een vaccin speculeren beleggers op een toenemende vraag naar olie nu er zicht is op een einde aan lockdowns.

Meer uit Financieel

ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

2 minuten geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

1 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

1 uur geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

2 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

3 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

3 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

4 uur geleden