Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dow Jonesindex voor het eerst door grens 30.000 punten

Dow Jonesindex voor het eerst door grens 30.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst boven de 30.000 punten uitgekomen. De bekende Amerikaanse beursgraadmeter stond dinsdag na twee uur handelen 1,4 procent hoger. Ondanks de coronacrisis worden op Wall Street telkens records verbroken. Positief vaccinnieuws en opluchting over de machtsoverdracht van president Donald Trump aan zijn Democratische opvolger Joe Biden zorgden voor de meest recente rally.

Omstreeks 17.29 uur uur (Nederlandse tijd) stond de Dow-Jonesindex, waarin dertig grote Amerikaanse bedrijven zijn opgenomen, op meer dan 30.001 punten. De Dow sloot begin 2017 voor het eerst boven de 20.000 punten. In januari 2018 werd de grens van 25.000 punten doorbroken. Voor het uitbreken van de coronapandemie was de Dow ook hard op weg naar de 30.000 punten. Door de crisis zakte de graadmeter terug tot onder de 20.000 punten.

Dat de aandelenbeurzen stijgen te midden van een recessie, heeft er deels mee te maken dat de rentestanden historisch laag zijn. Om toch rendement te behalen zijn bij beleggers aandelen in trek. De rentestanden bleven na het uitbreken van de coronacrisis laag door alle stimuleringsmaatregelen die centrale banken namen, zoals het massaal opkopen van obligaties.

Vaccins

De hoop dat er spoedig werkende en betrouwbare vaccins komen die een einde maken aan de wereldwijde virusuitbraak, zorgt er de laatste weken bovendien voor dat beleggers meer risico durven te nemen. De waarde van goud, dat doorgaans als veilige belegging in onzekere tijden wordt gezien, daalt sinds zijn piek in juli weer gestaag. Een troy ounce van het edelmetaal noteerde dinsdag bijna 2 procent lager op iets meer dan 1804 dollar.

Ook op de markt voor olie werd dinsdag een symbolisch succes gevierd. Een vat Amerikaanse olie was kortstondig meer dan 45 dollar waard. Dat was sinds begin maart, toen olieprijzen door corona hard begonnen te dalen, niet meer gebeurd. Door de hoop op een vaccin speculeren beleggers op een toenemende vraag naar olie nu er zicht is op een einde aan lockdowns.

Meer uit Financieel

Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

41 minuten geleden
Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

1 uur geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

1 uur geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

1 uur geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

2 uur geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

3 uur geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

3 uur geleden