Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dow-Jonesindex naar record op wisselend Wall Street

Dow-Jonesindex naar record op wisselend Wall Street

NEW YORK (AFN) - De Dow-Jonesindex van de aandelenbeurs in New York is dinsdag naar een nieuw record gestegen, terwijl de andere hoofdgraadmeters lichte minnen lieten zien. Vooral de bankensector op Wall Street deed het goed, net als de oliefondsen. Verder ging de aandacht van beleggers onder meer uit naar bedrijfsresultaten.

De Dow eindigde met een plusje van 0,2 procent op 31.552,75 punten. De brede S&P 500 zakte een fractie tot 3932,59 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent tot 13.773,77 punten. Maandag bleef Wall Street dicht voor een nationale feestdag.

Grote banken als JPMorgan Chase, Goldman Sachs, Citigroup en Bank of America kregen er tot 2,7 procent bij door optimisme over het economisch herstel van de coronacrisis. Olie- en gasconcerns ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips wonnen tot 3,6 procent aan waarde.

Aan het cijferfront viel big-databedrijf Palantir Technologies op, met een min van bijna 13 procent door tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Palantir, dat onder meer samenwerkt met inlichtingendiensten in de strijd tegen terrorisme, ging vorig jaar naar de beurs in New York. Autodealer AutoNation steeg juist ruim 1 procent dankzij beter dan verwachte prestaties.

Cryptomunten

Bedrijven die actief zijn met cryptomunten en blockchaintechnologie wisten de aandacht eveneens op zich gericht, nadat de bitcoin voor het eerst door de grens van 50.000 dollar is gegaan. Silvergate Capital, Riot Blockchain en Marathon Patent Group toonden plussen tot bijna 21 procent.

Verder maakte hotelketen Marriott International (plus 0,7 procent) bekend dat topman Arne Sorenson op 62-jarige leeftijd is overleden aan de gevolgen van kanker.

Op macro-economisch gebied kwam naar buiten dat de bedrijvigheid in de industrie rond New York sterker is gegroeid in februari. De zogeheten Empire State-index van de Federal Reserve Bank van New York steeg naar het hoogste niveau in vijf maanden.

De euro stond op 1,2110 dollar, tegenover 1,2107 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie was vrijwel onveranderd op 60,11 dollar. Brentolie kostte iets meer op 63,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Japan wil winning zeldzame aardmetalen in Groenland onderzoeken

TOKIO (ANP/RTR) - Japan wil deze zomer een delegatie naar Groenland sturen om de mogelijkheden voor de winning van zeldzame aardmetalen te onderzoeken. Dat meldde het Aziatische nieuwsmedium Nikkei zondag. De Japanse regering wil binnenlandse bedrijven helpen investeren in projecten voor zeldzame aardmetalen in Groenland, dat mogelijk rijke reserves heeft.

24 minuten geleden
Treinen tussen Hamburg en Berlijn rijden weer na grote renovatie

HAMBURG (ANP/DPA) - De treinen tussen de Duitse steden Hamburg en Berlijn rijden zondag weer, na een grote renovatie op het spoor van ruim tien maanden. De verbinding Berlijn-Hamburg wordt beschouwd als de belangrijkste directe verbinding tussen de steden op het Duitse langeafstandsspoornetwerk. Vanuit Nederland biedt NS International treinreizen naar beide steden aan.

4 uur geleden
WSJ: Buitenlandse toegang AI Anthropic gestopt na gesprek Amazon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het besluit van de Amerikaanse regering om de buitenlandse toegang tot de geavanceerdste AI-modellen van Anthropic stop te zetten, kwam voort uit gesprekken met Amazon. Dat zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal (WSJ). De krant schrijft dat medewerkers van Amazon onderzoek deden naar het omzeilen van beveiligingen en dat daarbij enkele kwetsbaarheden van een van de modellen aan het licht kwamen.

5 uur geleden
Duitse centralebankpresident: prijzen kunnen langer hoog blijven

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in de eurozone blijven waarschijnlijk langer op een hoog niveau, zelfs als de oorlog in het Midden-Oosten snel voorbij is. Dat heeft de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel zaterdag gezegd in een interview met radiozender Deutschlandfunk.

1 dag geleden
China wil veel meer elektrische vrachtwagens op markt

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid wil dat er veel meer elektrisch aangedreven zware vrachtwagens op de markt worden gebracht. Het ministerie van Transport presenteerde zaterdag een doelstelling dat 40 procent van de nieuwe trucks die in 2030 op de markt komen elektrisch is. Het zou dan gaan om een vloot van meer dan 1,6 miljoen elektrisch aangedreven heavy-duty trucks.

1 dag geleden
FT: soepelere regels rond thuiswerk bij Goldman en JPMorgan om WK

NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en JPMorgan Chase versoepelen tijdelijk de regels rond thuiswerken van personeel in verband met het WK voetbal dat deels in de Verenigde Staten wordt gehouden. Werknemers kunnen namelijk veel hinder ondervinden om op het werk te komen door drukte in het openbaar vervoer op speeldagen in het New York New Jersey Stadium, aldus zakenkrant Financial Times. Zij mogen op die dagen dan thuiswerken van de banken.

1 dag geleden
Italiaanse minister Tajani bekritiseert renteverhoging ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft kritiek op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) tegen de hoge inflatie in de eurozone. Volgens Tajani is "niemand gebaat" bij een hogere rente omdat daardoor de leenkosten voor huishoudens en bedrijven stijgen en de economie wordt afgeremd.

1 dag geleden