Dow-Jonesindex naar record op wisselend Wall Street
NEW YORK (AFN) - De Dow-Jonesindex van de aandelenbeurs in New York is dinsdag naar een nieuw record gestegen, terwijl de andere hoofdgraadmeters lichte minnen lieten zien. Vooral de bankensector op Wall Street deed het goed, net als de oliefondsen. Verder ging de aandacht van beleggers onder meer uit naar bedrijfsresultaten.
De Dow eindigde met een plusje van 0,2 procent op 31.552,75 punten. De brede S&P 500 zakte een fractie tot 3932,59 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent tot 13.773,77 punten. Maandag bleef Wall Street dicht voor een nationale feestdag.
Grote banken als JPMorgan Chase, Goldman Sachs, Citigroup en Bank of America kregen er tot 2,7 procent bij door optimisme over het economisch herstel van de coronacrisis. Olie- en gasconcerns ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips wonnen tot 3,6 procent aan waarde.
Aan het cijferfront viel big-databedrijf Palantir Technologies op, met een min van bijna 13 procent door tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Palantir, dat onder meer samenwerkt met inlichtingendiensten in de strijd tegen terrorisme, ging vorig jaar naar de beurs in New York. Autodealer AutoNation steeg juist ruim 1 procent dankzij beter dan verwachte prestaties.
Cryptomunten
Bedrijven die actief zijn met cryptomunten en blockchaintechnologie wisten de aandacht eveneens op zich gericht, nadat de bitcoin voor het eerst door de grens van 50.000 dollar is gegaan. Silvergate Capital, Riot Blockchain en Marathon Patent Group toonden plussen tot bijna 21 procent.
Verder maakte hotelketen Marriott International (plus 0,7 procent) bekend dat topman Arne Sorenson op 62-jarige leeftijd is overleden aan de gevolgen van kanker.
Op macro-economisch gebied kwam naar buiten dat de bedrijvigheid in de industrie rond New York sterker is gegroeid in februari. De zogeheten Empire State-index van de Federal Reserve Bank van New York steeg naar het hoogste niveau in vijf maanden.
De euro stond op 1,2110 dollar, tegenover 1,2107 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie was vrijwel onveranderd op 60,11 dollar. Brentolie kostte iets meer op 63,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
9 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
10 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
14 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
15 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
16 uur geleden