Dow-Jonesindex naar record op wisselend Wall Street
NEW YORK (AFN) - De Dow-Jonesindex van de aandelenbeurs in New York is dinsdag naar een nieuw record gestegen, terwijl de andere hoofdgraadmeters lichte minnen lieten zien. Vooral de bankensector op Wall Street deed het goed, net als de oliefondsen. Verder ging de aandacht van beleggers onder meer uit naar bedrijfsresultaten.
De Dow eindigde met een plusje van 0,2 procent op 31.552,75 punten. De brede S&P 500 zakte een fractie tot 3932,59 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent tot 13.773,77 punten. Maandag bleef Wall Street dicht voor een nationale feestdag.
Grote banken als JPMorgan Chase, Goldman Sachs, Citigroup en Bank of America kregen er tot 2,7 procent bij door optimisme over het economisch herstel van de coronacrisis. Olie- en gasconcerns ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips wonnen tot 3,6 procent aan waarde.
Aan het cijferfront viel big-databedrijf Palantir Technologies op, met een min van bijna 13 procent door tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Palantir, dat onder meer samenwerkt met inlichtingendiensten in de strijd tegen terrorisme, ging vorig jaar naar de beurs in New York. Autodealer AutoNation steeg juist ruim 1 procent dankzij beter dan verwachte prestaties.
Cryptomunten
Bedrijven die actief zijn met cryptomunten en blockchaintechnologie wisten de aandacht eveneens op zich gericht, nadat de bitcoin voor het eerst door de grens van 50.000 dollar is gegaan. Silvergate Capital, Riot Blockchain en Marathon Patent Group toonden plussen tot bijna 21 procent.
Verder maakte hotelketen Marriott International (plus 0,7 procent) bekend dat topman Arne Sorenson op 62-jarige leeftijd is overleden aan de gevolgen van kanker.
Op macro-economisch gebied kwam naar buiten dat de bedrijvigheid in de industrie rond New York sterker is gegroeid in februari. De zogeheten Empire State-index van de Federal Reserve Bank van New York steeg naar het hoogste niveau in vijf maanden.
De euro stond op 1,2110 dollar, tegenover 1,2107 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie was vrijwel onveranderd op 60,11 dollar. Brentolie kostte iets meer op 63,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in februari minder besteed dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kromp de consumentenconsumptie met 0,5 procent op jaarbasis. De uitgaven aan diensten stegen een fractie, maar aan goederen werd minder besteed.
21 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Na een zwakke start is het aantal hypotheekaanvragen in het eerste kwartaal van dit jaar toch gestegen. Dat komt vooral door een sterke piek in de laatste weken van maart, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Volgens de organisatie kwamen in totaal ruim 146.800 aanvragen binnen, 3,3 procent meer dan een jaar eerder.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
10 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
13 uur geleden