Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dow-Jonesindex beleeft ondanks min beste week sinds 1938

Dow-Jonesindex beleeft ondanks min beste week sinds 1938

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen de handel uitgegaan. Desondanks beleefde de leidende Dow-Jonesindex zijn beste beursweek sinds 1938. Het Amerikaanse Congres stemde als verwacht in met een steunpakket van ruim twee biljoen dollar om de economische schade van de coronacrisis te beperken. Verder schroefde de Federal Reserve zijn opkoopprogramma van obligaties iets terug.

De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk 4,1 procent lager op 21.636,78 punten. De graadmeter dikte deze week bijna 13 procent aan. De S&P 500 zakte 3,4 procent tot 2541,47 punten. Voor de brede index betekende dit de beste week sinds 2009, met een winst van dik 10 procent. Technologiegraadmeter Nasdaq verloor 3,8 procent tot 7502,38 punten.

De goedkeuring van de noodsteun door het Congres komt op het moment dat de Verenigde Staten het hoogste aantal coronabesmettingen wereldwijd tellen. In de VS is bij circa 86.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het virus. Er zouden meer dan 1200 mensen aan zijn overleden. Kredietbeoordelaar Fitch denkt dat de Amerikaanse economie sterk zal krimpen door de coronacrisis, met een stevige toename van de werkloosheid. Fitch handhaafde wel zijn AAA-kredietbeoordeling voor 's werelds grootste economie.

Uitkeringsaanvragen

Donderdag werd nog bekend dat het aantal uitkeringsaanvragen in de VS explosief is gestegen omdat bedrijven dichtgaan om de uitbraak in te dammen. Ondertussen is ook het consumentenvertrouwen in de VS hard gedaald. Volgens een definitief cijfer van de Universiteit van Michigan gaat het in maart om de sterkste daling sinds oktober 2008.

Vliegtuigbouwer Boeing deed met een min van dik 10 procent een stap terug, na de zeer sterke koersstijging in de afgelopen dagen. Automaker General Motors verloor 5,2 procent. President Trump verplicht het bedrijf om meer beademingsapparatuur te produceren.

Hilton

Hotelketen Hilton Worldwide (min 5,5 procent) liet weten zijn dividend te schrappen en aandeleninkopen op te schorten. Mediaconcern ViacomCBS (min 8,6 procent) trekt zijn financiële prognoses voor dit jaar in en vreest dat de impact van de crisis aanzienlijk zal zijn, net als computerfabrikant Dell Technologies die bijna 9 procent inleverde.

De euro was 1,1132 dollar waard, tegen 1,1070 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,6 procent minder op 21,55 dollar. Brentolie werd 6,1 procent goedkoper op 24,73 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Apple stijgt op Wall Street na goedkeuring AI-dienst in China

NEW YORK (ANP) - Apple hoorde woensdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft de langverwachte goedkeuring gekregen van de Chinese overheid om Apple Intelligence uit te rollen in het Aziatische land. De internettoezichthouder in China plaatste Apple's geïntegreerde AI-systeem op een lijst met nieuw goedgekeurde aanbieders, naast diensten van lokale spelers als Huawei en Xiaomi.

28 minuten geleden
EU accepteert plan van platform X om transparanter te worden

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie is akkoord gegaan met een plan van socialemediaplatform X om te voldoen aan de transparantieregels onder de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Het landenblok legde het socialemedianetwerk van Elon Musk vorig jaar een boete op van 120 miljoen euro voor het overtreden van die digitale regels.

2 uur geleden
Aandeel SpaceX zakt voor het eerst onder introductieprijs

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van SpaceX is woensdag gedaald naar het laagste punt sinds het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk vorige maand naar de beurs ging. Het aandeel zakte op Wall Street met 2 procent naar iets meer dan 133 dollar per aandeel, waarmee de koers onder de 135 dollar zakte. Dat is de prijs waarvoor de aandelen vorige maand aan beleggers werden verkocht.

4 uur geleden
Techmedium: ASML heeft plannen om prijzen te verhogen

VELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - ASML is van plan de prijzen van zijn chipmachines te verhogen, schrijft technieuwssite The Information op basis van verschillende anonieme bronnen. Dat zou kunnen leiden tot een conflict met een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinemaker, het Taiwanese TSMC.

4 uur geleden
Duitse wapenexporten ruim verviervoudigd in eerste jaarhelft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in de eerste helft van dit jaar voor een veel groter bedrag aan vergunde wapens geëxporteerd dan een jaar eerder. De waarde van wapenexporten waarvoor de Duitse regering in de eerste helft van dit jaar toestemming heeft gegeven, was ruim vier keer zo groot als een jaar geleden, volgens voorlopige cijfers die het Duitse ministerie van Economische Zaken woensdag heeft gepubliceerd.

4 uur geleden
Winstnemingen drukken chipaandelen na sterke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Amsterdam namen in de laatste handelsuren winst op chipaandelen, nadat de koersen eerder op de dag nog stevig waren opgelopen. De sector stond in de belangstelling na sterke resultaten en vooruitzichten van chipmachinemaker ASML. Tijdens de ochtendhandel was ASML veruit de grootste stijger in de hoofdindex met een winst van ruim 5 procent. Het aandeel eindigde echter 0,4 procent in de min. Branchegenoot Besi was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3 procent.

4 uur geleden
Duitse regering niet principieel tegen overname Commerzbank

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering verzet zich in principe niet tegen een overname van de Duitse Commerzbank door het Italiaanse UniCredit, maar heeft wel bezwaren tegen de manier waarop de Italianen daarbij te werk zijn gegaan. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz woensdag gezegd. Het is de eerste keer dat hij publiekelijk verklaart dat hij niet probeert de overname te blokkeren.

5 uur geleden