Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dow Jones en S&P 500 breken met negatieve reeks

Dow Jones en S&P 500 breken met negatieve reeks

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag na vijf dagen van verliezen wisselend de dag uitgegaan. De Dow-Jonesindex en S&P 500 stegen, techbeurs Nasdaq verloor licht. Handelaren gaven de voorkeur aan bedrijven die het meest kunnen profiteren van een heroplevende economie. Beleggers keken verder vooruit naar macro-economische cijfers die later in de week verschijnen.

Olie- en gasbedrijven profiteerden van de stijgende olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie ging voor 70,61 dollar van de hand, een stijging van 1,3 procent. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 73,60 dollar per vat. Chevron werd 1,9 procent duurder, ExxonMobil steeg 2,6 procent.

Ook Apple herstelde zich wat van de min op vrijdag, toen het aandeel lager werd gezet vanwege een tegenslag in een juridisch conflict met computerspellenbedrijf Epic Games. Daarin werd bepaald dat Apple geen monopolist was, maar dat de iPhonemaker softwarebedrijven wel de mogelijkheid moest geven om abonnementen en dergelijke buiten de App Store om te verkopen. Apple steeg 0,4 procent.

Alibaba

De Dow-Jonesindex sloot 0,8 procent hoger op 34.869,63 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4468,73 punten. De keuze van beleggers om uit groeiaandelen te stappen zorgde voor een min van 0,1 procent op technologiegraadmeter Nasdaq. Die sloot op 15.105,58 punten.

Chinese bedrijven met een notering in New York reageerden opnieuw sterk op berichten dat China strenger wil gaan optreden tegen te machtige ondernemingen. Het in New York genoteerde Chinese webwinkelconcern Alibaba verloor 1,6 procent. Naar verluidt wil de Chinese overheid betalingsbedrijf Ant Group, onderdeel van Alibaba, opbreken.

Nio

De op Wall Street genoteerde Chinese fabrikant van elektrische auto's Nio steeg 1,1 procent. China vindt dat er te veel bedrijven zijn in het land die zich bezighouden met de ontwikkeling van elektrische auto's en elektrisch rijden. Peking wil daarom dat er een consolidatieslag in de markt plaatsvindt zodat bedrijven groter en sterker worden. Tesla won 0,9 procent.

Vaccinbedrijven Moderna, BioNTech en Pfizer gingen tot 6,6 procent omlaag. Experts lieten weten dat de meeste mensen geen derde vaccinatie nodig hebben om beschermd te blijven tegen het coronavirus. Biotechnoloog Leap Therapeutics steeg meer dan 20 procent. Het bedrijf kondigde aan nieuwe resultaten van onderzoek naar zijn kankermedicijn bekend te maken.

De euro was 1,1809 dollar waard. Bij de slotbel in Europa was dat 1,1817 dollar.

Meer uit Financieel

Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras zakken op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems is donderdag onderuit gegaan op de beurs in New York. De Amerikaanse maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches verloor ongeveer een tiende van zijn beurswaarde na een tegenvallend kwartaalbericht.

39 minuten geleden
Shein verliest Britse rechtszaak van Temu over na-aperij

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft in het Verenigd Koninkrijk een rechtszaak over vermeende schending van auteursrechten door Temu verloren. Het internetbedrijf beschuldigde zijn concurrent van grootschalige na-aperij, waarbij Temu foto's van Sheins huismerkkleding zou hebben gebruikt.

41 minuten geleden
Birkenstock voert omzet op dankzij populariteit dichte schoenen

LINZ AM RHEIN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse schoenenmerk Birkenstock heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt. Het bedrijf dat vooral bekendstaat om zijn sandalen profiteerde volgens topman Oliver Reichert van de toegenomen populariteit van zijn dichte schoenen en instappers.

3 uur geleden
Huishoudens sluiten nog steeds minder vaste energiecontracten af

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens blijven minder vaste energiecontracten afsluiten en meer dynamische. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) zijn er in juni 67.000 minder vaste contracten afgesloten, een daling van bijna 1 procent vergeleken met de maand daarvoor. Tegelijk steeg het aantal afgesloten dynamische contracten, die snel reageren op de prijzen op de groothandelsmarkt, met ruim 3 procent naar 33.000.

3 uur geleden
De Bijenkorf 'werkt hard' aan herstel van webwinkel

AMSTERDAM (ANP) - Het technische team van de Bijenkorf is nog altijd "hard aan het werk" om de website weer volledig werkend te krijgen, zodat klanten weer normaal kunnen bestellen. "We zijn alternatieve logistieke processen in gang aan het zetten en proberen weer zo snel mogelijk up and running te zijn", laat een woordvoerster van de warenhuisketen weten.

4 uur geleden
Tata Steel stuurt geen staal meer over Donau door droogte

IJMUIDEN (ANP) - De lage waterstand van de Donau raakt ook Tata Steel Nederland. De staalfabrikant kan zijn staalrollen niet meer via de rivier vervoeren naar Centraal- en Oost-Europa. In plaats daarvan maakt Tata Steel gebruik van spoorvervoer, laat een woordvoerder weten.

4 uur geleden
TenneT: geen probleem voor stroomvoorziening tijdens eclips

ARNHEM (ANP) - De zonsverduistering is voor hoogspanningsnetbeheerder TenneT probleemloos verlopen. De voorziene 1300 megawatt die zou wegvallen door de eclips, is opgevangen en leidde dus niet tot stroomuitval. "We zagen alles aankomen en hebben op tijd maatregelen getroffen", aldus een woordvoerder.

4 uur geleden