Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dovizioso zegeviert in MotoGP-race Oostenrijk

Dovizioso zegeviert in MotoGP-race Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De Italiaanse wegracer Andrea Dovizioso heeft zijn eerste zege van dit seizoen behaald in de MotoGP. De motorcoureur won op zijn Ducati de Grote Prijs van Oostenrijk op het circuit van Spielberg. Hij boekte de vijftiende MotoGP-zege in zijn carrière.

Dovizioso, die na dit seizoen het fabrieksteam van Ducati verlaat, wist in de ingekorte race de Spanjaard Joan Mir (Suzuki) voor te blijven. Mir haalde vlak voor de finish de Australiër Jack Miller (Ducati) in.

De race op de Red Bull Ring werd na enkele ronden stilgelegd na een zware crash tussen de Fransman Johann Zarco en de Italiaan Franco Morbidelli. Onder anderen Valentino Rossi kon de over de baan schuivende motoren maar net ontwijken.

Herstart

Na de herstart bleven er nog 20 ronden over voor de coureurs. Dovizioso rukte al snel op en was in het tweede deel van de race heer en meester. De Fransman Fabio Quartararo (Yamaha) eindigde als achtste, maar behield wel de leiding in het kampioenschap.

Regerend wereldkampioen Marc Márquez ontbrak voor de derde keer op rij. Hij herstelt van een gebroken arm.

Meer uit Sport

Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

2 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

3 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

5 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

6 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

12 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

23 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

1 dag geleden