Dove-moeder Unilever boekt lagere omzet door verkoop merken
LONDEN (ANP) - Levensmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste kwartaal minder omzet geboekt. Het concern, bekend van onder meer Knorr, Dove en Rexona, wijt dit met name aan de verkoop van enkele merken.
Unilever wil zich meer richten op zijn belangrijkste merken en heeft daarom bepaalde andere merken van de hand gedaan. In december meldde het concern Unox en Zwan aan vleesproductenmaker Zwanenberg Food Group te verkopen. Ook Conimex werd verkocht. Verder werd vorige maand bekend dat De Vegetarische Slager naar concurrent Vivera gaat.
De omzet kwam uit op 14,8 miljard euro, 0,9 procent minder dan in het eerste kwartaal van vorig jaar. Daarbij had het concern ook last van ongunstige wisselkoersen. Unilever heeft wel meer producten verkocht. Ook zijn de prijzen verhoogd. Het bedrijf verdiende vooral meer aan de verkoop van producten van Dove, zijn grootste merk, en Vaseline en Magnum.
Uitdagende marktomstandigheden
Het concern stelt dat de marktomstandigheden "uitdagender" waren dan vorig jaar. Veel consumenten zijn de afgelopen jaren overgestapt van A-merken naar goedkopere huismerken vanwege de hoge inflatie. Ook wijst topman Fernando Fernandez op de "toegenomen wereldwijde macro-economische onzekerheid". Unilever verwacht echter dat het effect van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump op de winstgevendheid "beperkt en beheersbaar" zal zijn.
Vorig jaar maakte Unilever bekend wereldwijd 7500 banen te schrappen om kosten te besparen, vooral kantoorbanen. Het concern meldt dat daarvan zo'n 6000 voltijdsbanen zijn verdwenen tegen het einde van het eerste kwartaal. Unilever meldt niet om hoeveel Nederlandse banen het gaat.
Ijsdivisie
Verder verwacht Unilever dat de afgesplitste ijsdivisie, waar onder andere Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's onder vallen, vanaf 1 juli een zelfstandig bedrijf zal zijn. Het concern wil de afsplitsing van het bedrijf, The Magnum Ice Cream Company, in het vierde kwartaal van dit jaar afronden. Het hoofdkantoor komt in Amsterdam en het bedrijf krijgt beursnoteringen in Amsterdam, Londen en New York.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Libië zoekt tientallen miljarden dollars aan kapitaal om zijn olie-industrie te ontwikkelen. Dat zegt de topman van het Libische staatsolieconcern in een interview met zakenkrant Financial Times. Libië heeft de grootste bewezen olievoorraden van Afrika, maar het land gaat gebukt onder politieke instabiliteit waardoor investeringen door grote oliemaatschappijen achterblijven.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de oorlog in het Midden-Oosten. Een snelle oplossing van het conflict is verder uit zicht geraakt na het aflopen van het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat hij geen interesse heeft in een verlenging van het bestand met Teheran, dat formeel maandag afliep.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Google heeft voor 10 miljoen dollar een grote hoeveelheid data gekocht van de failliete Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines. Met de gegevens wil het bedrijf zijn systemen voor kunstmatige intelligentie trainen, staat in faillissementsdocumenten.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zou belemmerende regels op de woningmarkt moeten terugdraaien om ervoor te zorgen dat beleggers en verhuurders weer gaan investeren. De ambitie van het kabinet-Jetten om jaarlijks 100.000 woningen te bouwen blijft anders onhaalbaar. Daarvoor waarschuwt een coalitie, bestaande uit onder meer branchevereniging van woningcorporaties Aedes, Bouwend Nederland, de koepelorganisatie voor projectontwikkelaars NEPROM en het Interprovinciaal Overleg (IPO), in een dinsdag verschenen rapport.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse overheid moet bereid zijn meer te betalen voor de ontwikkeling van innovatieve geneesmiddelen. Hiervoor pleit ABN AMRO in een analyse. Het strenge Nederlandse vergoedingsbeleid voor nieuwe middelen zorgt ervoor dat patiënten in ons land steeds langer moeten wachten op nieuwe medicijnen en dat Nederland terrein verliest in de ontwikkeling ervan, stelt de bank.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street stonden maandag onder druk door groeiende zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten. Het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran loopt maandag officieel af. Iran sluit gesprekken over een verlenging van het akkoord uit. Ondertussen zei president Donald Trump maandag tegen Fox News dat de VS Oman zouden platbombarderen als het land de Amerikaanse plannen in het conflict met Iran rond de Straat van Hormuz zou dwarsbomen. De groeiende spanningen zorgden voor een stijging van de olieprijzen.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia gaat tot 105 miljard dollar (91 miljard euro) uittrekken voor de bouw van een enorm nieuw datacentercomplex in de Amerikaanse staat Ohio. Het complex wordt gehuurd door OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Daarmee slaan twee van de belangrijkste spelers achter de explosieve groei van AI opnieuw de handen ineen.
12 uur geleden