Douwe Bob weigert optreden bij Joods voetbalevenement
AMSTERDAM (ANP) - Douwe Bob heeft zondag geweigerd op te treden bij een Joods voetbalevenement. Beelden van het moment gaan rond op internet. De zanger bevestigde dat later in een bericht op Facebook. "Ik wil verbinden en daarom besloot ik hier in eerste instantie te spelen. Juist nu. Maar dit kon ik niet aan mezelf verkopen", aldus Douwe Bob.
Het ging om een optreden bij het voetbalevenement Jom Ha op het terrein van AFC in Amsterdam-Zuid. "Op het terrein werden we geconfronteerd met een zionistische poster en pamfletten", stelde Douwe Bob op Facebook. "Ik vind het schandalig dat een kinderfeestje wordt gehijackt door politieke organisaties. Ik heb op het podium m'n verhaal gedaan. Wij zijn daarna geduwd, uitgescholden en dus snel vertrokken."
Een woordvoerder van de organisatie laat weten het "ontzettend jammer" te vinden dat het optreden van Douwe Bob niet doorging. Gevraagd naar de uitspraak van Douwe Bob over zionisme, denkt de woordvoerder dat er sprake is geweest van een "misverstand" op basis van de betekenis die mensen aan zionisme geven. "Ik denk dat Douwe er iets heel anders mee bedoeld heeft, of gedacht wat het was, dan waar het werkelijk voor staat."
Balen voor de kinderen
De 32-jarige artiest zegt "als een stekker" te balen voor de kinderen. "Die zijn hier de dupe van. Ik verwijt de organisatie niets. Dit is mijn keuze en daar sta ik achter."
De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding noemt het besluit van de zanger zorgelijk: "Het uitsluiten van de Joodse gemeenschap voor culturele uitingen is een zorgelijke stap in een klimaat, dat medemenselijkheid en gelijkwaardigheid inruilt voor polarisatie en verlies van de ander, die recht voor je staat. In dit geval een groep Joodse kinderen en volwassenen, die een dagje kwamen voetballen."
Meer uit Binnenland
VENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
40 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
8 uur geleden