Douvikas helpt FC Utrecht met drie treffers aan eerste zege
SITTARD (ANP) - Anastasios Douvikas heeft FC Utrecht aan de eerste zege van dit seizoen in de Eredivisie geholpen. De spits scoorde driemaal in het uitduel met Fortuna Sittard (3-4), dat na vijf duels nog puntloos is.
Bas Dost schoot FC Utrecht in de 63e minuut voor de eerste keer op voorsprong, na een prachtige pass van Jens Toornstra. Rodrigo Guth maakte 4 minuten gelijk alweer gelijk voor Fortuna. FC Utrecht kwam in de 71e minuut opnieuw op voorsprong nadat Allard Lindhout voor een strafschop had gefloten. De scheidsrechter vond dat Mickaël Tirpan een overtreding had gemaakt op Othmane Boussaid. Douvikas benutte de penalty koelbloedig. De Griek tekende ook voor de 1-3 en zorgde na de 2-3 van Burak Yilmaz eveneens voor de 2-4. De 3-4 van Tijjani Noslin in de 96e minuut kwam te laat voor een slotoffensief.
Sean Klaiber, overgekomen van Ajax mocht in de tweede helft invallen bij FC Utrecht. Ook de aangetrokken Amin Younes verscheen in de slotfase nog op het veld voor de bezoekers. Oguzhan Özyakup ontbrak nog bij Fortuna Sittard. De 43-voudig international van Turkije was nog niet speelgerechtigd voor zijn nieuwe club uit Limburg.
Scheidsrechter Lindhout legde het duel tweemaal stil. Fans van FC Utrecht lieten na 52 minuten vuurwerk op het veld ontploffen. De arbiter onderbrak de wedstrijd 20 minuten later opnieuw toen supporters van Fortuna met bierbekers hadden gegooid.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
8 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
9 uur geleden