Douglas-eigenaar CVC gaat naar aandelenbeurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners, eigenaar van onder meer cosmetica- en parfumerieketen Douglas, gaat naar de aandelenbeurs in Amsterdam. Het Europese beleggingsbedrijf heeft hierover een intentieverklaring naar buiten gebracht. De beursgang vindt naar verwachting in de komende weken plaats, afhankelijk van marktomstandigheden, aldus CVC.
Het in Luxemburg gevestigde CVC heeft circa 186 miljard euro aan beleggingen in beheer. Het bedrijf is onder meer ook eigenaar van de voormalige theedivisie van Unilever en het bekende Zwitserse horlogemerk Breitling.
CVC zegt dat de beursgang bestaat uit de verkoop van nieuwe aandelen ter waarde van circa 250 miljoen euro en de verkoop van stukken door bestaande aandeelhouders. In totaal zal daarmee volgens CVC een minimumbedrag van 1,25 miljard euro zijn gemoeid.
Reden uitstel beursgang
De in 1981 opgerichte beleggingsfirma zegt dat de beursgang zal helpen bij de verdere groei. Ook moet de beursnotering zorgen voor toegang tot de kapitaalmarkten en grotere bekendheid van het bedrijf voor klanten en bij het aantrekken van personeel. CVC telt ruim 1150 werknemers.
Zakenkrant Financial Times meldde vrijdag al dat CVC deze maandag een beursgang op het Damrak kon aankondigden. CVC zou in mei 2022 een beursgang nog hebben uitgesteld door de oorlog in Oekraïne, net als in november vorig jaar in verband met de aanval van Hamas op Israël.
Duitsland
Onlangs bracht de investeerder Douglas nog naar de beurs in Frankfurt. CVC heeft nog steeds een meerderheidsbelang in Douglas. Vorig jaar nam CVC de Nederlandse investeerder in telecom- en wegeninfrastructuur DIF Capital Partners over.
Bij de bestaande aandeelhouders die stukken verkopen, zijn geen werknemers van CVC zelf. De sprong naar de aandelenmarkten wordt begeleid door grote zakenbanken en ook door ING en ABN AMRO.
29 kantoren
Het hoofdkantoor van CVC staat in Luxemburg. Wereldwijd heeft CVC in totaal 29 kantoren in onder meer ook Londen, Frankfurt, Parijs, Brussel, Milaan, Dubai, Hongkong, Shanghai, Tokio, Singapore, New York, San Francisco en São Paulo.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
49 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
7 uur geleden