Douglas-eigenaar CVC gaat naar aandelenbeurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners, eigenaar van onder meer cosmetica- en parfumerieketen Douglas, gaat naar de aandelenbeurs in Amsterdam. Het Europese beleggingsbedrijf heeft hierover een intentieverklaring naar buiten gebracht. De beursgang vindt naar verwachting in de komende weken plaats, afhankelijk van marktomstandigheden, aldus CVC.
Het in Luxemburg gevestigde CVC heeft circa 186 miljard euro aan beleggingen in beheer. Het bedrijf is onder meer ook eigenaar van de voormalige theedivisie van Unilever en het bekende Zwitserse horlogemerk Breitling.
CVC zegt dat de beursgang bestaat uit de verkoop van nieuwe aandelen ter waarde van circa 250 miljoen euro en de verkoop van stukken door bestaande aandeelhouders. In totaal zal daarmee volgens CVC een minimumbedrag van 1,25 miljard euro zijn gemoeid.
Reden uitstel beursgang
De in 1981 opgerichte beleggingsfirma zegt dat de beursgang zal helpen bij de verdere groei. Ook moet de beursnotering zorgen voor toegang tot de kapitaalmarkten en grotere bekendheid van het bedrijf voor klanten en bij het aantrekken van personeel. CVC telt ruim 1150 werknemers.
Zakenkrant Financial Times meldde vrijdag al dat CVC deze maandag een beursgang op het Damrak kon aankondigden. CVC zou in mei 2022 een beursgang nog hebben uitgesteld door de oorlog in Oekraïne, net als in november vorig jaar in verband met de aanval van Hamas op Israël.
Duitsland
Onlangs bracht de investeerder Douglas nog naar de beurs in Frankfurt. CVC heeft nog steeds een meerderheidsbelang in Douglas. Vorig jaar nam CVC de Nederlandse investeerder in telecom- en wegeninfrastructuur DIF Capital Partners over.
Bij de bestaande aandeelhouders die stukken verkopen, zijn geen werknemers van CVC zelf. De sprong naar de aandelenmarkten wordt begeleid door grote zakenbanken en ook door ING en ABN AMRO.
29 kantoren
Het hoofdkantoor van CVC staat in Luxemburg. Wereldwijd heeft CVC in totaal 29 kantoren in onder meer ook Londen, Frankfurt, Parijs, Brussel, Milaan, Dubai, Hongkong, Shanghai, Tokio, Singapore, New York, San Francisco en São Paulo.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
1 dag geleden