Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Douane ziet drugsvangsten op Schiphol dit jaar toenemen

Douane ziet drugsvangsten op Schiphol dit jaar toenemen

SCHIPHOL (ANP) - De douane nam dit jaar meer drugs is beslag op Schiphol dan een jaar eerder. In 2021 werd er 2641 kilo drugs onderschept in de vracht van vliegtuigen ten opzichte van 1861,8 kilo een jaar eerder. "Hoewel het in aantallen kleiner is in vergelijking met containervangsten in bijvoorbeeld de Rotterdamse haven, nemen de drugsvangsten via Schiphol een vlucht", aldus een woordvoerder van de douane.

Vooral cocaïne werd vaker onderschept, van ongeveer 700 kilo in 2020 naar ruim 1800 kilo in 2021. Cocaïne blijft daarmee de grootste categorie drugs die gevonden wordt op Schiphol, gevolgd door marihuana (400 kilo), XTC (160 kilo), hasj (126 kilo) en heroïne (95 kilo).

Drugs werden het vaakst gevonden in zogenoemde geschenkzendingen of post die mensen naar vrienden of familie sturen. Zo werd er bijvoorbeeld afgelopen jaar meerdere keren cocaïne gevonden in geschenkzendingen met bevroren vis. Vaak worden via dit soort pakketjes alleen gebruikershoeveelheden van een paar gram verstuurd, maar dit jaar zag de douane opvallend veel grotere hoeveelheden drugs voorbijkomen.

Toename ongemanifesteerde zendingen

Behalve verstopte drugs in pakketjes was er ook een grote toename van drugs die bijvoorbeeld tussen bloemenzendingen, cateringtrolley's of het vliegtuigtoilet werd verstopt. Ruim 1100 kilo drugs werd dit jaar gevonden bij deze zogenoemde ongemanifesteerde zendingen, ten opzichte van 168 kilo een jaar eerder.

De drugs worden vanuit de hele wereld verstuurd. De meeste drugs komen uit Midden- en Zuid-Amerika en Afrika. "De grote zendingen komen dus niet uit 100 procentlanden, zoals Suriname en Curaçao", aldus de woordvoerder. De vluchten uit deze landen worden extra streng gecontroleerd op drugssmokkel.

Verder heeft de douane 4000 kilo MAMDPA in beslag genomen, een grondstof waarmee XTC kan worden gemaakt. Deze stof was internationaal nog niet eerder aangetroffen. "Een unicum in Nederland", aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Dak transportbedrijf Tilburg bezweken, was al ontruimd

TILBURG (ANP) - Het dak van een groot transportbedrijf in Tilburg is donderdagavond ingestort, nadat daar een dag eerder al delen van waren ingezakt. Het pand op industrieterrein Vossenberg was daarom al ontruimd en ook de gasleiding en elektra waren al afgesloten. De gemeente vermoedt dat het platte dak is bezweken onder het gewicht van de sneeuw.

3 uur geleden
Rechtspraak vraagt aandacht voor sancties VS tegen Strafhof

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, Henk Naves, heeft zich in zijn nieuwjaarstoespraak in Den Haag afgevraagd waarom het zo stil is rond de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof. "Is het soms zo stil omdat we te afhankelijk zijn geworden?"

10 uur geleden
Man (20) uit Venlo aangehouden voor dood van zijn baby

VENLO (ANP) - De politie heeft dinsdag een 20-jarige man uit Venlo aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vijf maanden oude baby. Het kindje overleed in december onder verdachte omstandigheden, meldt de politie donderdag.

12 uur geleden
Piek in Zuid-Holland: meeste zout gestrooid in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in een week tijd bijna 2,4 miljoen kilo zout gestrooid op provinciale wegen en fietspaden, de grootste hoeveelheid in zeker vijf jaar. Sinds de eerste 'strooidag' van deze winter (23 december) gaat het in totaal al om bijna 3 miljoen kilogram. Vorige winter reden de provinciale strooiwagens 2,23 miljoen kilo zout uit, in 2023-2024 was dat 1,81 miljoen kilo (1810 ton).

12 uur geleden
Jongens opgepakt na dood man Schiedam na sneeuwballengevecht

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.

13 uur geleden
NS rijdt vrijdag opnieuw volgens afgeschaalde dienstregeling

UTRECHT (ANP) - NS rijdt vrijdag opnieuw met een afgeschaalde dienstregeling vanwege het winterse weer. Dit betekent dat op een aantal trajecten minder treinen rijden en reizigers vaker moeten overstappen en langer onderweg zijn. Ook kunnen treinen drukker zijn dan anders. Ook wordt de dienstregeling in het noorden van het land losgekoppeld van de rest van het land, meldt ProRail.

14 uur geleden
In 2025 keerden 945 Syrische vluchtelingen vrijwillig terug

DEN HAAG (ANP) - Na de val van het Assad-regime zijn vorig jaar 945 Syrische vluchtelingen vanuit Nederland vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland, meldt de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Daarnaast is de dienst nog bezig met het vertrek van 440 Syriërs die zich eind 2025 hebben gemeld voor een tijdelijke regeling, waardoor ze extra geld krijgen om ze te helpen met hun terugkeer.

15 uur geleden