Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Douane ziet drugsvangsten op Schiphol dit jaar toenemen

Douane ziet drugsvangsten op Schiphol dit jaar toenemen

SCHIPHOL (ANP) - De douane nam dit jaar meer drugs is beslag op Schiphol dan een jaar eerder. In 2021 werd er 2641 kilo drugs onderschept in de vracht van vliegtuigen ten opzichte van 1861,8 kilo een jaar eerder. "Hoewel het in aantallen kleiner is in vergelijking met containervangsten in bijvoorbeeld de Rotterdamse haven, nemen de drugsvangsten via Schiphol een vlucht", aldus een woordvoerder van de douane.

Vooral cocaïne werd vaker onderschept, van ongeveer 700 kilo in 2020 naar ruim 1800 kilo in 2021. Cocaïne blijft daarmee de grootste categorie drugs die gevonden wordt op Schiphol, gevolgd door marihuana (400 kilo), XTC (160 kilo), hasj (126 kilo) en heroïne (95 kilo).

Drugs werden het vaakst gevonden in zogenoemde geschenkzendingen of post die mensen naar vrienden of familie sturen. Zo werd er bijvoorbeeld afgelopen jaar meerdere keren cocaïne gevonden in geschenkzendingen met bevroren vis. Vaak worden via dit soort pakketjes alleen gebruikershoeveelheden van een paar gram verstuurd, maar dit jaar zag de douane opvallend veel grotere hoeveelheden drugs voorbijkomen.

Toename ongemanifesteerde zendingen

Behalve verstopte drugs in pakketjes was er ook een grote toename van drugs die bijvoorbeeld tussen bloemenzendingen, cateringtrolley's of het vliegtuigtoilet werd verstopt. Ruim 1100 kilo drugs werd dit jaar gevonden bij deze zogenoemde ongemanifesteerde zendingen, ten opzichte van 168 kilo een jaar eerder.

De drugs worden vanuit de hele wereld verstuurd. De meeste drugs komen uit Midden- en Zuid-Amerika en Afrika. "De grote zendingen komen dus niet uit 100 procentlanden, zoals Suriname en Curaçao", aldus de woordvoerder. De vluchten uit deze landen worden extra streng gecontroleerd op drugssmokkel.

Verder heeft de douane 4000 kilo MAMDPA in beslag genomen, een grondstof waarmee XTC kan worden gemaakt. Deze stof was internationaal nog niet eerder aangetroffen. "Een unicum in Nederland", aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

18 jaar cel en tbs voor verdachte Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht veroordeeld tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes. De rechtbank ging vier jaar uit boven de eis van het Openbaar Ministerie, vanwege de ernst en omvang van de zaak, waarin de verdachte zijn eigen belangen telkens boven die van de slachtoffers heeft gesteld. De hoogte van de celstraf werd door publiek op de tribune met juichkreten begroet.

31 minuten geleden
Steun in Tweede Kamer voor extra traumahelikopter vliegveld Teuge

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.

2 uur geleden
DENK dient wetsvoorstel in tegen discriminatie bij sollicitaties

DEN HAAG (ANP) - DENK stelt een initiatiefwet voor die discriminatie bij sollicitaties tegen moet gaan. Eerder sneuvelde een vergelijkbaar voorstel van voormalig minister Karien van Gennip (Sociale Zaken, CDA) in de Eerste Kamer, omdat de VVD zorgen had over de uitvoerbaarheid en regeldruk. Kamerlid Doğukan Ergin dient een nieuwe versie in van dat plan waarin hij die zorgen heeft geprobeerd weg te nemen.

2 uur geleden
Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

12 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

12 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

14 uur geleden
Lokale lijsttrekkers zien achteruitgang kwaliteit gemeenteraad

DEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.

15 uur geleden