Douane: geen invoerrechten persoonlijke beschermingsmiddelen
DEN HAAG (ANP) - Om persoonlijke beschermingsmiddelen zoals mondkapjes en handgel zo snel mogelijk bij hulpverleners in de zorg te krijgen, biedt de douane de mogelijkheid om de import hiervan onder voorwaarden vrij te stellen van invoerrechten.
De voorwaarden zijn dat de persoonlijke beschermingsmiddelen moeten worden ingevoerd door overheidsinstellingen, hulporganisaties of filantropische instellingen. Daarnaast moeten de goederen worden geschonken en worden ingezet voor slachtoffers van de coronacrisis.
Marktpartijen die persoonlijke beschermingsmiddelen willen verkopen, krijgen geen vrijstelling. Wel kunnen ondernemers de materialen schenken aan de bovengenoemde organisaties. Die voeren de goederen dan zelf op eigen naam in en hoeven dan geen douanerechten te betalen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
6 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
13 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
14 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
14 uur geleden