Douane en zorginspectie vinden 77.000 illegale medicamenten
DEN HAAG (ANP) - Bij een speciale speuractie in het internationale postcentrum van PostNL in Den Haag hebben de douane en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) ruim zevenhonderd pakketten met ruim 77.000 illegale geneesmiddelen gevonden. Alle pakketten zijn in beslag genomen en vernietigd. De actie, vorige maand, maakte deel uit van een internationale bestrijdingsaanpak onder leiding van Interpol.
Er waren in Den Haag veel erectiemiddelen en "doping-gerelateerde" middelen bij, zoals anabolen, laten de instanties donderdag weten. Dat was bij vergelijkbare acties eerder ook al het geval. "Opvallend dit jaar waren zendingen met verdovingscrème, die wordt gebruikt in de tattoowereld, en diabetesmedicijnen, recent regelmatig in het nieuws als afslankmiddel", melden ze verder.
De inspectie zegt dat de handel en reclame steeds vaker plaatshebben via sociale media. "We krijgen bijvoorbeeld meldingen over studenten die via Instagram ADHD-pillen aanbieden om de concentratie te verhogen. En we zien veel aandacht van influencers voor afslankmedicatie. Maar er is geen enkele controle op deze medicijnen. Als koper weet je niet wat erin zit, of er bijwerkingen zijn en wat het doet in combinatie met andere middelen", aldus een bij de actie betrokken IGJ-inspecteur.
De IGJ en Douane roepen op om illegale handel of aanbod van geneesmiddelen, of vermoedens daarvan, te melden bij het Landelijk Meldpunt Zorg of de politie, eventueel via Meld Misdaad Anoniem.
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - In het Groningse Stadskanaal is in de nacht van zondag op maandag een brand uitgebroken in een woning aan de Gelderselaan. De brand is uitslaand, meldt de politie. De omliggende woningen zijn ontruimd. Mogelijk ging aan de brand een explosie vooraf.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondagavond acht aanhoudingen verricht in de Schilderswijk in Den Haag naar aanleiding van ongeregeldheden na de verloren Afrika Cup-finale van Marokko. Drie mensen werden aangehouden voor openlijke geweldpleging, meldt de politie. Twee anderen werden aangehouden voor belediging. Ook werden twee aanhoudingen verricht voor het bezit van vuurwerk. De laatste aanhouding was voor het verstoren van de openbare orde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
12 uur geleden