Douane België stuit op miljoenen nepsigaretten tussen de koffie
BERLARE (ANP/BELGA) - De Belgische douane heeft in een Vlaamse koffiebranderij 13 miljoen namaaksigaretten gevonden. De branderij diende als dekmantel voor tabakssmokkel, zegt het ministerie van Financiën.
De douane nam de sigaretten in beslag in Berlare, een kilometer of 20 ten zuiden van Zeeuws-Vlaanderen. Die moesten doorgaan voor echte pakjes Marlboro Red, Marlboro Gold, Lambert & Butler en Rothmans. De douane kwam de rookwaar op het spoor in een onderzoek naar tabakssmokkel van België naar Frankrijk.
Dit jaar zijn in België al 193 miljoen clandestiene sigaretten in beslag genomen. De handel is steeds lucratiever sinds overheden zoals die van Nederland tabak steeds duurder maken om roken te ontmoedigen.
Voor de sigaretten had 5,125 miljoen euro aan accijnzen en btw moeten worden betaald. In de branderij lag ook 1,8 ton koffie, maar die was wel legaal.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft in zijn nieuwjaarstoespraak beloofd de soevereiniteit van Taiwan te beschermen, kort na de grote militaire oefeningen van China rondom het eiland. Vanuit Beijing werd daarna verklaard dat de speech leugens en vijandigheid bevatte.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Zohran Mamdani is donderdagochtend vlak na middernacht (plaatselijke tijd) beëdigd als de nieuwe burgemeester van New York. De 34-jarige Democraat, een rijzende ster op de linkerflank van zijn partij, is de eerste moslim die de leiding krijgt over de grootste stad van de Verenigde Staten.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in zijn nieuwjaarstoespraak de troepen geprezen die momenteel strijden in een "vreemd land" - hoogstwaarschijnlijk Oekraïne. In de boodschap, die donderdag door staatspersagentschap KCNA werd verspreid, onderstreepte hij de onverwoestbare alliantie met Rusland.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
10 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
11 uur geleden