Douane België stuit op miljoenen nepsigaretten tussen de koffie
BERLARE (ANP/BELGA) - De Belgische douane heeft in een Vlaamse koffiebranderij 13 miljoen namaaksigaretten gevonden. De branderij diende als dekmantel voor tabakssmokkel, zegt het ministerie van Financiën.
De douane nam de sigaretten in beslag in Berlare, een kilometer of 20 ten zuiden van Zeeuws-Vlaanderen. Die moesten doorgaan voor echte pakjes Marlboro Red, Marlboro Gold, Lambert & Butler en Rothmans. De douane kwam de rookwaar op het spoor in een onderzoek naar tabakssmokkel van België naar Frankrijk.
Dit jaar zijn in België al 193 miljoen clandestiene sigaretten in beslag genomen. De handel is steeds lucratiever sinds overheden zoals die van Nederland tabak steeds duurder maken om roken te ontmoedigen.
Voor de sigaretten had 5,125 miljoen euro aan accijnzen en btw moeten worden betaald. In de branderij lag ook 1,8 ton koffie, maar die was wel legaal.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.
42 minuten geledenLIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
10 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
11 uur geleden