
Douane België stuit op miljoenen nepsigaretten tussen de koffie
BERLARE (ANP/BELGA) - De Belgische douane heeft in een Vlaamse koffiebranderij 13 miljoen namaaksigaretten gevonden. De branderij diende als dekmantel voor tabakssmokkel, zegt het ministerie van Financiën.
De douane nam de sigaretten in beslag in Berlare, een kilometer of 20 ten zuiden van Zeeuws-Vlaanderen. Die moesten doorgaan voor echte pakjes Marlboro Red, Marlboro Gold, Lambert & Butler en Rothmans. De douane kwam de rookwaar op het spoor in een onderzoek naar tabakssmokkel van België naar Frankrijk.
Dit jaar zijn in België al 193 miljoen clandestiene sigaretten in beslag genomen. De handel is steeds lucratiever sinds overheden zoals die van Nederland tabak steeds duurder maken om roken te ontmoedigen.
Voor de sigaretten had 5,125 miljoen euro aan accijnzen en btw moeten worden betaald. In de branderij lag ook 1,8 ton koffie, maar die was wel legaal.
Meer uit Buitenland
BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei is tijdens een campagne-evenement bekogeld met stenen. Hij stond in een auto met open dak toen er verschillende objecten op hem afkwamen. De auto reed snel weg van de menigte en de president raakte niet gewond.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse FBI doet onderzoek naar de schietpartij in Minneapolis als "binnenlands terrorisme en haatmisdrijf gericht op katholieken". De schutter doodde twee kinderen bij een kerk van een katholieke school en verwondde nog zeventien anderen. Daarna schoot hij zichzelf dood.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft Israël aangesproken op de hongersnood in de Gazastrook. In een gezamenlijke verklaring staat dat het gaat om een door mensen veroorzaakte crisis en dat Israël onmiddellijk alle beperkingen voor de toevoer van hulpgoederen moet opheffen. Die verklaring werd getekend door veertien van de vijftien lidstaten. Alleen de Verenigde Staten deden niet mee.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een Oekraïense delegatie overlegt vrijdag in New York met "het team van president Trump" over de pogingen om de oorlog in Oekraïne te stoppen. President Volodymyr Zelensky heeft dit aangekondigd.
5 uur geledenLUGANO (ANP) - Inwoners van en bezoekers aan delen van het Alpengebied moeten de komende twee dagen rekening houden met extreem noodweer, meldt Weeronline woensdag. Met name in het zuiden van Zwitserland komt het met bakken uit de hemel. Tot en met vrijdag wordt daar meer dan 400 millimeter neerslag verwacht, gelijk aan wat er normaal in een half jaar valt.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het werk aan een nieuw Europees gevechtsvliegtuig lijkt verdere vertraging op te lopen. Het was de bedoeling dat Duitsland en Frankrijk het project een dezer dagen zouden vlottrekken, maar daarvoor nemen ze tot eind dit jaar de tijd.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten blijven aanvallen uitvoeren op Gaza-Stad. Volgens het leger zijn er operaties in buitenwijken. Bewoners van de wijk Zeitoun meldden woensdag zware luchtaanvallen met vliegtuigen en drones.
10 uur geleden