Douane Antwerpen vindt partij cocaïne ter waarde van 32 miljoen
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische douane heeft in de haven van Antwerpen een partij cocaïne van 657 kilogram onderschept met een geschatte straatwaarde van 32 miljoen euro. Het ministerie van Financiën meldt dat de drugs verstopt zaten in twintig sporttassen die in een container met metaal lagen.
De partij is vorige week in beslag genomen. De container was volgens het ministerie afkomstig uit Brazilië, maar wie voor de smokkel verantwoordelijk is, wordt nog onderzocht.
De inbeslagnames van drugs, vooral cocaïne, in Antwerpen nemen al jaren toe. Dat komt onder meer door betere opsporingsmethodes en -technologieën in het havengebied. Eerder deze maand maakte de douane bekend dat ze in 2021 in totaal 89,5 ton cocaïne onderschepte in de haven. Dat was een stijging met 36 procent ten opzichte van 2020.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
53 seconden geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
43 minuten geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
44 minuten geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden