Dost trefzeker bij zege Eintracht Frankfurt
BERLIJN (ANP) - Bas Dost heeft een belangrijke rol gespeeld bij de overwinning van Eintracht Frankfurt bij Hertha BSC (3-1). De Nederlandse aanvaller zorgde voor het tweede doelpunt van de bezoekers in de Duitse hoofdstad. Frankfurt heeft na twee duels in de Bundesliga nu 4 punten.
Dost scoorde in de 37e minuut. Hij deed dat met het hoofd, na een voorzet van Daichi Kamada. Eintracht Frankfurt leidde op dat moment al, omdat André Silva na een half uur al een strafschop had benut. Sebastian Rode tekende in de tweede helft voor de 3-0. Met een eigen doelpunt zorgde Martin Hinteregger voor het enige Berlijnse succes.
Dost werd na ruim een uur vervangen. Bij de thuisclub viel Deyovaisio Zeefuik meteen na rust in. Daishawn Redan deed dat in de slotfase, Karim Rekik bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.
12 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tyrell Malacia zet zijn voetballoopbaan voort in de Verenigde Staten. De 27-jarige linkervleugelverdediger heeft een contract tot de zomer van 2027 ondertekend bij FC Cincinnati.
12 uur geleden