Dost schiet FC Utrecht in de slotfase langs Vitesse
UTRECHT (ANP) - Bas Dost heeft FC Utrecht voor eigen publiek een overwinning bezorgd op Vitesse. De 33-jarige spits schoot in de 84e minuut raak, nadat twee Arnhemse verdedigers hadden verzuimd om de bal weg te trappen. Het eerste doelpunt van FC Utrecht dit seizoen in de eigen Galgenwaard bleek genoeg voor 3 punten.
De ploeg van trainer Henk Fraser kwam eerder thuis tegen SC Cambuur niet verder dan 0-0 en verloor met 2-0 van Ajax. De wedstrijd in De Galgenwaard verliep zonder incidenten. Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht had vooraf een waarschuwing gegeven. Ze dreigde een deel van de tribunes te sluiten als het na ongeregeldheden tegen Cambuur en Ajax wederom mis zou gaan in het stadion.
Zowel FC Utrecht als Vitesse boekte vorige week pas de eerste overwinning. Beide clubs begonnen met de nodige ambities aan het seizoen, maar beleefden een stroeve start. Bij FC Utrecht had Anastasios Douvikas een basisplaats na zijn drie doelpunten vorige week als invaller tegen Fortuna Sittard (4-3).
Kansen waren schaars in De Galgenwaard. Dost sloeg in de slotfase echter gretig toe toen de bal ineens voor zijn voeten belandde. Met links schoot hij de bal langs doelman Kjell Scherpen. Het betekende zijn vijfde treffer dit seizoen.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
21 uur geleden