Dost schiet FC Utrecht in de slotfase langs Vitesse
UTRECHT (ANP) - Bas Dost heeft FC Utrecht voor eigen publiek een overwinning bezorgd op Vitesse. De 33-jarige spits schoot in de 84e minuut raak, nadat twee Arnhemse verdedigers hadden verzuimd om de bal weg te trappen. Het eerste doelpunt van FC Utrecht dit seizoen in de eigen Galgenwaard bleek genoeg voor 3 punten.
De ploeg van trainer Henk Fraser kwam eerder thuis tegen SC Cambuur niet verder dan 0-0 en verloor met 2-0 van Ajax. De wedstrijd in De Galgenwaard verliep zonder incidenten. Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht had vooraf een waarschuwing gegeven. Ze dreigde een deel van de tribunes te sluiten als het na ongeregeldheden tegen Cambuur en Ajax wederom mis zou gaan in het stadion.
Zowel FC Utrecht als Vitesse boekte vorige week pas de eerste overwinning. Beide clubs begonnen met de nodige ambities aan het seizoen, maar beleefden een stroeve start. Bij FC Utrecht had Anastasios Douvikas een basisplaats na zijn drie doelpunten vorige week als invaller tegen Fortuna Sittard (4-3).
Kansen waren schaars in De Galgenwaard. Dost sloeg in de slotfase echter gretig toe toen de bal ineens voor zijn voeten belandde. Met links schoot hij de bal langs doelman Kjell Scherpen. Het betekende zijn vijfde treffer dit seizoen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
2 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
8 uur geleden