Dost schiet FC Utrecht in de slotfase langs Vitesse
UTRECHT (ANP) - Bas Dost heeft FC Utrecht voor eigen publiek een overwinning bezorgd op Vitesse. De 33-jarige spits schoot in de 84e minuut raak, nadat twee Arnhemse verdedigers hadden verzuimd om de bal weg te trappen. Het eerste doelpunt van FC Utrecht dit seizoen in de eigen Galgenwaard bleek genoeg voor 3 punten.
De ploeg van trainer Henk Fraser kwam eerder thuis tegen SC Cambuur niet verder dan 0-0 en verloor met 2-0 van Ajax. De wedstrijd in De Galgenwaard verliep zonder incidenten. Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht had vooraf een waarschuwing gegeven. Ze dreigde een deel van de tribunes te sluiten als het na ongeregeldheden tegen Cambuur en Ajax wederom mis zou gaan in het stadion.
Zowel FC Utrecht als Vitesse boekte vorige week pas de eerste overwinning. Beide clubs begonnen met de nodige ambities aan het seizoen, maar beleefden een stroeve start. Bij FC Utrecht had Anastasios Douvikas een basisplaats na zijn drie doelpunten vorige week als invaller tegen Fortuna Sittard (4-3).
Kansen waren schaars in De Galgenwaard. Dost sloeg in de slotfase echter gretig toe toen de bal ineens voor zijn voeten belandde. Met links schoot hij de bal langs doelman Kjell Scherpen. Het betekende zijn vijfde treffer dit seizoen.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
5 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
11 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
12 uur geleden