
Dost bezorgt Club Brugge zege in Belgische competitie
KORTRIJK (ANP) - Bas Dost heeft Club Brugge een overwinning bezorgd in de Belgische competitie. De spits maakte in de uitwedstrijd tegen KV Kortrijk kort na rust het enige doelpunt: 0-1. De ploeg van trainer Alfred Schreuder hield de achterstand op koploper Union daardoor beperkt tot 9 punten. Eerder in de week eindigde de topper tussen de nummers 1 en 2 van de ranglijst in Brugge in 0-0.
Dost maakte zijn elfde doelpunt van het seizoen. Hij kon op aangeven van Charles De Ketelaere de bal vlak voor de doellijn intikken. Schreuder haalde de spits zo'n 20 minuten voor tijd naar de kant. Aanvoerder Ruud Vormer speelde wel de hele wedstrijd. Oranje-international Noa Lang ontbrak vanwege een positieve coronatest.
Union, de verrassende nummer 1 in België, won eerder op de dag met 1-0 van Anderlecht. Een vroeg doelpunt van de Deense middenvelder Casper Nielsen bleek genoeg voor de thuisploeg, met oud-Feyenoorder Bart Nieuwkoop in de basis. Anderlecht, met onder anderen Joshua Zirkzee en Wesley Hoedt in de ploeg, zag de achterstand op Union oplopen tot 15 punten.
Antwerp, dat met 1-0 won bij AA Gent dankzij een doelpunt van de Nigeriaan Alhassan Yusuf, staat derde met 10 punten achterstand.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Travis Hernes speelt dit seizoen voor FC Groningen. De huidige nummer 8 van de Eredivisie huurt de 19-jarige middenvelder uit Noorwegen van Newcastle United. FC Groningen kan hem na het seizoen definitief overnemen.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wordt volgens Cody Gakpo dankzij de vele spelers die in de Premier League uitkomen steeds beter. "Ook al hanteren clubs hun eigen tactiek, je bent toch allemaal wel dezelfde intensiteit en manier van spelen gewend. Hoe meer spelers op het hoogste niveau spelen, hoe beter. De kwaliteit van de ploeg gaat daarmee omhoog. Dingen gaan sneller, makkelijker", vertelde de buitenspeler van Liverpool voorafgaand aan de training in Zeist.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Doelman Robin Roefs denkt dat Brian Brobbey met Sunderland als nieuwe club een goede keuze heeft gemaakt. "Hij is heel sterk en dat is juist wat je nodig hebt in de Premier League. Ik denk dat hij zijn kwaliteiten wel kan laten zien bij ons", vertelde de oud-NEC'er, die sinds dit seizoen ook voor Sunderland uitkomt, tegen journalisten voor de training van het Nederlands elftal in Zeist.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Sem Steijn heeft bij zijn debuut in de selectie van Oranje geen echte doelstelling. "Ik wil vooral lekker ervaren en veel leren", vertelde de middenvelder van Feyenoord voor de training aan de verzamelde media in Zeist.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal traint dinsdag in voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd van donderdag tegen Polen met de gehele selectie. Bondscoach Ronald Koeman kwam aan het begin van de middag in Zeist met 25 spelers het veld op.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De clubs uit de Premier League hebben deze zomer meer geld uitgegeven aan nieuwe spelers dan ooit. Er is voor meer dan 3,4 miljard euro aangekocht. Met de miljoenentransfer op maandag van Alexander Isak van Newcastle United naar Liverpool (145 miljoen euro) ging de Premier League voor het eerst over die grens. Het oude record stond op 2,7 miljard euro in de zomer van 2023.
18 uur geledenUDINE/SEVILLA (ANP/DPA) - De Chileense aanvaller Alexis Sánchez verlaat de Italiaanse club Udinese en gaat spelen voor de Spaanse club Sevilla. Beide clubs maken melding van de transfer van de 36-jarige Sánchez, die 168 interlands speelde in het shirt van de Chileense nationale ploeg. Hij voetbalde ook voor FC Barcelona, Arsenal, Manchester United en Internazionale.
20 uur geleden