
Dortmund ziet Nmecha en Kobel terugkeren in aanloop naar PSV
DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund ziet in aanloop naar het tweede Champions League-duel met PSV meerdere spelers terugkeren van blessures. De sinds november afwezige middenvelder Felix Nmecha en de afgelopen weken ontbrekende eerste doelman Gregor Kobel zitten dit weekend mogelijk voor het eerst weer bij wedstrijdselectie. In dat geval zou alleen oud-Ajacied Sébastien Haller nog ontbreken.
De 23-jarige Nmecha traint sinds tien dagen weer mee, maar toch blijft trainer Edin Terzic voorzichtig. "Hij werkt keihard, maar we geven hem bewust alle tijd die hij nodig heeft", zei Terzic in aanloop naar het uitduel met Werder Bremen. Nmecha kwam afgelopen zomer voor enkele tientallen miljoen euro's over van VfL Wolfsburg en kwam in zijn eerste maanden al tot vijftien wedstrijden.
Kobel raakte in de warming-up voor het heenduel in Eindhoven (1-1) geblesseerd. De Zwitser traint donderdag weer voor het eerst met de groep mee. "Maar we zetten hem alleen in het doel als hij er 100 procent klaar voor is", aldus zijn trainer.
Haller raakte vorige maand in de gewonnen finale van de Afrika Cup geblesseerd aan een enkel. Ook de Nederlanders Donyell Malen en Ian Maatsen spelen in Dortmund, waar PSV woensdag probeert de kwartfinales van de Champions League te bereiken.
Meer uit Voetbal
THUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
3 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft aanvaller Moussa Soumano overgenomen van Ajaccio, dat uitkomt op het tweede niveau in Frankrijk. De 19-jarige Fransman met Malinese roots tekent voor vier jaar, als de laatste details zijn afgerond. Dat meldt de nummer 15 van de Eredivisie van vorig seizoen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Luka Modric zet zijn voetballoopbaan voort bij AC Milan. De nieuwe trainer Massimiliano Allegri bevestigde maandag bij zijn presentatie dat de Kroatische middenvelder naar Milaan komt. Modric (39) vertrok eind mei na dertien seizoenen bij Real Madrid waarmee hij onder meer zes keer de Champions League won.
8 uur geleden