Dortmund wint na nederlaag bij Ajax wel in Bundesliga
MÜNCHEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich goed hersteld van de nederlaag tegen Ajax in de Champions League (4-0). De nummer 2 van de Bundesliga won zonder de geblesseerde spits Erling Haaland de uitwedstrijd tegen Arminia Bielefeld (1-3).
Haaland liep dinsdag een heupblessure op in Amsterdam. Hij mist op 3 november de thuiswedstrijd tegen Ajax en kan Noorwegen op 16 november ook niet helpen in de laatste groepswedstrijd van de WK-kwalificatie tegen het Nederlands elftal.
Emere Can, Mats Hummels en Jude Bellingham troffen doel voor Dortmund. Fabian Klos benutte in de 87e minuut een strafschop voor Bielefeld. Donyell Malen had een basisplaats bij Dortmund en werd in de 66e minuut gewisseld. Dortmund houdt een achterstand van 1 punt op Bayern München. De koploper won voor eigen publiek van TSG 1899 Hoffenheim (4-0). Serge Gnabry en Robert Lewandowski scoorden in het eerste half uur. Eric Maxim Choupo-Moting en Kingsley Coman bepaalden in de slotfase de eindstand.
Wolfsburg
VfL Wolfsburg verloor de thuiswedstrijd tegen SC Freiburg (0-2). Philipp Lienhart en Lucas Höler scoorden voor de bezoekers, waar Mark Flekken weer het doel verdedigde. De Limburger werd vrijdag door bondscoach Louis van Gaal opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de laatste groepswedstrijden in de WK-kwalificatie tegen Montenegro en Noorwegen. Trainer Mark van Bommel van Wolfsburg miste Wout Weghorst na een positieve coronatest.
RB Leipzig won in eigen stadion zonder de geblesseerde Brian Brobbey van SpVgg Greuther Fürth (4-1). Branimir Hrgota hielp de bezoekers nog wel aan een voorsprong. Maar vervolgens scoorden Yussuf Poulsen, Emil Forsberg, Dominik Szoboszlai en Hugo Novoa Ramos voor Leizpig.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
3 uur geledenROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
15 uur geleden