Dortmund wint na nederlaag bij Ajax wel in Bundesliga
MÜNCHEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich goed hersteld van de nederlaag tegen Ajax in de Champions League (4-0). De nummer 2 van de Bundesliga won zonder de geblesseerde spits Erling Haaland de uitwedstrijd tegen Arminia Bielefeld (1-3).
Haaland liep dinsdag een heupblessure op in Amsterdam. Hij mist op 3 november de thuiswedstrijd tegen Ajax en kan Noorwegen op 16 november ook niet helpen in de laatste groepswedstrijd van de WK-kwalificatie tegen het Nederlands elftal.
Emere Can, Mats Hummels en Jude Bellingham troffen doel voor Dortmund. Fabian Klos benutte in de 87e minuut een strafschop voor Bielefeld. Donyell Malen had een basisplaats bij Dortmund en werd in de 66e minuut gewisseld. Dortmund houdt een achterstand van 1 punt op Bayern München. De koploper won voor eigen publiek van TSG 1899 Hoffenheim (4-0). Serge Gnabry en Robert Lewandowski scoorden in het eerste half uur. Eric Maxim Choupo-Moting en Kingsley Coman bepaalden in de slotfase de eindstand.
Wolfsburg
VfL Wolfsburg verloor de thuiswedstrijd tegen SC Freiburg (0-2). Philipp Lienhart en Lucas Höler scoorden voor de bezoekers, waar Mark Flekken weer het doel verdedigde. De Limburger werd vrijdag door bondscoach Louis van Gaal opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de laatste groepswedstrijden in de WK-kwalificatie tegen Montenegro en Noorwegen. Trainer Mark van Bommel van Wolfsburg miste Wout Weghorst na een positieve coronatest.
RB Leipzig won in eigen stadion zonder de geblesseerde Brian Brobbey van SpVgg Greuther Fürth (4-1). Branimir Hrgota hielp de bezoekers nog wel aan een voorsprong. Maar vervolgens scoorden Yussuf Poulsen, Emil Forsberg, Dominik Szoboszlai en Hugo Novoa Ramos voor Leizpig.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
32 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
3 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
9 uur geleden