
Dortmund wint na nederlaag bij Ajax wel in Bundesliga
MÜNCHEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich goed hersteld van de nederlaag tegen Ajax in de Champions League (4-0). De nummer 2 van de Bundesliga won zonder de geblesseerde spits Erling Haaland de uitwedstrijd tegen Arminia Bielefeld (1-3).
Haaland liep dinsdag een heupblessure op in Amsterdam. Hij mist op 3 november de thuiswedstrijd tegen Ajax en kan Noorwegen op 16 november ook niet helpen in de laatste groepswedstrijd van de WK-kwalificatie tegen het Nederlands elftal.
Emere Can, Mats Hummels en Jude Bellingham troffen doel voor Dortmund. Fabian Klos benutte in de 87e minuut een strafschop voor Bielefeld. Donyell Malen had een basisplaats bij Dortmund en werd in de 66e minuut gewisseld. Dortmund houdt een achterstand van 1 punt op Bayern München. De koploper won voor eigen publiek van TSG 1899 Hoffenheim (4-0). Serge Gnabry en Robert Lewandowski scoorden in het eerste half uur. Eric Maxim Choupo-Moting en Kingsley Coman bepaalden in de slotfase de eindstand.
Wolfsburg
VfL Wolfsburg verloor de thuiswedstrijd tegen SC Freiburg (0-2). Philipp Lienhart en Lucas Höler scoorden voor de bezoekers, waar Mark Flekken weer het doel verdedigde. De Limburger werd vrijdag door bondscoach Louis van Gaal opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de laatste groepswedstrijden in de WK-kwalificatie tegen Montenegro en Noorwegen. Trainer Mark van Bommel van Wolfsburg miste Wout Weghorst na een positieve coronatest.
RB Leipzig won in eigen stadion zonder de geblesseerde Brian Brobbey van SpVgg Greuther Fürth (4-1). Branimir Hrgota hielp de bezoekers nog wel aan een voorsprong. Maar vervolgens scoorden Yussuf Poulsen, Emil Forsberg, Dominik Szoboszlai en Hugo Novoa Ramos voor Leizpig.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Wouter Goes mist alleen de thuiswedstrijd van AZ van zondag tegen FC Groningen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de verdediger voor twee duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
16 minuten geledenMADRID (ANP) - Xabi Alonso gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Real Madrid. Volgens Marca tekent de coach van Bayer Leverkusen nog deze maand een contract voor drie seizoenen.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Davy van den Berg keert terug bij FC Utrecht. De middenvelder verlaat PEC Zwolle transfervrij aan het einde van dit seizoen en tekent een driejarig contract bij de club waarvoor hij van 2019 tot en met 2022 ook in actie kwam.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer John van den Brom. De nieuwe eigenaren van de club gaan op zoek naar een coach die een jeugdige selectie moet aansturen.
1 uur geledenBODØ (ANP) - Micky van de Ven is blij dat Tottenham Hotspur een vooralsnog teleurstellend seizoen toch met een hoofdprijs kan afsluiten. "Het was een zwaar jaar maar we zijn maar één zege verwijderd van succes", zei de Nederlandse verdediger na de uitzege op Bodø/Glimt in de halve finale van de Europa League (0-2).
2 uur geledenBILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
20 uur geleden