Dortmund wint bij Hoffenheim en is koploper in Bundesliga
SINSHEIM (ANP) - Borussia Dortmund is voorlopig de koploper in de Bundesliga, met 3 punten voorsprong op Bayern München en 1. FC Union Berlin. De formatie van de Kroatische coach Edin Terzic, sinds de winterstop bezig aan een opmars, won met 1-0 bij TSG 1899 Hoffenheim.
Zondag is het topduel tussen Bayern München en 1. FC Union Berlin, dat eerder in de week Ajax uitschakelde in de tussenronde van de Europa League.
Vlak voor rust zette Julian Brandt Dortmund op voorsprong, na voorbereidend werk van aanvoerder Marco Reus. Donyell Malen, voormalig speler van PSV, kwam na ruim een uur in het veld bij de bezoekers.
Aanvaller Karim Adeyemi ontbrak wegens een blessure bij Dortmund. Hij hoopt over anderhalve week in de wedstrijd in de Champions League tegen Chelsea zijn rentree te kunnen maken.
Leipzig versloeg Eintracht Frankfurt, 2-1. Halverwege leidde Leipzig met 2-0. Timo Werner en Emil Forsberg maakten de doelpunten. Na iets meer dan een uur maakte Djibril Sow het weer spannend. Leipzig staat nu vierde, op 4 punten van Dortmund.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
18 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
2 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
4 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
16 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
18 uur geleden