Dortmund wint bij Hoffenheim en is koploper in Bundesliga
SINSHEIM (ANP) - Borussia Dortmund is voorlopig de koploper in de Bundesliga, met 3 punten voorsprong op Bayern München en 1. FC Union Berlin. De formatie van de Kroatische coach Edin Terzic, sinds de winterstop bezig aan een opmars, won met 1-0 bij TSG 1899 Hoffenheim.
Zondag is het topduel tussen Bayern München en 1. FC Union Berlin, dat eerder in de week Ajax uitschakelde in de tussenronde van de Europa League.
Vlak voor rust zette Julian Brandt Dortmund op voorsprong, na voorbereidend werk van aanvoerder Marco Reus. Donyell Malen, voormalig speler van PSV, kwam na ruim een uur in het veld bij de bezoekers.
Aanvaller Karim Adeyemi ontbrak wegens een blessure bij Dortmund. Hij hoopt over anderhalve week in de wedstrijd in de Champions League tegen Chelsea zijn rentree te kunnen maken.
Leipzig versloeg Eintracht Frankfurt, 2-1. Halverwege leidde Leipzig met 2-0. Timo Werner en Emil Forsberg maakten de doelpunten. Na iets meer dan een uur maakte Djibril Sow het weer spannend. Leipzig staat nu vierde, op 4 punten van Dortmund.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
2 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
14 uur geleden