Dortmund wint bij Hoffenheim en is koploper in Bundesliga
SINSHEIM (ANP) - Borussia Dortmund is voorlopig de koploper in de Bundesliga, met 3 punten voorsprong op Bayern München en 1. FC Union Berlin. De formatie van de Kroatische coach Edin Terzic, sinds de winterstop bezig aan een opmars, won met 1-0 bij TSG 1899 Hoffenheim.
Zondag is het topduel tussen Bayern München en 1. FC Union Berlin, dat eerder in de week Ajax uitschakelde in de tussenronde van de Europa League.
Vlak voor rust zette Julian Brandt Dortmund op voorsprong, na voorbereidend werk van aanvoerder Marco Reus. Donyell Malen, voormalig speler van PSV, kwam na ruim een uur in het veld bij de bezoekers.
Aanvaller Karim Adeyemi ontbrak wegens een blessure bij Dortmund. Hij hoopt over anderhalve week in de wedstrijd in de Champions League tegen Chelsea zijn rentree te kunnen maken.
Leipzig versloeg Eintracht Frankfurt, 2-1. Halverwege leidde Leipzig met 2-0. Timo Werner en Emil Forsberg maakten de doelpunten. Na iets meer dan een uur maakte Djibril Sow het weer spannend. Leipzig staat nu vierde, op 4 punten van Dortmund.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
5 minuten geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
15 uur geleden