Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund wil het slot van de Bundesliga spannend maken

Dortmund wil het slot van de Bundesliga spannend maken

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund staat dinsdagavond in een leeg eigen stadion voor de zware opgave om de titelrace in de Bundesliga spannend te houden. Want als het elftal van trainer Lucien Favre verliest van Bayern München, dan komt de achtste landstitel op rij voor de grootmacht uit Beieren wel heel dichtbij.

Borussia Dortmund begint met vier punten minder aan de topper van het Duitse voetbal. De hervatte Bundesliga telt na het midweekse programma nog maar zes speelronden. Gelet op de vorm van beide ploegen na de winterstop ligt het niet voor de hand dat ze tot het einde van het seizoen nog veel punten verspelen.

Borussia Dortmund en Bayern München wonnen na de winterstop negen van hun tien competitiewedstrijden, vaak met indrukwekkende cijfers. De koploper heeft dit seizoen al 80 keer gescoord, de achtervolger 74 keer. De nummers 1 en 2 van de ranglijst waren nog nooit zo productief na 27 speelronden. Misschien sneuvelt het competitierecord van Bayern München nog wel. De recordkampioen vierde in het seizoen 1971-1972 maar liefst 101 doelpunten.

Ongeslagen in eigen stadion

Borussia Dortmund zal de steun van ruim 83.000 toeschouwers missen in het vanwege het coronavirus lege Signal Iduna Park. Mede dankzij de fanatieke supportschare is de ploeg dit seizoen in eigen stadion nog ongeslagen, als enige van alle teams uit de Bundesliga. Dortmund bewaart weinig goede herinneringen aan de laatste elf duels met Bayern. Maar liefst acht van die wedstrijden gingen verloren. Bayern München verloor 25 van de in het totaal 101 gespeelde wedstrijden tegen Borussia. Alleen Werder Bremen won vaker van de meest succesvolle voetbalploeg van Duitsland.

Robert Lewandowski, de Poolse scherpschutter van Bayern, speelt graag tegen zijn oude club. Hij scoorde al zestien keer tegen Dortmund. Zelfs Gerd Müller kan geen betere cijfers overleggen. Een van de bekendste spitsen uit de geschiedenis van Bayern mocht veertien keer juichen tegen Dortmund.

Meer uit Voetbal

Belgische oud-voetballer De Boeck overleden na hersenbloeding

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.

4 uur geleden
Vrouw krijgt 4 jaar cel voor afpersen voetballer Son Heung-min

SEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.

4 uur geleden
Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

13 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

13 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

17 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

17 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

18 uur geleden