Dortmund wil het slot van de Bundesliga spannend maken
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund staat dinsdagavond in een leeg eigen stadion voor de zware opgave om de titelrace in de Bundesliga spannend te houden. Want als het elftal van trainer Lucien Favre verliest van Bayern München, dan komt de achtste landstitel op rij voor de grootmacht uit Beieren wel heel dichtbij.
Borussia Dortmund begint met vier punten minder aan de topper van het Duitse voetbal. De hervatte Bundesliga telt na het midweekse programma nog maar zes speelronden. Gelet op de vorm van beide ploegen na de winterstop ligt het niet voor de hand dat ze tot het einde van het seizoen nog veel punten verspelen.
Borussia Dortmund en Bayern München wonnen na de winterstop negen van hun tien competitiewedstrijden, vaak met indrukwekkende cijfers. De koploper heeft dit seizoen al 80 keer gescoord, de achtervolger 74 keer. De nummers 1 en 2 van de ranglijst waren nog nooit zo productief na 27 speelronden. Misschien sneuvelt het competitierecord van Bayern München nog wel. De recordkampioen vierde in het seizoen 1971-1972 maar liefst 101 doelpunten.
Ongeslagen in eigen stadion
Borussia Dortmund zal de steun van ruim 83.000 toeschouwers missen in het vanwege het coronavirus lege Signal Iduna Park. Mede dankzij de fanatieke supportschare is de ploeg dit seizoen in eigen stadion nog ongeslagen, als enige van alle teams uit de Bundesliga. Dortmund bewaart weinig goede herinneringen aan de laatste elf duels met Bayern. Maar liefst acht van die wedstrijden gingen verloren. Bayern München verloor 25 van de in het totaal 101 gespeelde wedstrijden tegen Borussia. Alleen Werder Bremen won vaker van de meest succesvolle voetbalploeg van Duitsland.
Robert Lewandowski, de Poolse scherpschutter van Bayern, speelt graag tegen zijn oude club. Hij scoorde al zestien keer tegen Dortmund. Zelfs Gerd Müller kan geen betere cijfers overleggen. Een van de bekendste spitsen uit de geschiedenis van Bayern mocht veertien keer juichen tegen Dortmund.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
10 uur geledenBELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
15 uur geleden