Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund wil het slot van de Bundesliga spannend maken

Dortmund wil het slot van de Bundesliga spannend maken

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund staat dinsdagavond in een leeg eigen stadion voor de zware opgave om de titelrace in de Bundesliga spannend te houden. Want als het elftal van trainer Lucien Favre verliest van Bayern München, dan komt de achtste landstitel op rij voor de grootmacht uit Beieren wel heel dichtbij.

Borussia Dortmund begint met vier punten minder aan de topper van het Duitse voetbal. De hervatte Bundesliga telt na het midweekse programma nog maar zes speelronden. Gelet op de vorm van beide ploegen na de winterstop ligt het niet voor de hand dat ze tot het einde van het seizoen nog veel punten verspelen.

Borussia Dortmund en Bayern München wonnen na de winterstop negen van hun tien competitiewedstrijden, vaak met indrukwekkende cijfers. De koploper heeft dit seizoen al 80 keer gescoord, de achtervolger 74 keer. De nummers 1 en 2 van de ranglijst waren nog nooit zo productief na 27 speelronden. Misschien sneuvelt het competitierecord van Bayern München nog wel. De recordkampioen vierde in het seizoen 1971-1972 maar liefst 101 doelpunten.

Ongeslagen in eigen stadion

Borussia Dortmund zal de steun van ruim 83.000 toeschouwers missen in het vanwege het coronavirus lege Signal Iduna Park. Mede dankzij de fanatieke supportschare is de ploeg dit seizoen in eigen stadion nog ongeslagen, als enige van alle teams uit de Bundesliga. Dortmund bewaart weinig goede herinneringen aan de laatste elf duels met Bayern. Maar liefst acht van die wedstrijden gingen verloren. Bayern München verloor 25 van de in het totaal 101 gespeelde wedstrijden tegen Borussia. Alleen Werder Bremen won vaker van de meest succesvolle voetbalploeg van Duitsland.

Robert Lewandowski, de Poolse scherpschutter van Bayern, speelt graag tegen zijn oude club. Hij scoorde al zestien keer tegen Dortmund. Zelfs Gerd Müller kan geen betere cijfers overleggen. Een van de bekendste spitsen uit de geschiedenis van Bayern mocht veertien keer juichen tegen Dortmund.

Meer uit Voetbal

NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

39 minuten geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

1 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

3 uur geleden
Bayern-topman Hoeness wil af van 'onbeschaamde' zaakwaarnemers

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."

8 uur geleden
Trainer Flick geeft spelers Barcelona vrij om 'te herpakken'

GIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.

9 uur geleden
President maakt FIFA-baas Infantino Libanees staatsburger

BEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.

9 uur geleden
Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

20 uur geleden