Dortmund verslaat RB Leipzig na drie nederlagen op rij
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft na drie nederlagen op rij weer eens gewonnen. De ploeg van de onder druk staande trainer Nuri Sahin boog op eigen veld tegen RB Leipzig een achterstand om in een 2-1-zege.
De Sloveen Benjamin Sesko zette RB Leipzig na een klein half uur op voorsprong en Maximilian Beier maakte kort daarna gelijk. Serhou Guirassy nam halverwege de tweede helft het winnende doelpunt voor zijn rekening. Het betekende zijn vijfde doelpunt van het seizoen.
Borussia Dortmund verloor recent met 5-2 van Real Madrid in de Champions League, met 2-1 van Augsburg in de Bundesliga en met 1-0 van Wolfsburg in het bekertoernooi.
Dortmund staat vijfde in de Bundesliga. De ploeg uit het westen van Duitsland heeft al 7 punten minder dan koploper Bayern München: 23 om 16. RB Leipzig, waar Lutsharel Geertruida de hele wedstrijd speelde, heeft 3 punten minder dan Bayern.
Dinsdag ontvangt Dortmund Sturm Graz in de Champions League. RB Leipzig moet naar Celtic.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
27 minuten geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
48 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
12 uur geleden