Dortmund verslaat RB Leipzig na drie nederlagen op rij
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft na drie nederlagen op rij weer eens gewonnen. De ploeg van de onder druk staande trainer Nuri Sahin boog op eigen veld tegen RB Leipzig een achterstand om in een 2-1-zege.
De Sloveen Benjamin Sesko zette RB Leipzig na een klein half uur op voorsprong en Maximilian Beier maakte kort daarna gelijk. Serhou Guirassy nam halverwege de tweede helft het winnende doelpunt voor zijn rekening. Het betekende zijn vijfde doelpunt van het seizoen.
Borussia Dortmund verloor recent met 5-2 van Real Madrid in de Champions League, met 2-1 van Augsburg in de Bundesliga en met 1-0 van Wolfsburg in het bekertoernooi.
Dortmund staat vijfde in de Bundesliga. De ploeg uit het westen van Duitsland heeft al 7 punten minder dan koploper Bayern München: 23 om 16. RB Leipzig, waar Lutsharel Geertruida de hele wedstrijd speelde, heeft 3 punten minder dan Bayern.
Dinsdag ontvangt Dortmund Sturm Graz in de Champions League. RB Leipzig moet naar Celtic.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
4 uur geleden