Dortmund verslaat RB Leipzig na drie nederlagen op rij
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft na drie nederlagen op rij weer eens gewonnen. De ploeg van de onder druk staande trainer Nuri Sahin boog op eigen veld tegen RB Leipzig een achterstand om in een 2-1-zege.
De Sloveen Benjamin Sesko zette RB Leipzig na een klein half uur op voorsprong en Maximilian Beier maakte kort daarna gelijk. Serhou Guirassy nam halverwege de tweede helft het winnende doelpunt voor zijn rekening. Het betekende zijn vijfde doelpunt van het seizoen.
Borussia Dortmund verloor recent met 5-2 van Real Madrid in de Champions League, met 2-1 van Augsburg in de Bundesliga en met 1-0 van Wolfsburg in het bekertoernooi.
Dortmund staat vijfde in de Bundesliga. De ploeg uit het westen van Duitsland heeft al 7 punten minder dan koploper Bayern München: 23 om 16. RB Leipzig, waar Lutsharel Geertruida de hele wedstrijd speelde, heeft 3 punten minder dan Bayern.
Dinsdag ontvangt Dortmund Sturm Graz in de Champions League. RB Leipzig moet naar Celtic.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
3 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
4 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
4 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
8 uur geleden