Dortmund-trainer Rose: geen angst, wel respect voor Ajax
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund-trainer Marco Rose verwacht een "clash op hoog niveau" wanneer hij dinsdagavond Ajax treft in de Johan Cruijff ArenA. "Ajax voetbalt al als een geoliede machine", zei Rose maandag in Dortmund. "We zijn niet bang maar hebben wel respect."
Zowel Ajax als Dortmund won de eerste twee groepswedstrijden in de Champions League. Een zege dinsdag betekent vrijwel zeker al plaatsing voor de knock-outfase. "De sfeer zal geweldig zijn, de tegenstander sterk, we moeten scherp zijn", keek Rose vooruit. "Het is een enorme uitdaging."
Dortmund won de afgelopen weken drie keer op rij: voor de Champions League versloeg het het Portugese Sporting, daarna volgden competitiezeges op Augsburg en Mainz. Het team van Rose staat tweede in de Bundesliga, op 1 punt van koploper Bayern München.
De Noorse spits Erling Haaland keerde zaterdag terug in de ploeg na een blessure en scoorde meteen tweemaal. Haaland hoefde maandag, net als onder anderen Mats Hummels en Thomas Meunier, niet mee te trainen maar reist gewoon mee met de bus naar Amsterdam. Ook verdediger Dan-Axel Zagadou is teruggekeerd van een blessure. Dat geldt niet voor Raphael Guerreiro, Giovanni Reyna en Mahmoud Dahoud.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
3 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
3 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
4 uur geleden