
Dortmund-trainer Rose: geen angst, wel respect voor Ajax
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund-trainer Marco Rose verwacht een "clash op hoog niveau" wanneer hij dinsdagavond Ajax treft in de Johan Cruijff ArenA. "Ajax voetbalt al als een geoliede machine", zei Rose maandag in Dortmund. "We zijn niet bang maar hebben wel respect."
Zowel Ajax als Dortmund won de eerste twee groepswedstrijden in de Champions League. Een zege dinsdag betekent vrijwel zeker al plaatsing voor de knock-outfase. "De sfeer zal geweldig zijn, de tegenstander sterk, we moeten scherp zijn", keek Rose vooruit. "Het is een enorme uitdaging."
Dortmund won de afgelopen weken drie keer op rij: voor de Champions League versloeg het het Portugese Sporting, daarna volgden competitiezeges op Augsburg en Mainz. Het team van Rose staat tweede in de Bundesliga, op 1 punt van koploper Bayern München.
De Noorse spits Erling Haaland keerde zaterdag terug in de ploeg na een blessure en scoorde meteen tweemaal. Haaland hoefde maandag, net als onder anderen Mats Hummels en Thomas Meunier, niet mee te trainen maar reist gewoon mee met de bus naar Amsterdam. Ook verdediger Dan-Axel Zagadou is teruggekeerd van een blessure. Dat geldt niet voor Raphael Guerreiro, Giovanni Reyna en Mahmoud Dahoud.
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman acht de kans erg klein dat hij ooit nog als clubtrainer gaat werken. Dat zei de 62-jarige bondscoach in het programma De Avondetappe van de NOS.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Amourricho van Axel Dongen komend seizoen aan sc Heerenveen. De 20-jarige buitenspeler beschikt in Amsterdam nog over een contract tot en met 30 juni 2027.
3 uur geledenLEICESTER (ANP) - Leicester City heeft een opvolger gevonden voor Ruud van Nistelrooij, die als coach moest vertrekken na de degradatie van de club uit de Premier League. De 43-jarige Spanjaard Martí Cifuentes is aangesteld als hoofdtrainer, meldt de club. Cifuentes was voorheen trainer van Queens Park Rangers.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam meldt de komst van doelman Joël Drommel van PSV. De 28-jarige doelman wordt voor een seizoen gehuurd en kan de plaats gaan innemen van Nick Olij, die Sparta verruilde voor de landskampioen uit Eindhoven.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft dinsdag bekendgemaakt dat voetbalfans vanaf 10 september voor het eerst de kans krijgen om via een loting kaartjes te bestellen voor het WK voetbal van 2026 dat plaatsvindt in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Geïnteresseerden moeten zich daarvoor inschrijven op de website van de FIFA.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft doelman Marco Bizot overgenomen van Stade Brest. De club uit Birmingham heeft de oud-keeper van AZ voor een niet bekendgemaakt bedrag overgenomen van de Franse club.
8 uur geleden