Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund-trainer Rose: geen angst, wel respect voor Ajax

Dortmund-trainer Rose: geen angst, wel respect voor Ajax

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund-trainer Marco Rose verwacht een "clash op hoog niveau" wanneer hij dinsdagavond Ajax treft in de Johan Cruijff ArenA. "Ajax voetbalt al als een geoliede machine", zei Rose maandag in Dortmund. "We zijn niet bang maar hebben wel respect."

Zowel Ajax als Dortmund won de eerste twee groepswedstrijden in de Champions League. Een zege dinsdag betekent vrijwel zeker al plaatsing voor de knock-outfase. "De sfeer zal geweldig zijn, de tegenstander sterk, we moeten scherp zijn", keek Rose vooruit. "Het is een enorme uitdaging."

Dortmund won de afgelopen weken drie keer op rij: voor de Champions League versloeg het het Portugese Sporting, daarna volgden competitiezeges op Augsburg en Mainz. Het team van Rose staat tweede in de Bundesliga, op 1 punt van koploper Bayern München.

De Noorse spits Erling Haaland keerde zaterdag terug in de ploeg na een blessure en scoorde meteen tweemaal. Haaland hoefde maandag, net als onder anderen Mats Hummels en Thomas Meunier, niet mee te trainen maar reist gewoon mee met de bus naar Amsterdam. Ook verdediger Dan-Axel Zagadou is teruggekeerd van een blessure. Dat geldt niet voor Raphael Guerreiro, Giovanni Reyna en Mahmoud Dahoud.

Meer uit Voetbal

Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

6 uur geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

6 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

13 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

13 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

14 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

17 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

17 uur geleden