Dortmund-trainer Rose: geen angst, wel respect voor Ajax
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund-trainer Marco Rose verwacht een "clash op hoog niveau" wanneer hij dinsdagavond Ajax treft in de Johan Cruijff ArenA. "Ajax voetbalt al als een geoliede machine", zei Rose maandag in Dortmund. "We zijn niet bang maar hebben wel respect."
Zowel Ajax als Dortmund won de eerste twee groepswedstrijden in de Champions League. Een zege dinsdag betekent vrijwel zeker al plaatsing voor de knock-outfase. "De sfeer zal geweldig zijn, de tegenstander sterk, we moeten scherp zijn", keek Rose vooruit. "Het is een enorme uitdaging."
Dortmund won de afgelopen weken drie keer op rij: voor de Champions League versloeg het het Portugese Sporting, daarna volgden competitiezeges op Augsburg en Mainz. Het team van Rose staat tweede in de Bundesliga, op 1 punt van koploper Bayern München.
De Noorse spits Erling Haaland keerde zaterdag terug in de ploeg na een blessure en scoorde meteen tweemaal. Haaland hoefde maandag, net als onder anderen Mats Hummels en Thomas Meunier, niet mee te trainen maar reist gewoon mee met de bus naar Amsterdam. Ook verdediger Dan-Axel Zagadou is teruggekeerd van een blessure. Dat geldt niet voor Raphael Guerreiro, Giovanni Reyna en Mahmoud Dahoud.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
19 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
19 uur geleden