Dortmund stelt Sahin aan als opvolger van Terzic
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft Nuri Sahin aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 35-jarige oud-speler van de club werkte al als assistent bij Dortmund. Sahin, die tussen 2007 en 2008 bij Feyenoord speelde, volgt Edin Terzic op.
"Ik wil alle verantwoordelijken bij de club bedanken voor het vertrouwen dat ze in mij hebben getoond. Ik kijk enorm uit naar mijn nieuwe rol bij Dortmund. Vanaf dag één zullen we er met veel energie en grote passie alles aan doen om het maximaal mogelijke succes te behalen", zei Sahin op de website van de finalist van de Champions League.
Het vertrek van Terzic kwam donderdag naar buiten. Hij gaf aan dat voor zijn gevoel een andere trainer beter past bij een "nieuw tijdperk" bij Borussia Dortmund.
De vrij onervaren Sahin was tussen 2021 en 2023 ook hoofdtrainer van de Turkse club Antalyaspor, de club waar hij in 2021 zijn voetballoopbaan afsloot.
Sahin was tussen 2005 en 2011 een publiekslieveling bij Borussia, dat afgelopen seizoen slechts vijfde werd in de Bundesliga. De club reikte, met Oranje-international Ian Maatsen, wel tot de finale van de Champions League. Daarin was Real Madrid te sterk.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
12 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
12 uur geleden