Dortmund stelt Sahin aan als opvolger van Terzic
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft Nuri Sahin aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 35-jarige oud-speler van de club werkte al als assistent bij Dortmund. Sahin, die tussen 2007 en 2008 bij Feyenoord speelde, volgt Edin Terzic op.
"Ik wil alle verantwoordelijken bij de club bedanken voor het vertrouwen dat ze in mij hebben getoond. Ik kijk enorm uit naar mijn nieuwe rol bij Dortmund. Vanaf dag één zullen we er met veel energie en grote passie alles aan doen om het maximaal mogelijke succes te behalen", zei Sahin op de website van de finalist van de Champions League.
Het vertrek van Terzic kwam donderdag naar buiten. Hij gaf aan dat voor zijn gevoel een andere trainer beter past bij een "nieuw tijdperk" bij Borussia Dortmund.
De vrij onervaren Sahin was tussen 2021 en 2023 ook hoofdtrainer van de Turkse club Antalyaspor, de club waar hij in 2021 zijn voetballoopbaan afsloot.
Sahin was tussen 2005 en 2011 een publiekslieveling bij Borussia, dat afgelopen seizoen slechts vijfde werd in de Bundesliga. De club reikte, met Oranje-international Ian Maatsen, wel tot de finale van de Champions League. Daarin was Real Madrid te sterk.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
30 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
5 uur geleden