Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund stelt Sahin aan als opvolger van Terzic

Dortmund stelt Sahin aan als opvolger van Terzic

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft Nuri Sahin aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 35-jarige oud-speler van de club werkte al als assistent bij Dortmund. Sahin, die tussen 2007 en 2008 bij Feyenoord speelde, volgt Edin Terzic op.

"Ik wil alle verantwoordelijken bij de club bedanken voor het vertrouwen dat ze in mij hebben getoond. Ik kijk enorm uit naar mijn nieuwe rol bij Dortmund. Vanaf dag één zullen we er met veel energie en grote passie alles aan doen om het maximaal mogelijke succes te behalen", zei Sahin op de website van de finalist van de Champions League.

Het vertrek van Terzic kwam donderdag naar buiten. Hij gaf aan dat voor zijn gevoel een andere trainer beter past bij een "nieuw tijdperk" bij Borussia Dortmund.

De vrij onervaren Sahin was tussen 2021 en 2023 ook hoofdtrainer van de Turkse club Antalyaspor, de club waar hij in 2021 zijn voetballoopbaan afsloot.

Sahin was tussen 2005 en 2011 een publiekslieveling bij Borussia, dat afgelopen seizoen slechts vijfde werd in de Bundesliga. De club reikte, met Oranje-international Ian Maatsen, wel tot de finale van de Champions League. Daarin was Real Madrid te sterk.

Meer uit Voetbal

UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

37 minuten geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

5 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

15 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

17 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

18 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

18 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

20 uur geleden