Dortmund spreekt vertrouwen uit in Favre
DORTMUND (ANP/DPA) - Sportdirecteur Michael Zorc van Borussia Dortmund heeft het vertrouwen uitgesproken in trainer Lucien Favre. De coach blijft ook in functie als Dortmund zaterdag verliest van Hertha BSC. "Wij hebben vertrouwen in Lucien, hij werkt heel hard en wil voor de ommekeer zorgen. We geloven dat ons dat gaat lukken", zei Zorc.
De trainer zelf wil niet verder kijken dan de wedstrijd in Berlijn, waar Jürgen Klinsmann debuteert als nieuwe coach van Hertha BSC. "Ik concentreer me op het belangrijkste, de discussie over mij is onbelangrijk. Dat hoort erbij, als de goede resultaten achterblijven", zei Favre. "Dat accepteer ik. Maar ik heb vertrouwen in de ploeg en de spelers in mij."
Favre maakte bekend dat aanvaller Jadon Sancho terugkeert in de basis. De Engelsman was te laat gekomen in de aanloop naar het duel in de Champions League met FC Barcelona en door de trainer uit de startopstelling gelaten. "We hebben dat intern al lang uitgesproken. Wij kijken vooruit."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
3 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
6 uur geleden