Dortmund rekent op Witsel en Hummels
DORTMUND (ANP) - Axel Witsel is mogelijk toch op tijd fit voor de thuiswedstrijd van Borussia Dortmund dinsdag tegen Bayern München. "Hij heeft zondag met de groep getraind", vertelde trainer Lucien Favre maandag op de persconferentie. "Hij kan bij de selectie zitten."
Witsel ontbrak de afgelopen week tijdens de duels met VfL Wolfsburg en Schalke 04. De Belg had nog te veel last van een spierblessure. Ook Mats Hummels lijkt inzetbaar tijdens de topper van de Bundesliga. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tegen Wolfsburg. "Ik ben er voor 99 procent zeker van dat hij weer in orde is", zei Favre.
Dortmund staat tweede op de ranglijst, mer vier punten minder dan koploper Bayern München. Eerder dit seizoen verloor de formatie van Favre de uitwedstrijd tegen Bayern München met 4-0.
"Maar we zijn nu wel sterker", zei de coach van Dortmund. "We spelen in een ander systeem en hebben er in de winterstop twee goede spelers bij gekregen", doelde hij op Erling Haaland en Emre Can. Met dat tweetal in de gelederen won Dortmund negen van de laatste tien competitiewedstrijden.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB blijft tegen het aanblijven van voorzitter Gianni Infantino bij wereldvoetbalbond FIFA. De FIFA-top sprak woensdagavond het vertrouwen uit in de Zwitserse Italiaan na een spoedberaad, maar de KNVB blijft bij het eerdere standpunt dat er een "fundamentele vertrouwensbreuk" is ontstaan door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond het WK.
1 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft zijn eerste doelpunten gemaakt voor Inter Miami sinds zijn terugkeer van het WK. De 39-jarige Argentijn scoorde twee keer in de gewonnen eerste groepswedstrijd van de Leagues Cup tegen het Mexicaanse Atlético San Luis: 4-2. Messi werd topscorer aller tijden van het toernooi met veertien treffers.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse politie heeft donderdag bekendgemaakt dat ze een inval heeft gedaan bij de nationale voetbalbond. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar de aanstelling van de bondscoach tijdens een teleurstellend verlopen WK, waarin het land er niet in slaagde de knock-outfase te bereiken.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Gianni Infantino (56) treedt voorlopig niet af als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat bleek woensdag na een spoedvergadering van de bond in de Marokkaanse hoofdstad Rabat.
12 uur geledenTORONTO (ANP) - Premier Mark Carney van Canada heeft geen vertrouwen meer in voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA, zei hij woensdag. De positie van de Zwitserse Italiaan Infantino staat onder druk, nadat hij een plan presenteerde om de commerciële rechten van het WK voetbal gedeeltelijk te willen verkopen aan investeerders. Het plan is inmiddels teruggetrokken.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Joey Veerman. De middenvelder kreeg zondag in de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen AZ (0-4) een rode kaart.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino Marokko heeft aangeboden de WK-finale van 2030 te mogen organiseren in ruil voor steun. "Het is onwaar en misleidend te beweren dat de FIFA-voorzitter enige belofte over het organiseren van de finale van het WK van 2030 heeft gedaan. Dat besluit zal FIFA pas op een later moment nemen", aldus een voorlichter.
16 uur geleden