Dortmund noemt kritiek Hoeness op beleid arrogant
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft de kritiek van Bayern Münchens ere-voorzitter Uli Hoeness op het transferbeleid van de club arrogant genoemd. "Als je zo veel geld als Bayern hebt, is het makkelijk praten", zei sportdirecteur Michael Zorc.
Volgens Hoeness koopt Dortmund talentvolle jonge voetballers met als doel ze zo snel mogelijk weer te verkopen. "Zo krijgt een speler nooit het DNA van een club", aldus Hoeness. "We houden er een ander beleid op na. Als wij iemand aantrekken, hebben we de bedoeling zo lang mogelijk met hem door te gaan."
Bayern behoort tot de clubs die nog weleens een voetballer weghalen bij Dortmund. Dat gebeurde bijvoorbeeld met Mats Hummels en Mario Götze. Robert Lewandowski werd zelfs transfervrij weggehaald. Overigens keerden Hummels en Götze later terug naar Dortmund.
De Engelse aanvaller Jadon Sancho is mogelijk het volgende talent dat vertrekt uit Dortmund. Volgens Britse media is een overgang naar Manchester United aanstaande.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
17 uur geleden