Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund na zege op PSG naar finale van Champions League

Dortmund na zege op PSG naar finale van Champions League

PARIJS (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich als eerste club geplaatst voor de finale van de Champions League. De huidige nummer 5 van de Bundesliga won ook de uitwedstrijd tegen Paris Saint-Germain (0-1). De club bleef de kampioen van Frankrijk vorige week ook al de baas tijdens het eerste duel van de halve eindstrijd in Duitsland (1-0).

Mats Hummels was de gevierde man bij Dortmund, dat PSV uitschakelde in de achtste finales. De 35-jarige verdediger kopte in de vijftigste minuut raak na een hoekschop van Julian Brandt.

Dortmund stond in 2013 voor het laatst in de finale van de Champions League. De club verloor toen van Bayern München, na een winnend doelpunt van Arjen Robben (1-2). Bayern München en Real Madrid strijden woensdagavond om een plek in de eindstrijd, die op 1 juni net als elf jaar geleden op Wembley wordt afgewerkt.

De Nederlandse linksback Ian Maatsen speelde de hele wedstrijd voor Dortmund. Zijn ploeg- en landgenoot Donyell Malen bleef op de bank.

Meer uit Voetbal

Liverpool nog dichter bij landstitel na gelijkspel Arsenal

LONDEN (ANP) - Liverpool is na het gelijkspel van Arsenal thuis tegen Crystal Palace (2-2) nog dichter bij de Engelse landstitel gekomen. De ploeg van trainer Arne Slot heeft nu zondag tegen Tottenham Hotspur aan 1 punt genoeg om het kampioenschap te kunnen vieren. Arsenal kijkt met nog vier wedstrijden te spelen tegen een achterstand van 12 punten en een slechter doelsaldo aan.

6 uur geleden
FC Groningen wint ruim van Heracles in strijd om negende plek

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zich met een 4-1-thuiszege op Heracles Almelo serieus gemeld in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien stijgt naar de negende plaats, met evenveel punten als het naar de tiende plek gezakte Heracles. De nummers 5 tot en met 9 spelen volgende maand de play-offs om een ticket voor de voorrondes van de Conference League.

7 uur geleden
Bekerwinnaar Go Ahead Eagles overspoeld door aangeboden spelers

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles krijgt na de winst van de KNVB-beker en de daarmee gepaard gaande plaatsing voor Europees voetbal heel veel spelers aangeboden. Dat zegt Jan Willem van Dop, algemeen directeur van Go Ahead Eagles, in gesprek met ESPN.

9 uur geleden
Coach Simonis heeft nog onwerkelijk gevoel na bekerwinst Eagles

DEVENTER (ANP) - Voor Go Ahead Eagles-trainer Paul Simonis voelt het winnen van de KNVB-beker nog altijd een beetje onwerkelijk. Zijn ploeg won maandag van AZ na het nemen van strafschoppen en wordt woensdagavond gehuldigd in Deventer.

9 uur geleden
Huldiging Go Ahead Eagles in Deventer begonnen

DEVENTER (ANP) - In Deventer is de huldiging van voetbalclub Go Ahead Eagles begonnen. De club won maandag na penalty's de KNVB-beker ten koste van AZ.

9 uur geleden
Tennisster Lamens verliest van Raducanu in eerste ronde Madrid

MADRID (ANP) - Suzan Lamens is in de eerste ronde van het tennistoernooi van Madrid uitgeschakeld door de Britse Emma Raducanu. De nummer 73 van de wereld verloor op het Spaanse gravel met 6-7 (4) 4-6 van de oud-winnares van de US Open.

11 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft geen zorgen om EK na blessure

MANCHESTER (ANP) - Oranje-spits Vivianne Miedema maakt zich na het oplopen van haar hamstringblessure geen zorgen of ze op tijd fit is voor het EK van juli in Zwitserland. "Als het een beetje meezit kan ik richting de Nations League-wedstrijden tegen Duitsland en Schotland aansluiten, al is nog niet iedereen het daarmee eens", stelt de topscorer aller tijden (28) in haar column in het AD. Die interlands zijn op 30 mei en 3 juni.

11 uur geleden