Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund moet titel na gelijkspel tegen Mainz aan Bayern laten

Dortmund moet titel na gelijkspel tegen Mainz aan Bayern laten

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund is er niet in geslaagd voor het eerst sinds 2012 de Duitse landstitel te winnen. De koploper wist op de laatste speeldag in eigen stadion niet te winnen van FSV Mainz: 2-2. Bayern München versloeg FC Köln (1-2) en eindigde daardoor alsnog als eerste met 71 punten. Dortmund heeft ook 71 punten, maar een minder goed doelsaldo. Invaller Jamal Musiala schoot Bayern in de 89e minuut naar het kampioenschap.

Voor Bayern München is het de elfde landstitel op rij en de 33e in totaal. Verdediger Matthijs de Ligt en middenvelder Ryan Gravenberch hadden tegen Köln een basisplaats, net als de Marokkaanse oud-Ajacied Noussair Mazraoui. Daley Blind, in de winterstop overgenomen van Ajax, bleef op de reservebank zitten.

Kingsley Coman opende al in de 8e minuut de score voor Bayern. De Fransman krulde de bal fraai in de verre hoek. De spelers van Bayern kregen daarna al snel mee dat het misging voor Dortmund, waar aanvaller Donyell Malen in de basis stond. De Noor Andreas Hanche-Olsen kopte Mainz na een kwartier spelen uit een corner op voorsprong. Borussia Dortmund leek snel langszij te komen, maar de voormalig Ajax-spits Sébastien Haller wist een makkelijk gegeven strafschop niet te benutten. Doelman Finn Dahmen kon vrij eenvoudig stoppen.

Remise Dortmund

Mainz sloeg in de 24e minuut via Karim Onisiwo wel weer toe: 0-2. Dortmund wist pas in de tweede helft de druk echt op te voeren. Het duurde tot de 69e minuut voordat de Portugees Raphaël Guerreiro met een laag schot via de binnenkant van de paal scoorde (1-2). De supporters van Dortmund konden kort daarna weer juichen toen ze hoorden dat Köln via een benutte penalty van Dejan Ljubicic langszij was gekomen bij Bayern: 1-1.

Musiala redde de regerend kampioen alsnog. De vervanger van Mazraoui stond pas net in het veld toen hij raak schoot (1-2). Dortmund maakte diep in blessuretijd via Niklas Süle nog wel gelijk (2-2), maar de winnende treffer viel niet meer.

Meer uit Voetbal

Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

9 uur geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

9 uur geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

10 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

19 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

21 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

1 dag geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

1 dag geleden