Dortmund moet titel na gelijkspel tegen Mainz aan Bayern laten
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund is er niet in geslaagd voor het eerst sinds 2012 de Duitse landstitel te winnen. De koploper wist op de laatste speeldag in eigen stadion niet te winnen van FSV Mainz: 2-2. Bayern München versloeg FC Köln (1-2) en eindigde daardoor alsnog als eerste met 71 punten. Dortmund heeft ook 71 punten, maar een minder goed doelsaldo. Invaller Jamal Musiala schoot Bayern in de 89e minuut naar het kampioenschap.
Voor Bayern München is het de elfde landstitel op rij en de 33e in totaal. Verdediger Matthijs de Ligt en middenvelder Ryan Gravenberch hadden tegen Köln een basisplaats, net als de Marokkaanse oud-Ajacied Noussair Mazraoui. Daley Blind, in de winterstop overgenomen van Ajax, bleef op de reservebank zitten.
Kingsley Coman opende al in de 8e minuut de score voor Bayern. De Fransman krulde de bal fraai in de verre hoek. De spelers van Bayern kregen daarna al snel mee dat het misging voor Dortmund, waar aanvaller Donyell Malen in de basis stond. De Noor Andreas Hanche-Olsen kopte Mainz na een kwartier spelen uit een corner op voorsprong. Borussia Dortmund leek snel langszij te komen, maar de voormalig Ajax-spits Sébastien Haller wist een makkelijk gegeven strafschop niet te benutten. Doelman Finn Dahmen kon vrij eenvoudig stoppen.
Remise Dortmund
Mainz sloeg in de 24e minuut via Karim Onisiwo wel weer toe: 0-2. Dortmund wist pas in de tweede helft de druk echt op te voeren. Het duurde tot de 69e minuut voordat de Portugees Raphaël Guerreiro met een laag schot via de binnenkant van de paal scoorde (1-2). De supporters van Dortmund konden kort daarna weer juichen toen ze hoorden dat Köln via een benutte penalty van Dejan Ljubicic langszij was gekomen bij Bayern: 1-1.
Musiala redde de regerend kampioen alsnog. De vervanger van Mazraoui stond pas net in het veld toen hij raak schoot (1-2). Dortmund maakte diep in blessuretijd via Niklas Süle nog wel gelijk (2-2), maar de winnende treffer viel niet meer.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
39 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
22 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
23 uur geleden