Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund moet titel na gelijkspel tegen Mainz aan Bayern laten

Dortmund moet titel na gelijkspel tegen Mainz aan Bayern laten

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund is er niet in geslaagd voor het eerst sinds 2012 de Duitse landstitel te winnen. De koploper wist op de laatste speeldag in eigen stadion niet te winnen van FSV Mainz: 2-2. Bayern München versloeg FC Köln (1-2) en eindigde daardoor alsnog als eerste met 71 punten. Dortmund heeft ook 71 punten, maar een minder goed doelsaldo. Invaller Jamal Musiala schoot Bayern in de 89e minuut naar het kampioenschap.

Voor Bayern München is het de elfde landstitel op rij en de 33e in totaal. Verdediger Matthijs de Ligt en middenvelder Ryan Gravenberch hadden tegen Köln een basisplaats, net als de Marokkaanse oud-Ajacied Noussair Mazraoui. Daley Blind, in de winterstop overgenomen van Ajax, bleef op de reservebank zitten.

Kingsley Coman opende al in de 8e minuut de score voor Bayern. De Fransman krulde de bal fraai in de verre hoek. De spelers van Bayern kregen daarna al snel mee dat het misging voor Dortmund, waar aanvaller Donyell Malen in de basis stond. De Noor Andreas Hanche-Olsen kopte Mainz na een kwartier spelen uit een corner op voorsprong. Borussia Dortmund leek snel langszij te komen, maar de voormalig Ajax-spits Sébastien Haller wist een makkelijk gegeven strafschop niet te benutten. Doelman Finn Dahmen kon vrij eenvoudig stoppen.

Remise Dortmund

Mainz sloeg in de 24e minuut via Karim Onisiwo wel weer toe: 0-2. Dortmund wist pas in de tweede helft de druk echt op te voeren. Het duurde tot de 69e minuut voordat de Portugees Raphaël Guerreiro met een laag schot via de binnenkant van de paal scoorde (1-2). De supporters van Dortmund konden kort daarna weer juichen toen ze hoorden dat Köln via een benutte penalty van Dejan Ljubicic langszij was gekomen bij Bayern: 1-1.

Musiala redde de regerend kampioen alsnog. De vervanger van Mazraoui stond pas net in het veld toen hij raak schoot (1-2). Dortmund maakte diep in blessuretijd via Niklas Süle nog wel gelijk (2-2), maar de winnende treffer viel niet meer.

Meer uit Voetbal

Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

5 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

5 uur geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

5 uur geleden
KNVB en Koeman gaan na WK in gesprek over toekomst

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.

8 uur geleden
Ajax begint met Konadu in de spits tegen Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.

9 uur geleden
Bogarde assistent van bondscoach Ten Cate bij Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.

9 uur geleden