Dortmund moet titel na gelijkspel tegen Mainz aan Bayern laten
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund is er niet in geslaagd voor het eerst sinds 2012 de Duitse landstitel te winnen. De koploper wist op de laatste speeldag in eigen stadion niet te winnen van FSV Mainz: 2-2. Bayern München versloeg FC Köln (1-2) en eindigde daardoor alsnog als eerste met 71 punten. Dortmund heeft ook 71 punten, maar een minder goed doelsaldo. Invaller Jamal Musiala schoot Bayern in de 89e minuut naar het kampioenschap.
Voor Bayern München is het de elfde landstitel op rij en de 33e in totaal. Verdediger Matthijs de Ligt en middenvelder Ryan Gravenberch hadden tegen Köln een basisplaats, net als de Marokkaanse oud-Ajacied Noussair Mazraoui. Daley Blind, in de winterstop overgenomen van Ajax, bleef op de reservebank zitten.
Kingsley Coman opende al in de 8e minuut de score voor Bayern. De Fransman krulde de bal fraai in de verre hoek. De spelers van Bayern kregen daarna al snel mee dat het misging voor Dortmund, waar aanvaller Donyell Malen in de basis stond. De Noor Andreas Hanche-Olsen kopte Mainz na een kwartier spelen uit een corner op voorsprong. Borussia Dortmund leek snel langszij te komen, maar de voormalig Ajax-spits Sébastien Haller wist een makkelijk gegeven strafschop niet te benutten. Doelman Finn Dahmen kon vrij eenvoudig stoppen.
Remise Dortmund
Mainz sloeg in de 24e minuut via Karim Onisiwo wel weer toe: 0-2. Dortmund wist pas in de tweede helft de druk echt op te voeren. Het duurde tot de 69e minuut voordat de Portugees Raphaël Guerreiro met een laag schot via de binnenkant van de paal scoorde (1-2). De supporters van Dortmund konden kort daarna weer juichen toen ze hoorden dat Köln via een benutte penalty van Dejan Ljubicic langszij was gekomen bij Bayern: 1-1.
Musiala redde de regerend kampioen alsnog. De vervanger van Mazraoui stond pas net in het veld toen hij raak schoot (1-2). Dortmund maakte diep in blessuretijd via Niklas Süle nog wel gelijk (2-2), maar de winnende treffer viel niet meer.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
17 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
23 uur geleden