Dortmund mist ook Guerreiro in return tegen Sevilla
DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund moet het dinsdag in de return tegen Sevilla in de achtste finales van de Champions League ook doen zonder Raphaël Guerreiro. De Portugese vleugelverdediger, die in de Duitse competitie drie keer scoorde en ook al trefzeker was in de Champions League, is herstellende van een blessure. Interim-trainer Edin Terzic kan tegen Sevilla ook niet beschikken over Giovanni Reyna en Jadon Sancho.
Topscorer Erling Haaland trainde maandag wel mee en is dus inzetbaar. De spits, die drie weken geleden in de uitwedstrijd in Spanje twee keer scoorde, liet zich zaterdag in de topper tegen Bayern München na een uur uit voorzorg vervangen, nadat hij een trap op zijn hiel had gekregen. Via twee doelpunten van de Noor leidde Dortmund in München na 10 minuten al met 2-0, maar de ploeg van Terzic moest met 4-2 buigen voor de Duitse kampioen.
Sevilla komt met 24 spelers naar Dortmund, onder wie de Oranje-internationals Luuk de Jong en Karim Rekik. Doelman Yassine Bono en verdediger Jules Koundé keren terug in de selectie van trainer Julen Lopetegui.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
28 minuten geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.
1 uur geledenNYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
4 uur geledenSAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
9 uur geleden