Dortmund kan Maatsen alleen huren van Chelsea
DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund wil de komst van Ian Maatsen snel afronden. De Duitse club kan de in Vlaardingen geboren linksback voor de rest van het seizoen huren van Chelsea. De komende tegenstander van PSV in de Champions League slaagde er niet in een optie tot koop te bedingen.
"Het wordt een huurperiode, er zijn geen andere opties. Het was niet mogelijk om een optie tot koop in de deal te krijgen" bevestigde sportief directeur Sebastian Kehl van de huidige nummer 5 van de Bundesliga aan Duitse verslaggevers.
Dortmund was op zoek naar een linksback omdat Ramy Bensebaini de komende weken met Algerije op de Afrika Cup uitkomt en Julian Ryerson nog geblesseerd is. De 21-jarige Maatsen speelde dit seizoen twaalf keer mee met Chelsea in de Premier League.
Dortmund maakte donderdag al de komst van Jadon Sancho bekend. De aanvaller was overbodig bij Manchester United na een conflict met trainer Erik ten Hag. "Ook Sancho konden we alleen huren. Het kopen van zo'n speler is onmogelijk voor ons", zei Kehl.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
17 uur geleden