Dortmund jaagt op Bayern met wisselende shirtsponsoren
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund probeert in de Duitse voetbalcompetitie de financiële kloof met Bayern München enigszins te verkleinen door middel van een noviteit. Dortmund heeft de komende jaren twee sponsoren die afwisselend op de voorkant van het gele shirt staan. De huidige hoofdsponsor Evonik prijkt vanaf volgend seizoen op het shirt in Europese wedstrijden, oefenduels in het buitenland en in het Duitse bekertoernooi. Bij de 34 wedstrijden in de Bundesliga staat telecommunicatiebedrijf 1&1 op de borst.
"Dit is voor ons een mijlpaal op weg naar economische groei en dus sportieve ontwikkeling van Dortmund", aldus directeur Hans-Joachim Watzke. Chemiebedrijf Evonik is al veertien jaar sponsor van Dortmund en betaalt naar verluidt jaarlijks 20 miljoen euro. Bayern München, met afstand de rijkste club van Duitsland, ontvangt ieder jaar zo'n 35 miljoen van de hoofdsponsor. Volgens Duitse media gaat Dortmund in de komende vijf jaar in totaal tussen de 180 en 200 miljoen euro aan sponsorinkomsten binnenkrijgen dankzij de dubbele sponsordeal.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
22 minuten geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
26 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
29 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
31 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
32 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
2 uur geleden