Dortmund houdt het spannend in Bundesliga
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund houdt het vooralsnog spannend in de Bundesliga. De formatie van de Zwitserse coach Lucien Favre won ook de tweede wedstrijd sinds de hervatting van de competitie, uit bij Wolfsburg (2-0).
Het verschil met koploper Bayern München is nu nog slechts een punt. Bayern speelt later zaterdag nog wel thuis tegen Eintracht Frankfurt. Dinsdag staat de topper tussen Dortmund en Bayern op het programma, die net als alle wedstrijden zonder publiek wordt gespeeld.
Halverwege leidde Dortmund door een treffer van Raphaël Guerreiro. De linksachter, dit seizoen al goed voor acht doelpunten, scoorde na voorbereidend werk van Thorgan Hazard. Opnieuw na een goed uitgespeelde aanval maakte Achraf Hakimi er na de hervatting 2-0 van.
Rode kaart
Wout Weghorst speelde mee bij Wolfsburg, dat in de slotfase Felix Klaus met de rode kaart zag vertrekken.
Leverkusen verdrong Borussia Mönchengladbach van de derde plaats. De formatie van trainer Peter Bosz won in Mönchengladbach met 3-1. Kai Havertz was met twee treffers weer eens van groot belang.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
20 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
20 uur geleden