Dortmund houdt het spannend in Bundesliga
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund houdt het vooralsnog spannend in de Bundesliga. De formatie van de Zwitserse coach Lucien Favre won ook de tweede wedstrijd sinds de hervatting van de competitie, uit bij Wolfsburg (2-0).
Het verschil met koploper Bayern München is nu nog slechts een punt. Bayern speelt later zaterdag nog wel thuis tegen Eintracht Frankfurt. Dinsdag staat de topper tussen Dortmund en Bayern op het programma, die net als alle wedstrijden zonder publiek wordt gespeeld.
Halverwege leidde Dortmund door een treffer van Raphaël Guerreiro. De linksachter, dit seizoen al goed voor acht doelpunten, scoorde na voorbereidend werk van Thorgan Hazard. Opnieuw na een goed uitgespeelde aanval maakte Achraf Hakimi er na de hervatting 2-0 van.
Rode kaart
Wout Weghorst speelde mee bij Wolfsburg, dat in de slotfase Felix Klaus met de rode kaart zag vertrekken.
Leverkusen verdrong Borussia Mönchengladbach van de derde plaats. De formatie van trainer Peter Bosz won in Mönchengladbach met 3-1. Kai Havertz was met twee treffers weer eens van groot belang.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
15 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
1 dag geleden