Dortmund hoopt in aanloop naar duel met Ajax op rentree Haaland
DORTMUND (ANP) - Het is nog onzeker of Erling Haaland enkele dagen voor het duel in de Champions League met Ajax zijn rentree kan maken bij Borussia Dortmund. De Noorse spits staat al een paar weken aan de kant met een spierblessure en miste daardoor onder meer de WK-kwalificatiewedstrijden van de nationale ploeg. Dortmund ontvangt zaterdag FSV Mainz 05 in de Bundesliga en speelt drie dagen later in Amsterdam tegen Ajax.
Haaland (21) raakte eind vorige maand geblesseerd. Zonder de topscorer, die in vijf competitieduels al zeven keer scoorde, verloor Dortmund van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van trainer Marco Rose won daarna wel van Sporting Portugal (Champions League, 1-0) en FC Augsburg (2-1).
"Erling wil heel graag spelen", zei Rose donderdag. "Hij traint weer mee, we moeten zien hoe het gaat richting zaterdag. Als hij kan starten, dan staat hij aan de aftrap. Als hij slechts een paar minuten kan spelen, dan zit hij op de bank. De laatste wedstrijden zonder hem hebben we gewonnen, maar het is voor ons heel belangrijk dat Erling terugkomt. Hij brengt ons doelpunten. We verheugen ons op zijn rentree."
Niet het enige twijfelgeval
Haaland is niet het enige twijfelgeval bij Dortmund. Spelers als Thorgan Hazard, Manuel Akanji, Mats Hummels, Thomas Meunier, Raphaël Guerreiro, Giovanni Reyna, Mahmoud Dahoud, Youssoufa Moukoko en Dan-Axel Zagadou waren recent geblesseerd. Dahoud en Moukoko doen zeker niet mee tegen Mainz.
"We hopen dat een paar van die vraagtekens richting zaterdag uitroeptekens worden", aldus de trainer van de nummer 3 van de Bundesliga. Rose zei dat hij meer wil zien van oud-PSV'er Donyell Malen, die nog wacht op zijn eerste doelpunt in de Duitse competitie. De international van Oranje maakte wel het enige doelpunt in de Champions League tegen Sporting.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
36 minuten geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
7 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
22 uur geleden