Dortmund hoopt in aanloop naar duel met Ajax op rentree Haaland
DORTMUND (ANP) - Het is nog onzeker of Erling Haaland enkele dagen voor het duel in de Champions League met Ajax zijn rentree kan maken bij Borussia Dortmund. De Noorse spits staat al een paar weken aan de kant met een spierblessure en miste daardoor onder meer de WK-kwalificatiewedstrijden van de nationale ploeg. Dortmund ontvangt zaterdag FSV Mainz 05 in de Bundesliga en speelt drie dagen later in Amsterdam tegen Ajax.
Haaland (21) raakte eind vorige maand geblesseerd. Zonder de topscorer, die in vijf competitieduels al zeven keer scoorde, verloor Dortmund van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van trainer Marco Rose won daarna wel van Sporting Portugal (Champions League, 1-0) en FC Augsburg (2-1).
"Erling wil heel graag spelen", zei Rose donderdag. "Hij traint weer mee, we moeten zien hoe het gaat richting zaterdag. Als hij kan starten, dan staat hij aan de aftrap. Als hij slechts een paar minuten kan spelen, dan zit hij op de bank. De laatste wedstrijden zonder hem hebben we gewonnen, maar het is voor ons heel belangrijk dat Erling terugkomt. Hij brengt ons doelpunten. We verheugen ons op zijn rentree."
Niet het enige twijfelgeval
Haaland is niet het enige twijfelgeval bij Dortmund. Spelers als Thorgan Hazard, Manuel Akanji, Mats Hummels, Thomas Meunier, Raphaël Guerreiro, Giovanni Reyna, Mahmoud Dahoud, Youssoufa Moukoko en Dan-Axel Zagadou waren recent geblesseerd. Dahoud en Moukoko doen zeker niet mee tegen Mainz.
"We hopen dat een paar van die vraagtekens richting zaterdag uitroeptekens worden", aldus de trainer van de nummer 3 van de Bundesliga. Rose zei dat hij meer wil zien van oud-PSV'er Donyell Malen, die nog wacht op zijn eerste doelpunt in de Duitse competitie. De international van Oranje maakte wel het enige doelpunt in de Champions League tegen Sporting.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
14 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
15 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
17 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
18 uur geleden