Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund hoopt in aanloop naar duel met Ajax op rentree Haaland

Dortmund hoopt in aanloop naar duel met Ajax op rentree Haaland

DORTMUND (ANP) - Het is nog onzeker of Erling Haaland enkele dagen voor het duel in de Champions League met Ajax zijn rentree kan maken bij Borussia Dortmund. De Noorse spits staat al een paar weken aan de kant met een spierblessure en miste daardoor onder meer de WK-kwalificatiewedstrijden van de nationale ploeg. Dortmund ontvangt zaterdag FSV Mainz 05 in de Bundesliga en speelt drie dagen later in Amsterdam tegen Ajax.

Haaland (21) raakte eind vorige maand geblesseerd. Zonder de topscorer, die in vijf competitieduels al zeven keer scoorde, verloor Dortmund van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van trainer Marco Rose won daarna wel van Sporting Portugal (Champions League, 1-0) en FC Augsburg (2-1).

"Erling wil heel graag spelen", zei Rose donderdag. "Hij traint weer mee, we moeten zien hoe het gaat richting zaterdag. Als hij kan starten, dan staat hij aan de aftrap. Als hij slechts een paar minuten kan spelen, dan zit hij op de bank. De laatste wedstrijden zonder hem hebben we gewonnen, maar het is voor ons heel belangrijk dat Erling terugkomt. Hij brengt ons doelpunten. We verheugen ons op zijn rentree."

Niet het enige twijfelgeval

Haaland is niet het enige twijfelgeval bij Dortmund. Spelers als Thorgan Hazard, Manuel Akanji, Mats Hummels, Thomas Meunier, Raphaël Guerreiro, Giovanni Reyna, Mahmoud Dahoud, Youssoufa Moukoko en Dan-Axel Zagadou waren recent geblesseerd. Dahoud en Moukoko doen zeker niet mee tegen Mainz.

"We hopen dat een paar van die vraagtekens richting zaterdag uitroeptekens worden", aldus de trainer van de nummer 3 van de Bundesliga. Rose zei dat hij meer wil zien van oud-PSV'er Donyell Malen, die nog wacht op zijn eerste doelpunt in de Duitse competitie. De international van Oranje maakte wel het enige doelpunt in de Champions League tegen Sporting.

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

13 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

13 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

14 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

16 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

17 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

21 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

22 uur geleden