Dortmund hoopt in aanloop naar duel met Ajax op rentree Haaland
DORTMUND (ANP) - Het is nog onzeker of Erling Haaland enkele dagen voor het duel in de Champions League met Ajax zijn rentree kan maken bij Borussia Dortmund. De Noorse spits staat al een paar weken aan de kant met een spierblessure en miste daardoor onder meer de WK-kwalificatiewedstrijden van de nationale ploeg. Dortmund ontvangt zaterdag FSV Mainz 05 in de Bundesliga en speelt drie dagen later in Amsterdam tegen Ajax.
Haaland (21) raakte eind vorige maand geblesseerd. Zonder de topscorer, die in vijf competitieduels al zeven keer scoorde, verloor Dortmund van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van trainer Marco Rose won daarna wel van Sporting Portugal (Champions League, 1-0) en FC Augsburg (2-1).
"Erling wil heel graag spelen", zei Rose donderdag. "Hij traint weer mee, we moeten zien hoe het gaat richting zaterdag. Als hij kan starten, dan staat hij aan de aftrap. Als hij slechts een paar minuten kan spelen, dan zit hij op de bank. De laatste wedstrijden zonder hem hebben we gewonnen, maar het is voor ons heel belangrijk dat Erling terugkomt. Hij brengt ons doelpunten. We verheugen ons op zijn rentree."
Niet het enige twijfelgeval
Haaland is niet het enige twijfelgeval bij Dortmund. Spelers als Thorgan Hazard, Manuel Akanji, Mats Hummels, Thomas Meunier, Raphaël Guerreiro, Giovanni Reyna, Mahmoud Dahoud, Youssoufa Moukoko en Dan-Axel Zagadou waren recent geblesseerd. Dahoud en Moukoko doen zeker niet mee tegen Mainz.
"We hopen dat een paar van die vraagtekens richting zaterdag uitroeptekens worden", aldus de trainer van de nummer 3 van de Bundesliga. Rose zei dat hij meer wil zien van oud-PSV'er Donyell Malen, die nog wacht op zijn eerste doelpunt in de Duitse competitie. De international van Oranje maakte wel het enige doelpunt in de Champions League tegen Sporting.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
13 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
13 uur geleden