Dortmund hoopt dat rivaal Schalke in Bundesliga blijft
GELSENKIRCHEN (ANP) - Met een ruime zege heeft Borussia Dortmund rivaal Schalke 04 weer iets dichter bij degradatie uit de Bundesliga gebracht. Voor de club uit Gelsenkirchen begint de situatie uitzichtloos te worden, maar de spelers van Dortmund hopen dat de streekgenoot er toch in slaagt zich te handhaven.
"Het zou heel jammer zijn als we volgend seizoen geen derby meer hebben", zei Emre Can na de royale zege van Dortmund (0-4). "Ik hoop dat Schalke erin blijft. Iedereen weet wat deze wedstrijd betekent voor onze fans. De duels met Schalke zijn voor hen de belangrijkste wedstrijden van het seizoen. We wilden hier dus heel graag 3 punten pakken en dat hebben we ook gedaan."
De Noorse spits Erling Haaland maakte weer twee doelpunten en voerde zijn totaal dit seizoen op naar zeventien goals. Zijn eerste treffer, met een halve omhaal, was bijzonder fraai. "Erling is echt een machine", zei aanvoerder Marco Reus. "Hij heeft enorme honger naar doelpunten, dat laat hij iedere wedstrijd weer zien. We hopen dat hij zo doorgaat."
De 20-jarige Noor zette op Twitter een foto van het moment dat hij vliegend door de lucht de bal binnen schoot. "Op de juiste weg", schreef Haaland er bij.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
5 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
8 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
9 uur geleden