Dortmund hoopt dat rivaal Schalke in Bundesliga blijft
GELSENKIRCHEN (ANP) - Met een ruime zege heeft Borussia Dortmund rivaal Schalke 04 weer iets dichter bij degradatie uit de Bundesliga gebracht. Voor de club uit Gelsenkirchen begint de situatie uitzichtloos te worden, maar de spelers van Dortmund hopen dat de streekgenoot er toch in slaagt zich te handhaven.
"Het zou heel jammer zijn als we volgend seizoen geen derby meer hebben", zei Emre Can na de royale zege van Dortmund (0-4). "Ik hoop dat Schalke erin blijft. Iedereen weet wat deze wedstrijd betekent voor onze fans. De duels met Schalke zijn voor hen de belangrijkste wedstrijden van het seizoen. We wilden hier dus heel graag 3 punten pakken en dat hebben we ook gedaan."
De Noorse spits Erling Haaland maakte weer twee doelpunten en voerde zijn totaal dit seizoen op naar zeventien goals. Zijn eerste treffer, met een halve omhaal, was bijzonder fraai. "Erling is echt een machine", zei aanvoerder Marco Reus. "Hij heeft enorme honger naar doelpunten, dat laat hij iedere wedstrijd weer zien. We hopen dat hij zo doorgaat."
De 20-jarige Noor zette op Twitter een foto van het moment dat hij vliegend door de lucht de bal binnen schoot. "Op de juiste weg", schreef Haaland er bij.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
10 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
12 uur geleden