Dortmund haalt Modeste als vervanger van Haller
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund gaat Anthony Modeste aantrekken als vervanger van Sébastien Haller. De Duitse voetbalclub heeft een akkoord bereikt met 1. FC Köln over een transfer van de 34-jarige Franse spits. Dortmund nam eerder deze zomer Haller voor ruim 30 miljoen euro over van Ajax als opvolger van de naar Manchester City overgestapte topschutter Erling Haaland, maar bij de Ivoriaanse spits werd al snel teelbalkanker ontdekt. De tumor bleek kwaadaardig en daarom moet de 28-jarige Haller de komende maanden chemotherapie ondergaan.
Dortmund moest daarom opnieuw op zoek naar een nieuwe spits. Onder anderen Mauro Icardi, Edinson Cavani en Memphis Depay werden genoemd, maar de nummer 2 van afgelopen seizoen in de Bundesliga kwam uit bij Modeste. De Fransman maakte vorig seizoen twintig doelpunten voor Köln in de Bundesliga.
"We hebben een mondeling akkoord bereikt met 1. FC Köln over de transfer van Modeste", zei directeur Sebastian Kehl van Dortmund. De Fransman moet nog wel medisch gekeurd worden en een persoonlijk akkoord bereiken.
Modeste speelde eerder voor onder meer Nice, Girondins Bordeaux, Hoffenheim, Saint-Étienne en de Chinese club Tianjin. Hij wordt bij Dortmund teamgenoot van onder anderen Oranje-international Donyell Malen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.
7 uur geledenBELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.
7 uur geleden