Dortmund eenvoudig langs Köln, invaller Haland weer trefzeker
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft ook de tweede competitiewedstrijd na de winterstop gewonnen. Het elftal van trainer Lucien Favre rekende in eigen stadion overtuigend af met 1. FC Köln: 5-1. Dortmund hervatte de competitie zaterdag met een zege van 3-5 op Augsburg.
Erling Braut Haland maakte als invaller een hattrick tegen Augsburg. Tegen Köln startte de 19-jarige Noor desondanks op de reservebank. Haland zag de Portugese middenvelder Raphaël Guerreiro al in de 1e minuut de score openen: 1-0. Marco Reus zorgde na een half uur voor de 2-0.
Na de rust liep Dortmund via Jadon Sancho verder uit. Mark Uth, oud-speler van Heerenveen en Heracles, scoorde tegen voor Köln (3-1).
Derde plaats
Haland kwam in de 65e minuut in het veld voor de Belg Thorgan Hazard. Weer wist hij te scoren, twee keer ditmaal, in de 77e en 87e minuut: 4-1 en 5-1.
Dortmund steeg door de zege naar de derde plaats in de Bundesliga, met vier punten achterstand op koploper RB Leipzig. Leipzig gaat zaterdag op bezoek bij Eintracht Frankfurt.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
51 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden