Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dortmund eenvoudig langs Köln, invaller Haland weer trefzeker

Dortmund eenvoudig langs Köln, invaller Haland weer trefzeker

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft ook de tweede competitiewedstrijd na de winterstop gewonnen. Het elftal van trainer Lucien Favre rekende in eigen stadion overtuigend af met 1. FC Köln: 5-1. Dortmund hervatte de competitie zaterdag met een zege van 3-5 op Augsburg.

Erling Braut Haland maakte als invaller een hattrick tegen Augsburg. Tegen Köln startte de 19-jarige Noor desondanks op de reservebank. Haland zag de Portugese middenvelder Raphaël Guerreiro al in de 1e minuut de score openen: 1-0. Marco Reus zorgde na een half uur voor de 2-0.

Na de rust liep Dortmund via Jadon Sancho verder uit. Mark Uth, oud-speler van Heerenveen en Heracles, scoorde tegen voor Köln (3-1).

Derde plaats

Haland kwam in de 65e minuut in het veld voor de Belg Thorgan Hazard. Weer wist hij te scoren, twee keer ditmaal, in de 77e en 87e minuut: 4-1 en 5-1.

Dortmund steeg door de zege naar de derde plaats in de Bundesliga, met vier punten achterstand op koploper RB Leipzig. Leipzig gaat zaterdag op bezoek bij Eintracht Frankfurt.

Meer uit Voetbal

Spits Haaland helpt Noorwegen met twee treffers aan zege op Irak

FOXBOROUGH (ANP) - Erling Haaland heeft Noorwegen op het WK voetbal aan een zege op Irak (4-1) geholpen. De spits van Manchester City maakte de eerste twee doelpunten van zijn ploeg en leverde de assist op de laatste treffer in een uitverkocht Boston Stadium met veel supporters van beide landenploegen.

52 minuten geleden
Mbappé vindt nieuw succes met Frankrijk belangrijker dan record

EAST RUTHERFORD (ANP) - Kylian Mbappé vindt nieuw succes met Frankrijk op het wereldkampioenschap belangrijker dan persoonlijke records. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid na de zege van 3-1 op Senegal in East Rutherford.

53 minuten geleden
Messi begint op zesde WK aan 200e interland voor Argentinië

KANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi begint aan de aftrap bij het eerste groepsduel van Argentinië tegen Algerije in het Kansas City Stadium. Het is zijn 200e interland voor het Zuid-Amerikaanse land. De 38-jarige spelmaker begint aan zijn zesde WK voetbal voor Argentinië, dat de wereldtitel op het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verdedigt.

54 minuten geleden
Iraanse aanvaller Torabi heeft visum binnen en kan op WK blijven

TEHERAN (ANP) - Iraans international Mehdi Torabi hoeft het wereldkampioenschap niet te verlaten. Het visum van de aanvaller is inmiddels goedgekeurd, meldt de voetbalbond van zijn land.

56 minuten geleden
Ghanees Partey verliest beroep en mist WK-duel met Panama

OTTAWA (ANP/RTR) - Ghana kan definitief geen beroep doen op Thomas Partey voor de eerste wedstrijd van de ploeg op het WK voetbal tegen Panama in Toronto. Een Canadese rechtbank wees het beroep van de middenvelder af, nadat hij eerder geen toegang tot het land had gekregen. De 33-jarige Ghanees kreeg geen visum omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.

3 uur geleden
Frankrijk en Mbappé maken pas na rust indruk bij zege op Senegal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Frankrijk heeft zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal met 3-1 gewonnen van Senegal. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps maakte in het New York New Jersey Stadium voor rust zijn reputatie als een van de grote kanshebbers op de titel niet waar, maar had geluk dat Senegal vergat te profiteren van het matige optreden.

3 uur geleden
Neymar traint individueel bij Brazilië na kuitblessure

EAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - De Braziliaanse sterspeler Neymar heeft voor het eerst tijdens het WK voetbal op het veld getraind. De 34-jarige aanvaller is herstellende van een kuitblessure, die hij eind mei opliep. Hij miste daardoor het gelijkspel tegen Marokko van zondag (1-1).

3 uur geleden